fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Turkuaz Koleji

Turkuaz Koleji hakkında tüm bilgilere kolayca ulaşın. Her kampüs ve her eğitim seviyesinde aradığınız okulu hemen keşfedin.

Turkuaz Koleji'nde Eğitime Bakış

Turkuaz Koleji, “Her kazanılan bilgi bir sonraki bilgiyi yapılandırmaya zemin hazırlar.” ilkesinden yola çıkarak, ulusal, evrensel ve çağdaş değerler doğrultusunda eğitim vermekte olan seçkin bir eğitim kurumudur. Bu ilke ve değerler ile çözüm odaklı, kendini geliştiren, araştırmacı, sorgulayıcı; hem lider ruhlu hem işbirlikçi bireyler yetiştirmeyi görev bilmektedir. Turkuaz Koleji, Teknoloji Fen Lisesi ve Anadolu Sağlık Lisesi olmak üzere iki kurumdan oluşmaktadır. İki okulda da, deneyimli akademik kadro yürüttükleri etkinlik ve projeler ile öğrencilere bilgi aktarıp, eksik noktalarını tespit edip, bu eksiklikler doğrultusunda eğitim vererek geleceklerine rehberlik etmektedir. Öğrenciler, aktif olarak katılım gösterdikleri eğitim uygulamaları sayesinde konuları daha iyi benimseyerek bilgi birikimlerini arttırmaktadır. Öğrenciler, katıldıkları çeşitli sosyal aktiviteler sayesinde sosyalleşme, iletişim becerileri elde etme fırsatına erişmekle birlikte, aynı zamanda aldıkları eğitim ile akademik başarılara imza atmaktadır. Ayrıca, İngilizce ve seçmeli Almanca ve Rusça dersleri sayesinde öğrenciler kritik dil yetenekleri ve evrensel bir bakış açısı elde etmektedir. Turkuaz Koleji, her yıl dönem başı ve dönem sonu olmak üzere dört adet veli toplantısı düzenlemektedir. Bu toplantılarda öğrencilerin akademik gelişimleri üzerine yapılan özel analiz, öğrencinin eksiklikleri ve bu eksikliklerin nasıl kapanacağına dair bilgiler veliler ile paylaşılmaktadır. Böylece, veliler öğrencilerin eğitiminde aktif bir rol oynayabilmektedir.


Turkuaz Teknoloji Koleji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Turkuaz Teknoloji Koleji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, öğrencilerine modern çağın gereksinimlerine yönelik bilişim ve el becerileri kazandırmayı amaçlayan, Pendik’te seçkin bir eğitim kurumudur. Makine ve Teknoloji alanında Endüstriyel Ürünler Tasarımı bölümü bulundurmaktadır. Bu bölümde okuyan öğrencilerin ülkenin en iyi teknik üniversitelerinde endüstriyel bölümlerde yer almaları, KPSS ile teknisyen olarak atanmaları ve saygıdeğer kurumların Araştırma ve Geliştirme bölümlerinde istihdam edilmeleri hedeflenmektedir. Elbette, Turkuaz Teknoloji Koleji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, bir teknik lise olarak öğrencilerin YKS’de başarı olmaları için de çabalamaktadır. YKS’ye yönelik ödevler ve etütler ile öğrencilerin YKS’de büyük başarılar elde etmeleri sağlanmaktadır. Bu lisede eğitim gören öğrenciler, isterlerse iş hayatlarına, isterlerse üniversite hayatlarına atılabilmektedir. Aynı zamanda, akademik ve mesleki başarının yanı sıra, her öğrencinin mezun olduğu zaman bir spor dalında gelişmiş olması ve en az bir müzik enstrümanı çalabilir olması hedeflenmektedir. Bir teknik lisesi olarak, Turkuaz Teknoloji Koleji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerin ulusal ve uluslararası yarışmalarda yer almalarını ve projeler üretmelerini teşvik etmekte ve gerekli olanakları sağlamaktadır. Mesleki eğitim sadece uygulamalı derslerle değil, aynı zamanda kulüp çalışmaları ile desteklenmektedir.


Buğra Anadolu Sağlık Meslek Lisesi

Buğra Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Turkuaz Koleji bünyesinde bulunan; üniversite sınavlarında başarı elde eden, erken yaşta meslek sahibi olan, alanında uzman ve sağlık sektörüne katkıda bulunan bireyler yetiştirmeyi amaçlayan bir eğitim kurumudur. Hemşirelik, yardımcı hemşirelik, acil tıp teknisyenliği ve sağlık bakım teknisyenliği bölümleri bulunmaktadır. Bu bölümlerde eğitim gören öğrencilerin üniversitelere yerleşip tıbbi ve teknik eğitimlerini ilerletmeleri hedeflenmektedir. Bu kapsamda, 9. sınıftan başlayıp 12. sınıfın sonuna kadar devam eden, gittikçe yoğunlaşan bir üniversite hazırlık süreci yürütülmektedir. Bu hazırlık sürecinde düzenli olarak ölçme ve değerlendirme sınavları düzenlenmektedir. Bu sınavlar hem öğrencilere gerekli soru çözme alışkanlıkları kazandırırken, aynı zamanda eksik noktalarını tespit edip telafi etmelerini sağlamaktadır. Hafta sonları yapılan etüt programları ve özel dersler ile bu eksikler giderilmektedir. Buğra Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, geleceğin hayat kurtaran kahramanlarını yetiştirerek sağlık sektöründe damga bırakma görevine kararlılıkla devam etmektedir.

Turkuaz Koleji İndirimleri
Turkuaz Koleji Yorumları
Devamını Gör
Turkuaz Koleji'nde Eğitime Bakış
Turkuaz Koleji Galeriler
Turkuaz Koleji İndirimleri
Turkuaz Koleji Yorumları

Turkuaz Koleji Kampüsleri

Turkuaz Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Pendik Turkuaz Teknoloji Koleji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kampüsü
İstanbul / Pendik
comment-icon 10 Yorum announcement-icon 6 Duyuru
%12 İndirim
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Turkuaz Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum