fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Uzay Koleji

Uzay Koleji hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere ulaşın! Kolejin fiziki imkanları, eğitim anlayışı ve daha fazlasını inceleyin!

Uzay Koleji'nde Eğitim

Uzay Koleji, Adana’nın çeşitli ilçelerinde eğitim vermekte olan özel bir eğitim kurumudur. Çukurova, Yüreğir ve Seyhan bölgelerinde kampüsleri bulunan kurum lise kademesinde eğitim vermektedir. Lise kademesinde ise mesleki ve teknik anadolu lisesi türünde eğitim vermektedir. Kurum öğrencilerini akademik anlamda geliştirirken mesleki yetkinlikler de kazandırmayı amaçlayan kurumlardandır.


Uzay Okulları öğrencilerine çeşitli alanlarda mesleki eğitimler vermektedir. Çukurova kampüsünde hemşire yardımcılığı ve biyomedikal cihaz teknolojileri alanında; Seyhan kampüsünde elektrik elektronik ve gıda teknolojileri alanında; Yüreğir kampüsünde ise havacılık, enerji, biyomedikal, ebe yardımcılığı, hemşire yardımcılığı ve sağlık bakım teknisyenliği alanında eğitimler verilmektedir. Tüm kampüslerde öğrencilerin yeterli mesleki yetkinliğe ulaşabilecekleri eğitim sistemleri uygulanmaktadır.


Uzay Koleji eğitim kadrosu titizlikle oluşturulmaktadır. Eğitim kadrosunu oluşturan öğretmenlerin alanında gerekli eğitimlerini tamamlamış, nitelikli ve öğrencilerle güçlü iletişim kurabilen kişilerden seçilerek oluşturulmasına dikkat edilmektedir. Uzay Lisesi’nin Adana mesleki ve teknik anadolu liseleri içerisinde en iyilerinden biri olması adına eğitmenler öğrencilerle işbirliği içerisinde öğrencilerin gelişimini en iyi şekilde desteklemek amacıyla çalışmaktadır.


Uzay Koleji devlet destekli eğitim veren özel okullardan bir tanesidir. Bu nedenle öğrenciler ücretsiz eğitim görme hakkına sahip olabilmektedir. Bunun dışında kurumda belirli dönemlerde düzenlenen bursluluk sınavları ile öğrenciler kendi başarıları doğrultusunda çeşitli yüzdelerde burs kazanabilmektedir.


Uzay Koleji öğrencilerini sosyal olarak da geliştirmektedir. Bu nedenle kurumda öğrencilerin sosyal aktiviteler gerçekleştirebilecekleri alanlar bulunmaktadır. Kurumun öğrencileri çeşitli spor müsabakalarında okullarını temsil ederek çeşitli başarılar elde etmektedir. Öğrencilerin spor yapabilecekleri kapalı spor alanları ve sanatsal aktivitelerini gerçekleştirebilecekleri müzik atölyeleri bulunmaktadır. Bunun yanında öğrencilerin derslerde öğrendikleri bilgileri pratiğe dökebilecekleri donanımlı mesleki atölyeler ve laboratuvar imkanları da öğrencilere sunulmaktadır. Böylelikle öğrenciler bu atölyeler ile çeşitli çalışmalar ve projeler gerçekleştirme imkanı bulmaktadır.


Uzay Koleji bünyesinde öğrencilere bazı fırsatlar sunulmaktadır. Öğrenciler son sene yaptıkları mesleki staj ile stajyer maaşı alma fırsatı yakalamaktadır. Bunun yanında liseden mezun olan öğrenciler iş yeri açma belgesi kazanmaktadır. Ayrıca eğitimine yurt dışında devam etmek isteyen öğrenciler için avrupa stajları ve avrupa ülkelerinde iş olanakları da öğrencilere sunulmaktadır.

Uzay Koleji İndirimleri
Uzay Koleji Yorumları
Devamını Gör
Uzay Koleji'nde Eğitim
Uzay Koleji Galeriler

Uzay Koleji Kampüsleri

Uzay Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Yüreğir Uzay Mesleki ve Anadolu Lisesi Kampüsü
Adana / Yüreğir
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Yüreğir Uzay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Adana Yüreğir’de eğitim faaliyetlerini sürdürmekte olan bir okuldur....
Seyhan Uzay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kampüsü
Adana / Seyhan
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Seyhan Uzay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, öğrencilerini Atatürk İlke ve İnkılaplarını benimsemiş, çağdaş, yenil...
Çukurova Uzay Koleji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kampüsü
Adana / Çukurova
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Çukurova Uzay Koleji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Adana Çukurova’da faaliyet gösteren bir eğitim kurumudur. Kur...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Uzay Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum