fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Yahya Kaptan Koleji

Yahya Kaptan Koleji hakkında bütün bilgilere kolaylıkla ulaşın. Yahya Kaptan Koleji fiyatlarına, bursluluk sınav tarihlerine, veli yorumlarına ve fiziksel imkanlarına hemen göz atın.

Yahya Kaptan Koleji'nde Eğitime Bakış

Yahya Kaptan Eğitim Kurumları'nda Eğitim

2019-2020 yılı itibariyle İzmit(Kocaeli) de hizmet vermeye başlayan Yahya Kaptan Koleji’nde Öğrencilerimiz 12 ile 14 kişi kapasiteli sınıflarda, güven ve sevgi atmosferi içinde öğrenim görmektedir. Öğrencilerin bireysel gelişimleri ve içlerindeki potansiyelleri ortaya çıkarabilmeleri için her türlü uygun ortam, teknoloji ve eğitim felsefesi oluşturulmuş ve sunulmuştur. Oluşturulan bu ortam, öğrencilerin duygusal, fiziksel ve bilişsel olarak gelişmelerine olanak sağlar. Her öğrenci rehberlik ve ölçme değerlendirme sistemleri ile takip edilir ve her konuda destek sağlanır.


İngilizce ve Almancanın yanı sıra İspanyolca dil eğitimi de verilen okulda öğrenciler, farklı kültürlere ilgi duymakta karşılaştırma yaparak kendi kültürlerinin değerlerini daha iyi anlamaktadırlar. Yahya Kaptan Kolejinde dünya vatandaşı bireyler yetiştirmek birinci hedeftir.


Okulumuzda öğrencilerin dil, bilim, kültür, sanat, spor ve kişisel gelişim alanlarında ve el becerileri alanlarında kendilerini deneme fırsatı vererek; bireysel yeteneklerini ve ilgilerini tanımaları hedeflenir. Dünyada tüm eğitim kurumları hizmet kalitesini artırmak ve geleceğe daha sağlam adımlarla ilerlemek için araştırma ve geliştirme faaliyetleri düzenlemektedir. Kurumumuzun amacı öğrencilerin dil, bilim sanat, spor, kişisel gelişim alanlarında ve el becerileri alanlarında kendilerini keşfetme ve geliştirmelerine fırsat vererek, ilgi alanlarını tanımaları hedeflenir.


Yahya Kaptan Koleji Anaokulu

Yahya Kaptan Anaokulu, öğrenci odaklı eğitim faaliyetleri doğrultusunda küçük yaştaki bireylerin her açıdan gelişimine destek olmaktadır. Başarılı bireyler yetiştirmenin temel niteliği olan okul öncesinde öğrencilerin duygusal, zihinsel, fiziksel ve akademik gelişimlerini tamamlamayı hedeflemektedir. Yahya Kaptan, kendisine özgü bakış açısı ile kaliteli bir eğitim hizmeti sağlamayı hedeflemektedir. Anaokulu seviyesinde öğrencilerin potansiyellerini açığa çıkarmak amacı ile oyun temelli yaklaşımlarla özgün bir eğitim hizmeti vermeyi hedeflemektedir. Yahya Kaptan Koleji Anaokulu'nda MEB müfredatı eğitim programı çerçevesinde ek eğitim modelleri ile hizmet sağlamaktadır. Bu modellerden bazıları; SCAMPER, GEMS, MTW, Aktif Öğrenme Öğrenci Merkezli Eğitim Yaklaşımı olarak devam ettirilmektedir. Uluslararası alanlarda kabul gören bu modellerle birlikte öğrencilerin her açıdan donanımlı bireyler olmaları sağlanmaktadır.


Yahya Kaptan Koleji İlkokulu

Yahya Kaptan İlkokulu'nda öğrencilerin tam zamanlı öğrenme ortamlarında bulunmaları desteklenmektedir. Öğrencilerin sosyal, fiziksel, duygusal ve bilişsel olmak üzere tüm gelişim alanlarında donanımlı bireyler olmaları desteklenmektedir. Kurum, öğrencilerin daha sonraki eğitim hayatlarında karşılarına çıkabilecek tüm içerikleri ilkokul seviyesinde temel biçimde aktarmaktadır. Yahya Kaptan Koleji İlkokulu'nda öğrencilere, öğrenme aşkını aşılamak amacı ile eğitim faaliyetleri sürdürülmektedir. Aynı zamanda öğrencilerin özgüven ve beceri gelişimlerine desek olmak amacı ile eğitim faaliyetleri sürdürmektedir.


Yahya Kaptan Koleji Ortaokulu

Yahya Kaptan Ortaokulu'nda öğrencilerin, kaliteli eğitim içerikleri ile ayrıcalıklı bir öğrenim süreci yaşaması desteklenmektedir. Kurum, öğrencilerin bilgiyi nasıl kullanabileceklerine yönelik eğitim yaklaşımları düzenlemektedir. Yahya Kaptan Okulları'nda aynı zamanda öğrencilere anaokulu seviyesinden itibaren yüksek standartlarda İngilizce dil eğitimi verilmektedir. Kurum bununla birlikte 5. sınıftan itibaren kısmi olarak Cambridge Assessment International Education programı gerekliliklerine uygun olarak fen ve matematik dersleri vermektedir.


Yahya Kaptan Koleji İndirimleri
Yahya Kaptan Koleji Yorumları
Devamını Gör
Yahya Kaptan Koleji'nde Eğitime Bakış
Yahya Kaptan Koleji Galeriler

Yahya Kaptan Koleji Kampüsleri

Yahya Kaptan Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Yahya Kaptan Koleji İzmit Kampüsü
Kocaeli / İzmit
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Yahya Kaptan Koleji İlkokulu, öğrencilerinin çok yönlülüğünü ve yaratıcılığını desteklemeyi amaçlamaktadır. Kurum,...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Yahya Kaptan Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum