fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

UKEB Okulları

UKEB Okulları hakkında tüm bilgilere ulaşın! Kampüs kampüs detaylı bilgi, fiyat bilgileri ve daha fazlasını inceleyin!

UKEB Okulları'nda Eğitime Bakış

Uluslararası Kültür Eğitim ve Bilim (UKEB) A.Ş. 2014 yılında, İzmir’de kurulmuştur. Kısa adı UKEB Okulları olarak kullanılan okul öncesi, İlk ve Orta Okulları, eğitim felsefesinin de dayanağı olan, ülkemize ve dünyaya “Nitelikli İnsan” yetiştirmek için uzman eğitimci kadrosunun yanında akademisyenlerden oluşan Bilimsel Danışma Kurulu ile çalışmaktadır. Çocuk merkezli bir eğitim anlayışı benimseyen UKEB Okulları, meraklı, soran ve sorgulayan, paylaşımcı, işbirliği ve ekip çalışmasına yatkın, iletişim yeteneği güçlü ve sentez yapabilme becerisine sahip bireyler yetiştirerek geleceğin nesillerini yaratmaktadır.UKEB Okulları uluslararası eğitim programları, projeler, kamp ve festivallerle ulusal değerlerimiz ve uluslararası kültürlerle etkileşim sağlayıp, çocukların farklı bakış açıları ve çağdaş bir uluslararası vizyon geliştirmelerine olanak sağlamaktadır. Yabancı dil eğitiminde de fark yaratarak müfredatta bulunan yabancı dilleri ezberci bir anlayış dışında öğrencilerin hayatında aktif olarak kullanabilecekleri bir şekilde programlar. UKEB Okulları her öğrencinin kendisini tanımasına ve kendi potansiyellerini bulmasına yardımcı olacak, eğitim hayatlarının her aşamasında onlara artı değer katacak, kaliteli eğitim ortamını yaratacak bir eğitim sistemi ile çalışmaktadır. Öğrencilerin, bireysel gelişimlerini ve yeteneklerini destekleyerek, akademik, sosyal, kültürel yönden en üst düzeye çıkaracak, güncel, ihtiyaca cevap veren ve amaca hizmet eden eğitim ve öğretim programı ile çocukları en iyi şekilde geliştirmeyi hedeflemektedir. Bu eğitim felsefesi ile yetişen öğrenciler geleceğin “Nitelikli Bireyleri” olacaklar.


Uluslararası Kültür Eğitim Bilim Eğitim Kurumları (UKEB), başarılı, güvenilir ve mutlu gençler yetiştirmeyi amaçlayan bir eğitim kurumudur. 3-14 yaşlarındaki çocuklara okul öncesi, ilkokul ve ortaokul kademelerinde eğitim vermektedir. Okulun özel olarak tasarlanmış fiziksel altyapısı sayesinde öğrenciler sıcak bir ortamda eğitim almaktadır.


UKEB Okulları, içinde bulunan tüm öğrencilerin, gençlerin, öğretmenlerin ve yöneticilerin mutlu olduğu, kendilerini ifade edebildikleri, inovatif düşünce tarzlarıyla düzenli gelişim fırsatlarının sunulduğu, sergiler, konserler ve konferanslarla entelektüel zekanın desteklendiği canlı bir eğitim kurumudur.


UKEB Küçük Kulüp Okulları, 3 yaşından itibaren çocuklara eğitim vermeye başlamakta ve bu çocuklar 6 yaşında hazırlık sınıfı programını tamamladıktan sonra UKEB İlkokulu'na devam etmektedir. UKEB Okulu, öğrencilerini 8 yıllık bir eğitim sürecinin ardından özel bir doktora programıyla mezun etmektedir. Bu mezunlar akademik ve kişisel başarılarıyla yüksek burslar alarak özel okullara veya nitelikli devlet okullarına yerleşebilmektedir.


UKEB Okulları, akademik programların yanı sıra EDEXCEL akreditasyonlu İngilizce eğitimi, Fransızca dil eğitimi, bilimsel programları Mind&Science ve YETMER, öğrencilerin yaşamsal stratejiler geliştirebilecekleri USLOOP, UKEB LIFE, SOS programları, sanatsal ve sportif etkinlikler ile zenginleştirilmiş bir eğitim ortamı sunmaktadır.


Kurumun Rehberlik Birimi her öğrencinin gelişimini bireysel olarak takip etmekte ve gerektiğinde psikolojik destek sağlamaktadır. Ayrıca, aile ile işbirliği içinde öğrencilerin güçlü ve zayıf yönlerini değerlendirip, onları güçlendirmek için çözüm odaklı çalışmalar yapmaktadır. Birim, öğrencilerin yaşamın içindeki zorlukları aşma yeteneklerini geliştirmeyi hedeflemektedir. Takım çalışması, iletişim, girişimcilik gibi becerileri öğrencilere kazandırmak amacıyla çalışmaktadır.


Anaokulu

Küçük Kulüp Okulları, 2006 yılından bu yana çocukların çocukluklarını tam anlamıyla yaşadıkları bir okul olma misyonu ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Özellikle 3-6 yaş aralığında olan çocukların yaşamlarının en önemli dönemlerinde olduğunun farkında olarak, çocuk merkezli bir eğitim anlayışı benimsemektedir.


Kurum bu yaşlarda çocuklara verilen temel bilgi ve deneyimlerin, zihinsel, sosyal, motor ve kas gelişimlerinin temelini oluşturduğuna inanmakta ve okul öncesi eğitimi, yaşamın temel noktası olarak kabul etmektedir. Çocuklar bilimsel düşünme yöntemleriyle tanışmakta ve doğadaki matematiği keşfetmeye başlamaktadır. İlkokul eğitimine başlamadan önce akademik bilgileri hayatlarına entegre ederek başarılı bir geleceğin temellerini atmaktadır.


Her şubede tam zamanlı psikologlar bulunmakta ve uzman eğitim programlarıyla çocukların eğitimi desteklenmektedir. Uluslararası programların sentezlerinden oluşan Duygusal Gelişim Programı (EDP), çocukların karakter gelişimini desteklerken aynı zamanda merak duygularını artırmakta ve yeteneklerini keşfetmelerine yardımcı olmaktadır.


İlkokul

UKEB Okulları İlkokulu’nun temel amacı, öğrencilerin ilgi ve yeteneklerini geliştirerek onları hayata ve bir üst öğrenime hazırlamaktır. Modern eğitim anlayışının yanı sıra, sınıflarda eğitim teknolojilerini kullanarak her öğrenciye hitap eden bir yaklaşım benimsemektedir.


Kurum, uluslararası standartları benimseyerek, öğrencilere yoğun bir dil eğitimi sunmaktadır. Ana yabancı dil olarak İngilizce eğitimi verilirken, ikinci yabancı dil olarak Fransızca öğretilmektedir. Okul, İngilizce eğitimini EDEXCEL akreditasyonuyla sunmaktadır.


Kurum, yaşayan bir okul olma vizyonuyla hareket etmekte olup çeşitli etkinlikler düzenlemektedir. Öğrencilerin akademik, bireysel ve sosyal gelişimlerini desteklerken aynı zamanda mutlu bireyler olmaları hedeflenmektedir. Bu amaçla, okul fiziksel imkanları ve nitelikli akademik kadrosuyla öğrencilerin gelişimine uygun alanlar yaratmaktadır. Yüksek tavanlı, geniş ve ferah sınıflarda ders veren, alanında uzman, eğitimlerini tamamlamış ve öğrencilerle iletişimi güçlü akademik bir kadro bulunmaktadır.


Öğrencilerin kendilerini ifade edebilen, öğrenmeye istekli ve bu süreci seven bireyler olmaları hedeflenmektedir. Ayrıca, öğrencilerin karşılaşabileceği problemlerin önüne geçmek ve her anlamda destek olabilmek amacıyla rehberlik ve psikolojik danışmanlık birimi hizmet vermektedir. Birim öğrencilerin akademik eğitime başladıkları bu dönemde okula uyum sağlamaları ve okulu sevmeleri için destek vermektedir.


Ortaokul

UKEB Okulları Ortaokulu, öğrencileri merkeze alan bir eğitim yaklaşımı benimsemekte ve modern öğretim yöntemleri ile proje tabanlı öğrenme uygulamalarına odaklanmaktadır. Eğitim programları, öğrencilerin akademik, sosyal, kültürel ve fiziksel gelişimleri göz önünde bulundurularak tasarlanmaktadır. Her öğrencinin gelişimini takip eden bir sınıf öğretmeni bulunmakta ve veli-öğrenci-öğretmen ilişkisinde danışmanlık görevi üstlenmektedir.


Kurum, öğrencilerin öğrenme sürecine aktif bir şekilde katıldığı bir öğrenme ortamı sunmaktadır. Merkezi sınavlara hazırlık için çeşitli öğretim yöntemleri kullanılmakta ve yoğunlaştırılmış çalışmalar düzenlenmektedir. Ekstra çalışmalar ve kişiselleştirilmiş çalışma programları, her öğrencinin ihtiyaçlarına göre özelleştirilmekte ve uygulanmaktadır.


Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi, sınav sürecinde olan öğrencilerin bu dönemi en az stresle atlatabilmesi için eğitsel rehberlik çalışmaları ve bireysel görüşmelerle öğrencilerin ihtiyaçlarını belirlemekte ve akademik başarılarının artması için destek olmaktadır. Birim aynı zamanda, sınav kaygısıyla başa çıkma ve stres yönetimi gibi konularda bilinçlendirici seminerler ve görüşmeler düzenlenmektedir.


Öğrencilerin sosyal sorumluluk bilincini geliştirmek amacıyla çeşitli etkinlikler sunulmakta ve kendi projelerini yönetme fırsatı verilmektedir. Öğrenciler, akademik ve sosyal hayatlarında bireysel ve grup çalışmaları, sunumlar, ulusal ve uluslararası projeler ile yarışmalardan yararlanarak kendilerini geliştirmektedir.

UKEB Okulları Tanıtım Filmi
UKEB Okulları İndirimleri
UKEB Okulları Yorumları
Devamını Gör
UKEB Okulları'nda Eğitime Bakış
UKEB Okulları Tanıtım Filmi
UKEB Okulları Galeriler

UKEB Okulları Kampüsleri

UKEB Okulları kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Göztepe Küçük Kulüp Anaokulu Kampüsü
İzmir / Konak
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Küçük Kulüp Eğitim Kurumları Göztepe Şubesi Anaokulu, İzmir Konak bölgesinde uzman eğitmen kadrosu ve yenilikçi aka...
UKEB Okulları Karabağlar Kampüsü
İzmir / Karabağlar
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel UKEB Okulları İlkokulu, İzmir'in Karabağlar ilçesinde eğitim vermekte olan özel bir eğitim kurumudur. Uluslararası...
Küçük Kulüp Beyaz Köşk Gündüz Bakımevi Konak Kampüsü
İzmir / Karabağlar
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Küçük Kulüp Eğitim Kurumları Hatay Şubesi Anaokulu, öğrencilerini İzmir'in Karabağlar ilçesinde ki yüksek donanımlı...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

UKEB Okulları için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum