fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Teknofen Koleji

Teknofen Koleji ile ilgili merak ettiğiniz soruların cevaplarına hemen göz atın. Teknofen Koleji fiyatları, bursluluk sınav tarihleri ve erken kayıt dönemleri bu sayfada.

Teknofen Koleji'nde Eğitime Bakış

Teknofen Koleji, yüksek akademik ve ahlaki standartlara sahip, “güven duyulan örnek bir dünya markası okul” olmayı hedefleyen bir eğitim kurumudur. Anaokulundan liseye kadar eğitim veren kolej, yenilikçi ve özgün “Hayata Hazırlayan Eğitim” ve “Tam Öğrenme” modelini kullanmaktadır. Bu eğitim modeli sayesinde Teknofen Koleji özgüvenli, ahlaklı, liderlik becerilerine sahip, sorumlu, çok yönlü, yabancı dil bilen, üretken bireyler yetiştirme görevine kararlılıkla devam etmektedir. Hayata Hazırlayan Eğitimi modelinin özü, temel bilimlerin kültür ve medeniyet değerlerimizle yoğurulması, teknoloji ve mühendislik ile harmanlanarak 21. yüzyıl becerilerine sahip bireylerin yetişmesinde yatmaktadır. Böylece, öğrenciler eğitim ve öğrenimi hayatın özü olarak kabul etmekte ve sadece üniversite sınavına değil, üniversite hayatına ve iş ortamına hazırlanmaktadır.


Teknofen Koleji Anaokulu

Teknofen Koleji Anaokulu, çocukların bu kritik gelişim evresinde bilişsel-duyuşsal, psikososyal-duygusal, psikomotor, özbakım-bireysel ve edinimi alanlarında gelişmelerinin önemini anlamaktadır. Bundan dolayı Teknofen Koleji Anaokulu bu alanlara yönelik bir eğitim yaklaşımını benimsemektedir. Etkin okul öncesi eğitimi, ilkokula hazırlık ve mandala çalışmaları, bilimsel aktiviteler, mekatronik atölyesi gibi uygulamalar sayesinde öğrencilere gerekli akademik ve bilimsel gelişim sağlanmaktadır. Dikkat ve algı geliştirme çalışmaları, kütüphane etkinliği, akıl oyunları ve düşünme stratejileri atölyesi gibi unsurlar ise zihinsel gelişimlerine katkıda bulunmaktadır. Karakter ve değerler eğitimi, drama atölyesi, müzik atölyesi gibi uygulamalar da kültürel ve ahlaki gelişimlerine destek olmaktadır. Dil edinimleri için ise okulda Bilingual (çift dilli) yabancı dil eğitimi sunulmaktadır. Bunlardan ayrı daha birçok etkinlik, atölye veya çalışmalar bulunmaktadır.


Teknofen Koleji İlkokulu

Teknofen Koleji İlkokulu, özelleştirilmiş akademik eğitim veren ve bireysel akademik destek programı sunan seçkin bir eğitim kurumudur. “Her öğrenci özeldir” anlayışını benimseyen Teknofen Koleji, “Kişilerin öğrenme tarzları, onların parmak izleri kadar özeldir.” yaklaşımı ile her öğrencinin farklılıklarına dikkat ederek her birinin potansiyeline ulaşmasını sağlamaktadır. Özel akademik destek programının bünyesinde bulunan yazılı sınav, kazanım tarama ve deneme sınavları gibi unsurlar ile öğrencilerin akademik gelişimleri takip edilmekte ve eksikleri kapatılmaktadır. Her sene toplam 600 saat eden İngilizce dersleri ve matematik, fen, sosyal bilgiler gibi derslerin İngilizce dilinde işlenmesi sayesinde öğrenciler en iyi şekilde yabancı dil edinmektedir.


Teknofen Koleji Ortaokulu

Teknofen Koleji Ortaokulu, her öğrenciye özel akademik destek sağlayarak onları lise sınavına ve lise hayatına hazırlayan bir eğitim kurumudur. İlkokulda olduğu gibi düzenli ölçme ve değerlendirme faaliyetleri yürütülmektedir. Liselere Geçiş Sınavına Tam Hazırlık Programı ile öğrencilerin tüm eksikleri yok edilmekte ve güçlü noktaları daha da kuvvetlendirilmektedir. Öğrencilerin bağımsız araştırma ve bireysel çalışma gayretlerine destek olma amacıyla dijital becerilerini geliştiren bilişim teknolojileri, kodlama, robotik, yazılım gibi eğitimler sunulmaktadır. Akademik bilgilerini beceriye dönüştürmelerini mümkün kılmak için Teknofen Koleji Ortaokulu öğrencilerine akıl oyunları, ahşap ve kağıt, mutfak sanatları, mekatronik gibi etkinlikler de sunmaktadır.


Teknofen Koleji Liseleri

Teknofen Koleji’nin bünyesinde hem Teknofen Koleji Anadolu Lisesi hem de Teknofen Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi bulunmaktadır. Bu liselerde özel akademik destek programları sayesinde her öğrencinin YKS sınavlarına hazırlıkları desteklenmektedir. Düzenli ölçme ve değerlendirme faaliyetleri de elbette yürütülmektedir. Fizik, kimya, biyoloji gibi dersler her hafta laboratuvar ortamında deney ve gözlem ile işlenmektedir. Laboratuvar destekli eğitim sayesinde öğrencilerin pratik bilimsel becerileri gelişmektedir. Matematik eğitimi ise yapay zeka destekli ölçme, değerlendirme ve analiz sistemleri ile desteklenmektedir. Her kişiye özel matematik programı hazırlanmakta ve her birinin matematik alanındaki sorunları ortadan kaldırılmaktadır. Lise kademesinde de tabi ki yabancı dil ve dijital beceri eğitimi göz ardı edilmemektedir.

Teknofen Koleji İndirimleri
Teknofen Koleji Yorumları
Devamını Gör
Teknofen Koleji'nde Eğitime Bakış
Teknofen Koleji Galeriler

Teknofen Koleji Kampüsleri

Teknofen Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Teknofen Koleji Batıkent Kampüsü
Ankara / Yenimahalle
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Teknofen Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi “Hayata Hazırlatan Eğitim” ve “Tam Öğrenme” olarak isimlendirilen öğrenme m...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Teknofen Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum