fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Yeniden Diriliş Koleji

Yeniden Diriliş Koleji'nin; fiyatlarına, veli yorumlarına, fotoğraflarına, erken kayıt indirim oranlarına ve lise taban puanlarına vakit kaybetmeden ulaşın.

Yeniden Diriliş Koleji'nden Eğitime Bakış

DİRİLİŞ KOLEJİ'NDE EĞİTİM

2015 yılında hizmete İlkseç Vakfı Özel Diriliş Eğitim Kurumları adı altında başlayan kurum, öğrencilerin ağırlıklı olarak manevi ve kültürel alanda gelişimini desteklemeyi hedeflemektedir. Daha önceden Kur'an Kursu ve İslami İlimler Akademisi olarak hizmet vermekte olan kurum alışılagelmiş kolej yapısından farklı olarak hizmet vermektedir. Yeniden Diriliş Koleji, imam hatip ve Kur'an Kursu sentezinde eğitim hizmeti vererek akademik eğitimin yanında İslami olarak eğitim ve hafızlık yaptırma hedefleri ile çalışmalar sürdüren yeni bir eğitim yaklaşımı oluşturmaktadır.


Yeniden Diriliş Koleji eğitim ortamlarını son derece teknolojik materyallerle donatmaktadır. Örgün olarak eğitim hizmeti sağlayan kurum öğrencilerin çok yönlü gelişimlerini eksiksiz biçimde sağlamayı amaçlamaktadır.


Okul öncesi dönemden başlayan eğitim, öğrencilerin bilişsel ve duyuşsal yeteneklerini geliştirmek amacıyla sürdürülürken aynı zamanda bu dönemde tercihler doğrultusunda Kur-an'ı Kerim eğitimi verilerek öğrencilerin manevi değerlerini detaylı olarak öğrenmesi sağlanmaktadır. Anaokulu eğitimi öğrenim döneminin temeli niteliğindedir. Bundan sebeple bu dönemde sunulan eğitim programları öğrencilerin öğrenim hayatında göreceği bütün eğitim çalışmalarının başlangıcı olmaktadır. Yeniden Diriliş Koleji , anaokulu döneminde öğrencilere anadili dışında iki adet yabancı dil eğitimi vermektedir. Okul öncesi dönemde yaşlarına uygun İngilizce ve Arapça eğitimi sunarak temel olan bu dil eğitimini almalarını sağlamaktadır. Öğrenciler bedensel, duygusal, zihinsel ve ahlaki yetileri öğrenerek ilkokul dönemine hazır hale getirilmektedir.


Yeniden Diriliş Koleji'nde ilkokul düzeyine geçen öğrenciler anaokulu döneminden sonraki dönemde daha ezberci ve detaylı eğitim görmektedir. Kurumun oluşturduğu İslami Pedagojik Modeli, ilkokul döneminden itibaren tüm okul döneminde öğrencilere uygulanmaktadır. Yeniden Diriliş Koleji'nin zorlama olmaksızın uyguladığı hafızlık programı uzman rehberlik ve psikolojik danışmanlar eşliğinde hafızlığa karşın yetenekli ve ilgili olan öğrencilerini bu alanda eğiterek mezun olana kadar hafızlıklarını tamamlamalarını sağlamaktadır.


Yeniden Diriliş Koleji ortaokul döneminde yoğunlaşan ders programları anaokulu ve ilkokul döneminde temeli atılan eğitim öğretimin devamı niteliğinde devam ederek öğrencilere örtücü bir eğitim hizmeti Yeniden Diriliş Koleji'nde sağlanmaktadır. Dört yıllık süreç boyunca öğrencileri eksiksiz biçimde yetiştirmeyi amaçlayan Okul, öğrencilerini deneme ve tarama sınavlarına tabii tutarak onların gelişmelerini takip etmektedir. Özel okul çocukluk döneminden çıkıp gençlik dönemine geçen öğrencilerin hassaslığını göz önünde bulundurarak eğitim yaklaşımlarını düzenlemektedir.


Yeniden Diriliş Koleji Liseleri, öğrencilerini eksiksiz bilinçlendirerek potansiyellerinin en üst noktalarına gelmelerini amaçlamaktadır. Özel okul, "KEP" adını verdikleri özel eğitim programları ile öğrencilerin gelişimlerini sağlamaktadır. Lise dönemindeki öğrencilere ortak genel kültür dersleri, seçmeli ve alan dersleri sunularak onları hayata ve yüksek öğrenim dönemine en iyi şekilde hazırlamayı hedeflemektedir. Yeniden Diriliş Koleji öğrencilerinin çok yönlü gelişimlerini sağlayarak onları bilinçli ve ilgili olduğu alanlarda başarılı bireyler olmalarını amaçlamaktadır.

Yeniden Diriliş Koleji Tanıtım Filmi
Yeniden Diriliş Koleji İndirimleri
Yeniden Diriliş Koleji Yorumları
Devamını Gör
Yeniden Diriliş Koleji'nden Eğitime Bakış
Yeniden Diriliş Koleji Tanıtım Filmi
Yeniden Diriliş Koleji Galeriler
Yeniden Diriliş Koleji Yorumları

Yeniden Diriliş Koleji Kampüsleri

Yeniden Diriliş Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Bahçelievler Yeniden Diriliş Koleji
İstanbul / Bahçelievler
comment-icon 8 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
İstanbul Bahçelievler'de eğitim veren Özel İlkseç Vakfı Yeniden Diriliş Koleji İlkokulu’nda öğrencilerin akademik başarı...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Yeniden Diriliş Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum