fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Yiğit Okulları

Yiğit Okulları'nın; kayıt ücretlerine, bursluluk sınav tarihlerine, erken kayıt dönemlerine, veli yorumlarına ve iletişim bilgilerine hemen göz atın.

Yiğit Okulları'nda Eğitime Bakış

Yiğit Okulları, İstanbul Çekmeköy’de okul öncesi kademeden ortaokul kademesine kadar eğitim vermekte olan özel bir eğitim kurumudur. Kurum eğitim çalışmalarını Atatürk ilke ve inkılaplarının çizgisinde yürütmekte ve çağdaş, modern, demokratik, özgüveni yüksek bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Kurum her bir çocuğun eşsiz olduğuna inanmaktadır. Eğitim sürecinde de bu eşsiz özellikleri keşfetmeye ve ardından geliştirmeye çalışmaktadır.


Yiğit Koleji eğitim binaları kurucular tarafından okul projesiyle yapılmış binalardır. Binalarda öğrencilerin güvenliği gözetilmiştir. Öğrencilerin rahatça ve güvenle hareket edebildiği kampüs binalarında aynı zamanda verimli vakit geçirebilecekleri alanlar bulunmaktadır. Kapalı spor salonu, kapalı yüzme havuzu, bilgisayar laboratuvarları, konferans salonu, fen laboratuvarları bu alanlardan bazılarıdır.


Yiğit Eğitim Kurumları 2008 senesinde Dahi Çocuk Anaokulu olarak eğitimlerine başlamış, 2009 yılında bünyesine ilkokulu dahil ederek o tarihten bugüne ivmeli bir yükselişle gelmiştir. Anaokulu kademesinde öğrencilerine kendilerini önemli ve özel hissedecekleri bir alan yaratmak adına çabalamaktadır. Bu nedenle anaokulu kademesinde eğitim çalışmalarının içerisine dil dersleri, matematik dersleri, sportif sanatlar, müziksel ve görsel sanatlar dahil edilmektedir. Böylelikle her öğrenci kendi ilgi ve yeteneğini keşfetme imkanı bulmaktadır.


Yiğit Okulları ilkokul kademesindeki öğrencilerin okula karşı negatif bir tutum geliştirmemeleri adına çabalamaktadır. Bu çaba doğrultusunda öğrenci odaklı bir çalışma gerçekleştirilmektedir. Bu dönemde öğrenciler ezberci bir bilgi yüklemesi yapmak yerine öğrenmek öğretilmektedir. Ortaokul kademesinde de öğrenmeyi öğrenmiş olan öğrencinin mevcut başarılarını ve becerilerini geliştirmek amaçlanmaktadır. Bu dönemde liselere hazırlık sınavlarına dair çalışmalar da yürütülmektedir. Okul sonrası çalışma programlarıyla öğrencilerin eksiklerinin tamamlanması ve akademik başarılarının artırılması amaçlanmaktadır.


Yiğit Okulları eğitim süreçlerinde uluslararası standartları benimsemiş durumdadır. Bu standartlar doğrultusunda kurumda nitelikli bir yabancı dil eğitimi verilmektedir. Bu yabancı dil eğitiminde dil akademik bir bilgi olarak değil günlük yaşantının bir parçası olacak nitelikte öğretilmektedir. Birinci yabancı dil eğitimi olarak verilen İngilizce dil eğitiminin yanında öğrencilere ikinci yabancı dil olarak İspanyolca dil eğitimi verilmektedir.


Yiğit Okulları öğrencilerin akademik gelişimlerinin yanında sosyal gelişimlerini de önemsemektedir. Bu doğrultuda kurumda öğrenci kulüpleri aktif olarak görev almaktadır. Kurumda bulunan öğrenci kulüpleri sportif, sosyal, sanatsal ve fen bilimleri alanlarında olabilmektedir. Böylece kurumdaki her bir öğrenci kendi ilgisi ve beklentisi doğrultusunda vakit geçirip sosyalleşebileceği alanlar bulmaktadır.

Yiğit Okulları Tanıtım Videosu
Yiğit Okulları İndirimleri
Yiğit Okulları Yorumları
Devamını Gör
Yiğit Okulları'nda Eğitime Bakış
Yiğit Okulları Tanıtım Videosu
Yiğit Okulları Galeriler
Yiğit Okulları Yorumları

Yiğit Okulları Kampüsleri

Yiğit Okulları kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Yiğit Okulları Ümraniye Kampüsü
İstanbul / Ümraniye
comment-icon 7 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Yiğit Okulları İlkokulu, kalabalık ve her yaş grubunu barındıran okul sisteminin aksine Butik Okul sistemi ile dikk...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Yiğit Okulları için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum