fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Yetenek Anaokulları

Yetenek Anaokulları hakkında merak ettiğini ayrıntılı tüm bilgilere hemen ulaşın. Yetenek Anaokulları; fiyatları, veli yorumları ve daha fazlası bu sayfada.

Yetenek Anaokulları'nda Eğitim

Yetenek Anaokulları, çocukların gelişim özelliklerini, bireysel farklılıklarını ve yeteneklerini göz önünde bulundurarak; fiziksel, duygusal, dilsel, sosyal ve zihinsel gelişimlerini sağlamayı hedefleyen uluslararası bir eğitim kurumudur. Bu kurumda öğrencilerin olumlu kişilik özelliklerinin temelleri atılmakta, yaratıcılıkları ortaya çıkarılmakta, özgüvenleri kazandırılmakta ve ufukları genişletilmektedir. Eğitimlerinin merkezine oyunu alan Yetenek Anaokulu, öğrencilere kendilerini ve çevrelerini keşfedebilecekleri eğlenceli bir eğitim ortamı sunmayı görev bilmektedir. 0-6 yaş aralığındaki çocuklara bakım ve eğitim sunan Yetenek Anaokulu, her çocuğun yaş grubuna ve gelişim dönemine uygun programlar sunmaktadır. Oyun ile eğitim anlayışını benimseyen bu okulda, her yaştaki öğrenci eğlenerek öğrenmeyi deneyimleyebilmektedir.

0-2 yaş aralığı çocukların birey olma yolunda ilk adımlarını attığı dönemi ele almaktadır. Bu yaş aralığındaki çocuklar yarı veya tam zamanlı bir program ile oyun gruplarına katılabilmektedir. Pedagojik eğitim görmüş, tecrübeli ve sevgi dolu öğretmenler çocuklara eğitici oyunlar ve bireysel ilgi ile en iyi bakımı sağlamaktadır.

3-5 yaş aralığındaki öğrenciler için kapsamlı tam zamanlı bir eğitim programı sunulmaktadır. 10’ar kişilik sınıflarda uzman eğitmenler çocukların gelişim dönemlerine ve bireysel potansiyellerine uygun eğitim metotları uygulamaktadır. Küçük sınıf kapasitesi her öğrenciye daha fazla ilgi verilebilmesini sağlamaktadır. Uluslararası bir kurum olarak, Yetenek Anaokulu IPC (Uluslararası Anaokulu Müfredatı) standartları bünyesinde eğitim sağlamaktadır. Çocukların içgüdüsel şekilde dil edindikleri bu devirde yabancı dil eğitim görmeleri çok önemlidir. IPC Toddler grubunda yabancı öğretmenler eşliğinde çocuklar yabancı dil ile işlenen derslerde yer alabilmektedir. Veliler Fransızca ve İngilizce arasında seçim yapabilmektedir. 3-6 yaş aralığındaki öğrenciler IPC programlarına dahil olup oynayarak, yaparak, eğlenerek, doğal bir ortamda yabancı dil eğitim görebilmektedir.

İlkokula başlayacak olan öğrencilerin uyum sürecini kolaylaştırmak da Yetenek Anaokulu’nun birincil görevlerinin arasındadır. Öğrencilere kalem tutma ve el göz koordinasyonu geliştirme amaçlı etkinlikler sunulmaktadır. Ses eğitimi çalışmaları ve okuma yazmaya hazırlık etkinlikleri onları akademik bir hayata hazırlamaktadır. Her çocuğun gelişimi takip edilirken ilkokula hazırlıkları konusunda testler yapılıp veliler ile paylaşılmaktadır. Ayrıca, öğrencilerin anaokuluna başlangıç sürecine de önem verilmektedir. Okula yeni başlayan öğrencilerin hızlı ve sağlıklı uyumunu sağlamak için oryantasyon çalışmaları da sağlanmaktadır. Böylece her öğrenci bir an önce akranlarının arasında oynama ve sosyalleşme fırsatına sahiptir.

Yetenek Anaokulu erken çocukluk döneminde öğrencilerin yeteneklerinin keşfedilip geliştirilmesi amacıyla çeşitli branş dersler sağlamaktadır. Bunlar yoga, müzik (ritim, Orff, piyano), kodlama, satranç ve yabancı diller olarak sunulmaktadır. Yoga, öğrencilere sadece beden esnekliği ve denge katmakla kalmamaktadır. Yoga aynı zamanda bünyesinde beden farkındalığı, nefes egzersizleri, meditasyon ve duygu kontrolü barındırmaktadır. Müzik dersleri drama ve dansı da dahil eden Orff ile yürütülmektedir. Ritim aletleri ile öğrenciler kendilerini keşfedebilmektedir. Müzik eğitimi çocukların beyinlerine katkıda bulunmanın yanı sıra, geleceğin virtüözlerinin keşfedilmesini ve desteklenmesini sağlamaktadır. Kodlama dersleri öğrencilere analitik düşünce ve problem çözme becerileri katmaktadır. Ayrıca birçok gencin profesyonel hayatlarında kullanacakları dijital becerilerin temelleri bu derslerde atılmaktadır. Kralların oyunu olarak bilinen satranç, hem spor, hem sanat, hem de bir bilimdir. Öğrencilere yaratıcılık, analitik düşünce ve sportif ruh katabilecek en iyi etkinliktir. Ek ücretle sunulan İspanyolca ve Fransızca dersleri, IPC müfredatı standartlarında verilmektedir. Uluslararası standartlara göre yabancı dil eğitimi almak çocuklara önemli yetenekler kazandırıp, onların ufuklarını genişletmektedir.

Yetenek Anaokulu, iki dönümlük bahçesi ile hizmet vermekte olup, Orman Okulu olarak sertifikalandırılmıştır. Orman okulu olarak çocuklara doğa sevgisini ve çevre bilincini aşılamayı görev bilmektelerdir. Bu konseptin çerçevesinde, çocuklara sürdürülebilir bir gelecek için nelerin yapılması gerektiğinin öğretilmesi amaçlanmaktadır. Yetenek Anaokulu Hidiv Kasri Korusuna sadece 100 metrelik mesafededir. Haftada iki gün iki saat her yaş grubu sınıfları orman lideri eğitmenler ile koruda orman eğitimi görmektedir.

Yetenek Anaokulları İndirimleri
Yetenek Anaokulları Yorumları
Devamını Gör
Yetenek Anaokulları'nda Eğitim
Yetenek Anaokulları Galeriler
Yetenek Anaokulları Yorumları

Yetenek Anaokulları Kampüsleri

Yetenek Anaokulları kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Yetenek Anaokulu International Preschool Kanlıca Kampüsü
İstanbul / Beykoz
comment-icon 3 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
2-6 yaş grubu çocuklara okul öncesi eğitimi verilmekte olan Özel Yetenek Anaokulu International Preschool Kanlıca İstanb...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Yetenek Anaokulları için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum