fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Turkuaz Koleji

Turkuaz Koleji hakkında tüm bilgilere kolayca ulaşın. Her kampüs ve her eğitim seviyesinde aradığınız okulu hemen keşfedin.

Turkuaz Koleji Hakkında

  • Turkuaz Koleji'nde Eğitime Bakış

Turkuaz Koleji, belirlediği ulusal, evrensel ve çağdaş değerler doğrultusunda verdiği eğitim ve öğretim doğrultusunda “Her kazanılan bilgi bir sonraki bilgiyi yapılandırmaya zemin hazırlar.” ilkesinden yola çıkmıştır. Bu ilke doğrultusunda çözüm odaklı, kendini geliştiren, araştıran, sorgulayan, lider ruhlu aynı zamanda takım çalışmalarına yatkın bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Yapmış oldukları etkinlik ve projelerle öğrencileri bilgiye ulaştırıp eksikliklerini tespit edip bu eksiklikler doğrultusunda eğitim vererek rehberlik etmektedir. Öğrenciler her aşamasına aktif olarak katıldıkları süreçleri daha iyi benimseyerek bilgi birikimlerini arttırmaktadır. Öğrenciler katıldıkları çeşitli aktivitelerle daha fazla sosyalleşiyor aynı zamanda aldıkları eğitimle akademik olarak daha başarılı olmaktadır. Bulundurdukları ödev ve etüt saatleri ile eksikliklerini kapatarak özgüvenli oluyor aynı zamanda ingilizce ve seçmeli olarak alabildikleri Almanca ve Rusça dersleri ile birlikte uluslarası bilgilere de erişebilimektedir.

Okulda her yıl dönem başı ve dönem sonu olmak üzere dört adet veli toplantsısı düzenlenmektedir. Bu toplantılarda öğrencilere özel analizler, eksiklikler ve bu eksikliklerin nasıl kapanacağına dair bilgiler veliler ile paylaşılır. Veli her zaman öğrencinin durumu hakkında bilgi sahibi olur.

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum