fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Tüzyeksav Liderler Koleji

Tüzyeksav Liderler Koleji'nin eğitim alanındaki öncü çalışmalarını inceleyerek öğrenciniz için en kapsamlı okulu vakit kaybetmeden keşfedin.

Tüzyeksav Liderler Koleji'nde Eğitim

Tüzyeksav Liderler Koleji, 2013-2014 eğitim-öğretim yılında Ankara’nın Dikmen ve Batıkent ilçesinde hizmet vermeye başlamıştır. Türkiye Üstün Zekalılar ve Üstün Yetenekliler Eğitim Kültür Sağlık Vakfı tarafından kurulmuş olan bu kurum Zihinsel Performans Tanısı’yla öğrencileri bünyesine almaktadır. Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve fen lisesi düzeyinde eğitim veren Tüzyeksav Liderler Koleji, eğitimin merkezine daima öğrencilerini koymaktadır. Burada özel yetenekli çocuklara proje tabanlı, zenginleştirilmiş ve farklılaştırılmış, tematik şekilde eğitim verilmektedir. Asıl amaç; üstün zekalı ve üstün yetenekli çocukları küçük yaştan fark ederek ona uygun şekilde eğitim almasını sağlamaktır. Aynı zamanda çocuklarda oluşturulan farkındalık, pygmalion etkisi yaratmaktadır. Bu nedenle kendi yeteneklerini ve zekasını fark eden çocuklar, hayatları boyunca başarılı olacaklardır.


Tüzyeksav Liderler Koleji, anaokulundan liseye kadar yoğunlaştırılmış İngilizce dil eğitimi vermektedir. Alanında uzman öğretmenlerle ana ders (main course) ve beceri (skill) dersleri verilmektedir. Bu bağlamda kurum, yabancı dil eğitiminin yalnızca gramerden ibaret olmadığını benimsemektedir. Tüzyeksav Liderler Koleji, İngilizce derslerinde Cambridge yayınlarını kullanmaktadır. Aynı zamanda öğrenciler uluslararası geçerliliği bulunan Cambridge Young Learners sınavlarına hazırlanmaktadır. Okulda, bu sınavlara hazırlık amacıyla testler ve seviye tespit sınavları uygulanmaktadır.


Tüzyeksav Liderler Koleji, sanat ve spor alanında yetenekli öğrencileri de bünyesine katmaktadır. Bu kurum, öğrencilerin yeteneklerini eğitimle desteklemekte ve gelişmesine katkıda bulunmaktadır. Yüzme, buz pateni, okçuluk, satranç, oryantiring ve atletizm dallarında il ve ülke bazında büyük başarılar elde edilmiştir.


TÜYEKSAV LİDERLER KOLEJİ ANAOKULLARI

Ankara’nın Yenimahalle ve Etimesgut ilçesindeki kampüslerinde okul öncesi eğitim verilmektedir. Anaokulu öğrencilerine, pedagoji eğitimini tamamlamış uzman öğretmen kadro eğitim vermektedir. Okul öncesi eğitim alan çocuklara sevgiyle başlayan eğitimler verilmektedir. Bu kurum, çocuklara şarkılarla ve ritmik danslarla öğreti yapmakta ve bu şekilde kalıcı öğrenme sağlamaktadır.


Tüyeksav Liderler Koleji Anaokulları’nda ön kayıt görüşmelerinde çocukların yatkın olduğu alanlar belirlendikten sonra okul bünyesine dahil edilmektedir. Gelişim ve davranışlar değerlendirilerek gruplara bölünen öğrencilere özel eğitim modelleri uygulanmaktadır. İlköğretime geçiş sürecinde olan çocuklar, okul olgunluğu çalışmalarıyla okula hazırlık yapmaktadır. Bu kurum, çocukların fiziksel, zihinsel ve duygusal gelişimini gözetmektedir. Bu bağlamda, çocukların duruş şekillerini düzeltmek, zihin ve beden arasında bağ kurmak amacıyla her gün yoga dersleri yapılmaktadır. Beden eğitimi ve jimnastik dersleriyle de fiziksel gelişime büyük katkı sağlanırken, çocukların sosyal iletişimlerini geliştirmeleri amaçlanmaktadır.


Anaokulu öğrencileri için eğlenceli matematik, eğlenceli bilim ve gökbilimi dersleri verilmektedir. Bu derslerle ezberden uzak bir sistem belirleyen Tüzyeksav Liderler Koleji Anaokulu, çevrede tercih edilen kurumlardan biri olmaktadır.


TÜZYEKSAV LİDERLER KOLEJİ İLKOKULLARI

Tüzyeksav Liderler Koleji İlkokulları, Etimesgut ve Yenimahalle ilçelerinde eğitim vermektedir. Eğitim hayatının ilk basamaklarının atıldığı bu dönemde öğrencilere nitelikli ve kaliteli bir eğitim verilmektedir. Bu kurum ilkokul öğrencileri için her ay yeni bir tema belirleyerek, o tema üzerinde toplu çalışmalar uygulamaktadır. Bu temalarla öğrencilerin kalıcı öğrenme ve yenilikçi beceriler kazanması amaçlanmaktadır. Aynı zamanda ilkokul öğrencilerinin çağa ayak uydurabilen, teknolojiyi takip eden ve doğru bilgiye ulaşmanın yöntemlerini bilen bireyler olması amaçlanmaktadır. Bu amaçla Bilgi, Medya ve Teknoloji Becerileri dersleri verilmektedir.


Tüzyeksav Liderler Koleji İlkokulları’nda öğrencilerin erken yaşta farkındalık kazanması amacıyla Yaşam ve Kariyer Becerileri derslerine önem verilmektedir. Etkinlik ve aktivitelerle bu beceriler ilkokul düzeyindeki öğrencilere aktarılmaktadır.


TÜZYEKSAV LİDERLER KOLEJİ ORTAOKULLARI

Tüzyeksav Liderler Koleji , öğrencilerinin başarısını oldukça önemsemektedir. Öğrencilerin başarıları önemsenirken, aynı zamanda başarısızlıktan korkmamaları da öğrencilere empoze edilmektedir. Ortaokulu düzeyindeki öğrencilere LGS sınavları için 5. sınıftan itibaren program oluşturulmaktadır. Çalışma programları etütler ve ek derslerle desteklenerek öğrencilerin konu eksikleri tamamlanmaktadır. Öğrenciler, sosyal aktiviteler konusunda da Tüzyeksav tarafından daima desteklenmektedir.


Tüzyeksav Liderler Koleji Ortaokulları, robotik ve kodlama dersleri vermektedir. Bu dersle öğrenciler problem çözme yeteneği, analitik düşünce yapısı, üretkenlik, ilişkilendirme ve yaratıcılık gibi birçok özellik kazandırmaktadır.


TÜZYEKSAV LİDERLER KOLEJİ FEN LİSESİ

Tüzyeksav Liderler Koleji Fen Lisesi, yalnızca Ankara’nın Etimesgut ilçesindeki kampüsünde yer almaktadır. Bu kurum, öğrencilerinin başarıyı yakalaması için yoğun çalışma programı uygulamaktadır. Bu kurum, üniversite giriş sınavlarında, öğrencilerini yüksek başarılarla Türkiye’nin en gözde üniversitelerine yerleştirmeyi amaçlamaktadır.


Tüzyeksav Liderler Koleji, lise düzeyindeki öğrencilerin bireysel özelliklerinin ve yeteneklerinin en çok geliştiği ve öne çıktığı dönem olduğunu vurgulamaktadır. Öğrenciler bireysel özellikleri ve yeteneklerine ilişkin adımları en fazla lise döneminde atmaya başlamaktadır. Bu nedenle öğrencilerin hem yetenek hem de akademik becerilerinin gelişmesi amacıyla uzman öğretim kadrosu nitelikli bir eğitim vermektedir.

Tüzyeksav Liderler Koleji İndirimleri
Tüzyeksav Liderler Koleji Yorumları
Devamını Gör
Tüzyeksav Liderler Koleji'nde Eğitim
Tüzyeksav Liderler Koleji Galeriler
Tüzyeksav Liderler Koleji Yorumları

Tüzyeksav Liderler Koleji Kampüsleri

Tüzyeksav Liderler Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Yenimahalle TUZYEKSAV Liderler Kampüsü
Ankara / Yenimahalle
comment-icon 1 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Yenimahalle TUZYEKSAV Liderler Anaokulu, Ankara Yenimahalle'de üstün yetenekli öğrencilere eğitim hizmeti veren öze...
Eryaman TUZYEKSAV Liderler Kampüsü
Ankara / Etimesgut
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Eryaman TUZYEKSAV Liderler Fen Lisesi; öğrencilerine farklı kültürleri, sanatı, bilimsel çalışmaları ve yaşam tarzl...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Tüzyeksav Liderler Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum