fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

The British International School

The British International School için detaylı tüm bilgileri inceleyin. Kurumun; eğitim fiyatlarını, bursluluk sınavlarını, erken kayıt dönemlerini hemen inceleyin.

The British International School'da Eğitim

The British International School (BIS) İstanbul'da sunduğu eğitim ile dünyaca ün salmış bir uluslararası okuldur. Türkiye’nin en iyi uluslararası okullarının arasında olan BIS, modifiye edilmiş İngiltere Ulusal Müfredatını, Cambridge IGCSE (Uluslararası Genel İkincil Eğitim Sertifikası) programını ve International Baccalaureate (IB) Diploma Programını sunmaktadır. BIS, İstanbul’da aynı anda Uluslararası Okullar Konseyi, İngiliz Uluslararası Okullar Konseyi ve Orta Eyaletler Ortaklığı Birincil ve İkincil Okullar Komisyonu tarafından onaylanan ilk ve tek okul olarak öne çıkmaktadır.

The British International School kültürel çeşitliliği kutlayan güvenli ve sevgi dolu uluslararası bir eğitim ortamı sunmaktadır. Öğrencilere potansiyellerini en üst düzeye ulaştırma, hayatları boyunca meraklı olma ve küresel toplumun değerli bireyleri olarak yetişme fırsatı tanınmaktadır. BIS her kültürün inançlarını ve değerlerini keşfederek bünyesinde bulunan tüm milletlerin kimliğini anlamayı ve saygı beslemeyi hedeflemektedir. British International School, her öğrencinin sosyal, fiziksel ve duygusal ihtiyaçlarını göz önünde bulundururken, öğrencilerde yaratıcılık ve merak uyandırmak için onlara akademik standartların zirvesinde bulunan bir eğitim ortamda eğitmektedir. Öğrencileri hayatları boyunca uyum sağlayabilen, düşünceli ve sorgulayan; yerel ve uluslararası topluluklarına saygılı, farkındalık sahibi; saygı, hoşgörü, dürüstlük ve merhamet sahibi ve yüksek özgüvenli, sorumlu risk alan bireyler olarak yetiştirmek British International School’un eğitim felsefesinin temelini oluşturmaktadır.


The British International School Anaokulu

The British International School Anaokulu, 2-5 yaş aralığındaki öğrencilere bakım ve eğitim sunmaktadır. BIS’in okul öncesi eğitim felsefesine göre, oyun oynama hem sınıf içinde hem sınıf dışında öğrenmeyi teşvik eden bir yöntem olarak kullanılmaktadır. Sevgi dolu, nitelikli eğitim kadrosu, geniş bir yelpazede öğretim yöntemleri kullanmaktadır: tüm sınıf, küçük gruplar, ikili çalışmalar ve bireysel öğretim gibi yöntemler sayesinde her öğrenciye gereken bireysel ilgi ve sosyal gelişim sağlanabilmektedir. Çocukların katılımını teşvik etmek ve eğitimlerine ilgi duymalarını sağlamak için çeşitli kaynaklar kullanılmaktadır. Buna öykü anlatımı, kuklacılık, sanat ve el işi etkinlikleri, şarkılar ve tekerlemeler, bulmacalar, kum ve su oyunları, açık hava ekipmanlarıyla oynama ve çok daha fazlası dahildir. Öğleden sonra oyun tabanlı bir program benimsenmektedir. Böylece çocuklar oynama, keşfetme, yaratıcı olma ve eleştirel düşünme fırsatına sahiptir. Bu sayede her çocuk aktif bir öğrenci olarak bakım ve eğitim görmektedir.


The British International School İlkokulu

The British International School İlkokulu; İngilizce, matematik ve fen dersleri için Cambridge Uluslararası Müfredatını kullanan seçkin bir eğitim kurumudur. Dünyanın her tarafında 10.000’den fazla okul bu müfredatı kullanmaktadır. Bu müfredat, uluslararası bir yaklaşıma ve felsefeye sahiptir fakat yerel meselelere uyarlanabilmektedir. Okullar Cambridge müfredatını ve bulundukları ülkenin milli müfredatını sentezleyebilmektedir. Cambridge öğrencileri uluslararası düzeyde kabul gören sertifikalar edinerek dünyanın her yerinde en iyi okullarda eğitimlerini devam ettirebilmektedir. Cambridge programları ders konularında uzmanlaşmaya ve hem eğitim hem iş hayatında kullanılan becerilerin gelişimini ön plana almaktadır. Öğrencilerin bir yandan konuları derinlemesine anlamaları ve uygulamaya dökmeleri teşvik edilirken, bir yandan problem çözme, eleştirel düşünce ve bağımsız araştırma gibi yetenekler öğrencilere kazandırılmaktadır.


The British International School Ortaokulu ve Lisesi

The British International School Ortaokulu ve Lisesi, 12-18 yaş aralığındaki öğrencilere çeşitli safhalarda eğitim sunmaktadır. 7 ve 9’uncu sınıf aralığında olan öğrenciler, ülkemizin eğitim sistemine uyarlanmış Ulusal İngiliz Müfredatı’ndan yararlanmaktadır. Bu müfredat öğrencilere hem İngiliz eğitim sisteminin yararlarını sağlamakta hem de onları lise eğitimine hazırlamaktadır. 10. ve 11. sınıf öğrencileri ise iki yıl süren Cambridge IGCSE müfredatını takip etmektedir. Cambridge eğitimi öğrencileri çok yönlü, her konuyu derinlemesine anlamış bireyler olarak yetiştirmektedir. 12. ve 13. sınıf öğrencileri ise IB Diploma Programını takip etmektedir. IB Diploma Programı geniş kapsamlı ve özelleştirilmiş bir eğitimin yanı sıra, yurt dışındaki üniversitelerde geçerli krediler sağlamaktadır. Bu üç program sayesinde öğrenciler uluslararası düzeyde rekabetçi, yetkin bireyler olarak yetişmektedir.

The British International School İndirimleri
The British International School Yorumları
Devamını Gör
The British International School'da Eğitim
The British International School Galeriler

The British International School Kampüsleri

The British International School kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Beşiktaş İstanbul The British International School Kampüsü
İstanbul / Beşiktaş
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Beşiktaş The British International School Preschool, velilerin, çocukların ilk öğretmenleri olduğu bilincinde ve ve...
İstanbul The British International School Sarıyer Kampüsü
İstanbul / Sarıyer
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Sarıyer The British International School Preschool İstanbul'un Sarıyer ilçesinde bulunan İngiliz eğitim sistemini b...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

The British International School için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum