fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Vatan Okulları

Vatan Okulları'nın; fotoğraflarına, yabancı dil olanaklarına, fiziksel imkanlarına hemen ulaşın. Kurumun size en uygun kampüsünü vakit kaybetmeden keşfedin.

Vatan Okulları'nda Eğitime Bakış

VATAN OKULLARI

Vatan Okulları verimli ve kalıcı eğitim anlayışı ile öğrenmeyi öğreten, eğitimi dört duvar arasından çıkarıp özel tasarlanmış akıllı ve teknolojik sınıflarda düşünen, sorgulayan, üreten ve öz güveni yüksek nesiller yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Öğrencilerin doğa ve çevre bilincini yaşayarak geliştirebilecekleri botanik bahçeleri, sağlıklı öğünler yiyebilecekleri ferah yemekhaneleri, özel tasarlanmış açık ve kapalı spor salonları, bilgisayar ve STEAM atölyeleri ve konferans salonu ile okul, derste ve ders dışında rahat ve huzurlu ortamlar yaratmaktadır.


Vatan Okulları dünyanın farklı bölgelerinde kullanılan eğitim modellerini inceleyerek geliştirdiği ve online içeriklerle desteklediği eğitim programıyla öğrencilerin gelişim ve öğrenim süreçlerini göz önünde bulundurarak kişiye özel eğitim hizmeti vermektedir. Kurum, öğrencilerde kalıcı bir öğrenmenin gerçekleşebilmesi için verilen eğitimin tüm duyu organlarına hitap etmesi gerektiğini düşünmektedir. Bu nedenle okulda bulunan teknolojik altyapıdan faydalanarak ders planları zenginleştirilmektedir. Uygulayarak ve yaşayarak öğrenme sistemi ile öğrenciler ezberci eğitimden uzak tutularak düşünebilen, araştırabilen, kendi becerilerinin ve kimliğinin farkında bireyler olarak yetiştirilmektedir.


Okul Avrupa Birliği Erasmus+ projeleri kapsamında yabancı ülkeler ile işbirliği yapmakta, öğrencilerinin hem ulusal hem de uluslararası projelerde yer almalarını desteklemektedir. Vatan Okulları bilimsel gelişme ve yenilikleri yakından takip eden, uzman, sorumluluk sahibi ve güçlü iletişim becerilerine sahip öğretmenleri ile öğrencilerine en doğru eğitimi vermeye çalışmaktadır. Her dönem başında yapılan toplantılar ile öğretmenlerin eğitimsel açıdan paylaşımda bulunmalarını sağlamakta ve toplantılarda sınıf yönetimi, öğrenci-öğretmen-veli ilişkisi gibi konularda eğitimler sunmaktadır.


Vatan Okulları yabancı dil eğitimi ile anaokulundan başlayarak yoğunlaştırılmış program ile farkındalık ve altyapı oluştururken, ilkokulda uygulanan hikaye tabanlı, ortaokul ve lise seviyesinde uygulanan konu tabanlı İngilizce programları ile öğrencilerinin kendi dilini öğrenme yöntemiyle yabancı dil öğrenmesini sağlamaktadır. Okul, uyguladığı yabancı dil programları ve dünyaca kabul görmüş yayınlarıyla öğrencilerini dünya vatandaşı olarak yetiştirmektedir. Öğrencilerin derslerde kazandıkları İngilizce becerileri, İngilizce kulüp çalışmaları ve ders dışı etkinlikler ile desteklenmektedir.


Vatan Okulları kampüslerinde bulunan rehberlik birimi öğrencilerin gelişim özelliklerini takip etmekte ve sorun yaşayan öğrencilere destek olmaktadır. Kariyer planlaması yaparken öğrencilerin özelliklerini göz önüne alan rehberlik birimi öğretmenleri öğrencilerin kendileri için en uygun mesleği bulmalarına yardımcı olmaktadır. Öğrenciler ile yapılan birebir görüşmeler ve seminerler ile hayata dair farkındalıklarının oluşumu amaçlanmaktadır.


Okulun etkisi ve öğrencinin bilişsel, duygusal sosyal ve akademik yönlerden gelişmesi ve başarılı olabilmesi açısından okul-aile iş birliği son derecede önemsenmektedir. Bu yüzden öğrencilerin akademik ve sosyal tüm becerileri takip altına alınarak, uzman psikologlar ile birlikte Vatan Aile Akademisi tarafından gözlemlenerek bireysel gelişim raporlaması aile ile paylaşılmaktadır.


Öğrencilerin erken yaşta sınav stresi ile yüzleşmesini istemeyen kurum, 4.sınıfa kadar öğrencileri herhangi bir sınava sokmamaktadır. Ölçme ve değerlendirme çalışmaları sınav yerine öz değerlendirme, portfolyo ve gelişim takibi gibi yöntemler ile yapılmaktadır.

Vatan Okulları Tanıtım Filmi
Vatan Okulları İndirimleri
Vatan Okulları Yorumları
Devamını Gör
Vatan Okulları'nda Eğitime Bakış
Vatan Okulları Tanıtım Filmi
Vatan Okulları Galeriler
Vatan Okulları Yorumları

Vatan Okulları Kampüsleri

Vatan Okulları kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Ataşehir Vatan Okulları Kampüsü
İstanbul / Ataşehir
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
İstanbul Ataşehir 'de bulunan Özel Ataşehir Vatan Okulları Anaokulu tüm çocuklar özeldir bakışı ile butik okul kapsamınd...
Ataköy Vatan Okulları Anaokulu Kampüsü
İstanbul / Bakırköy
comment-icon 5 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
İstanbul Bakırköy 'de bulunan Özel Ataköy Vatan Okulları Anaokulu tüm eğitim kademelerinde vatanını seven, değerlerini b...
Beylikdüzü Vatan Okulları Kampüsü
İstanbul / Esenyurt
comment-icon 5 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Beylikdüzü Vatan Okulları Anaokulu oldukça büyük ve çocukların gelişimi için özel olarak hazırlanmış, özel bir okul...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Vatan Okulları için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum