fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Vadi Koleji

Vadi Koleji ile ilgili detaylı tüm bilgilere hemen ulaşın. Vadi Koleji fiyatları, bursluluk sınav tarihleri ve veli yorumlarına hızlıca göz atın.

Vadi Koleji'nde Eğitime Bakış

Vadi Koleji, ilerlemeci ve varoluşçu bir eğitim felsefesi benimseyen seçkin bir eğitim kurumudur. Felsefelerinin temelinde öğrenciyi merkeze alan bir eğitim deneyimi bulunmaktadır. Vadi Koleji için öğrencilerin ilgi ve yeteneklerine, bireysel farklılıklarına uygun bir eğitim programı çerçevesinde hareket edilmesi çok önemlidir. Bu anlayışın bünyesinde öğretmenlerin görevi bir otorite olup doğrudan bilgi aktarmak değil, öğrencilerin öğrenim sürecine rehber olup sorgulayarak ve deneyerek bağımsız bir biçimde bilgi edinmelerini sağlamaktır. Vadi Koleji’nin eğitim felsefesinin önemli bir unsuru da demokratik eğitim anlayışıdır. Öğrencilere seçenekler sunarak, doğruyu bulma fırsatı tanıyarak ve onlara bağımsızlık duygusu katarak demokratik eğitim en iyi şekilde değerlendirilmektedir. Vadi Koleji, eğitimin öğrencinin kendini tanımasını ve çok yönlü bir birey olarak gelişimini sağlaması gerektiğine inanmaktadır. Vadi Koleji için başarı ulaşılan bir nokta değil, katedilen bir yoldur. Vadi Koleji, başarı yolculuğunda sevgi, hoşgörü ve çağdaş eğitim ile öğrencileri vadiden zirveye taşımayı hedeflemektedir.

Vadi Koleji’nin misyonu; başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerini taşıyan, ulusuna katkıda bulunan, bilgiye ulaşıp bilinmeyeni araştıran, sorgulayıcı, mücadeleci bireyler yetiştirmektir. Vadi Koleji’nin vizyonu ise yeni nesiller için güvenli, sevgi dolu bir eğitim ortamında, tecrübeli ve yenilikçi eğitim kadrosu, teknolojik imkanlarla donatılmış fiziksel yapısı ve üstün nitelikli eğitim kalitesi ile takdir toplayan bir eğitim kurumu olmaktır.

Vadi Koleji Anaokulu

Vadi Koleji Anaokulu, ilk kez eğitim ortamında bulunacak çocukların merak duygularını geliştirmeyi ve okula hevesle gelip mutlulukla ayrılmalarını sağlamayı hedeflemektedir. Vadi Koleji Anaokulu, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2013 yılında belirlenen okul öncesi eğitim programına paralel olarak proje temelli eğitim programları uygulamaktadır. Proje yaklaşımlı eğitim, konuları amaç değil araç olarak ele alarak öğrencilere konularda derin anlayış ve unutulmaz deneyimler sağlayan bir öğretim yaklaşımıdır. Proje konularından destek alarak farklı konulara öğrenci ve öğretmenlerin ortak yönlendirilmesi ile atlanılmaktadır. Branş derslerinde de proje konuları ile alakalı etkinlikler uygulanmaktadır. Vadi Koleji Anaokulu’nda sunulan branş dersleri beden eğitimi, robotik kodlama, fen ve matematik, görsel sanatlar, Türkçe, İngilizce, okuma yazmaya hazırlık, müzik, drama, ve satrançtan oluşmaktadır.

Vadi Koleji İlkokulu

Vadi Koleji İlkokulu, klasik eğitimin sınırlarının aşan, yenilikçi eğitim anlayışı ile hareket etmekte olan bir eğitim kurumudur. Vadi Koleji İlkokulu temel derslerin haricinde her öğrencinin kendine öz zeka türünün ve bireysel yeteneklerinin desteklenmesi, geliştirilmesi ve öğrencilerin yeni ilgi alanları edinmesi doğrultusunda hareket etmektedir. Bundan dolayı Vadi Koleji İlkokulu Çoklu Zeka Kuramını benimsemektedir. Vadi Koleji, ilkokulu kademesinde de dil eğitimine önem vermektedir. Kapsamlı İngilizce eğitiminin yanı sıra ikinci yabancı dil olarak Almanca dersleri sunulmaktadır. Bunun dışında branş dersleri olarak robotik kodlama, bilişim teknolojileri, akıl oyunları ve spor faaliyetleri bulunmaktadır. Tüm bu derslerde devamlı olarak proje tabanlı eğitim anlayışı izlenmektedir.

Vadi Koleji Ortaokulu

Ortaokul dönemi kritik bir gelişim evresini kapsamakla birlikte liselere geçiş sınavlarına hazırlık yapılan bir süreçtir. Bu bağlamda Vadi Koleji Ortaokulu, öğrencilerin başarı yolculuğunu verimli ve mutlulukla geçirmeleri için üstün nitelikli uygulamalar kullanmaktadır. Bu uygulamalardan biri kapsamlı ölçme ve değerlendirme sistemidir. Öğrencilerin akademik gelişimlerinin takip edilmesi, geribildirim sağlanması, geri kaldıkları noktalarda destek sağlanması ve velilere bilgilendirme yapılması etkili ölçme ve değerlendirme uygulamaları sayesinde Vadi Koleji Ortaokulunda mümkün kılınmıştır. Öğrencilerin bu süreçte kaliteli rehberliğe erişiminin olması da elbette çok önemlidir. Vadi Koleji Ortaokulu liseye geçiş sürecinde olan öğrencilerine psikolojik ve akademik rehberlik sağlayarak hem başarı yolunda kararlılıkla ilerlemelerini hem de bu zorlayıcı süreçte ruhsal sağlıklarını muhafaza etmelerini sağlamaktadır.

Vadi Koleji Tanıtım Filmi
Vadi Koleji İndirimleri
Vadi Koleji Yorumları
Devamını Gör
Vadi Koleji'nde Eğitime Bakış
Vadi Koleji Tanıtım Filmi
Vadi Koleji Galeriler
Vadi Koleji Yorumları

Vadi Koleji Kampüsleri

Vadi Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Ankara Vadi Koleji Ortaokulu Kampüsü
Ankara / Çankaya
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Ankara Vadi Koleji Ortaokulu, eğitimlerini Ankara Çankaya'da Vadi Koleji bünyesinde sürdürmekte olan özel okuldur....
Ankara Vadi Koleji Kampüsü
Ankara / Çankaya
comment-icon 1 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Ankara Vadi Koleji Anaokulu, 14 kişilik sınıflarda 3 ile 6 yaş arasındaki öğrencilere tam gün eğitim vermektedir. O...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Vadi Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum