fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Yöntem Koleji

Yöntem Koleji ile ilgili ayrıntılı tüm bilgilere hemen göz atın. Yöntem Koleji fiyatlarına, fotoğraflarına ve bursluluk sınav tarihlerine kolayca ulaşın.

Yöntem Koleji'nde Eğitim

1984 yılında, bir öğretmen kuruluşu dershane olarak başladığı eğitim serüvenine, 2019-2020 yılı itibari ile Yöntem Koleji olarak devam etmektedir. 37 yıllık deneyim ve tecrübesiyle daha nice genç kuşakların akademik gelişimini hedefleyerek, teknolojik kaynaklara ulaşım ve donanımıyla, doğru bilgiye hızlı ve sağlam ulaşabilen, çağdaş eğitimden yararlanarak, geleceğe yön veren nesiller yetiştirmektedir.


Misyonunda;

  • Öğrencileri ödevlendirmek ve ödev kontrolleri
  • Kişiye özel soru çözüm saatleri
  • Birebir etüt çalışmaları
  • Akademik ve mesleki destek ve yönlendirme
  • Rehberlik desteği,
  • bulunan Yöntem Koleji, en verimli eğitim sistemini sunmayı ve öğrencinin her türlü akademik ve bilişsel ihtiyacına karşılık vermektedir. Doğayla iç içe, ferah ve her türlü donanıma sahip olan okul ortamıyla kaliteli eğitim öğretim hizmetini, sizlere sunmaktadır.


Eğitim modeli uygulamaları olarak;

  • KTS; her ayın sonunda yapılan konu tarama sınavıyla, öğrencinin eksik olduğu konuların tespit edilip tamamlanması sağlanır.
  • SÇS; belirlenen soru çözüm saatleriyle, öğrencilerin çözemedikleri sorulara zaman ayrılır.
  • Ödevlendirme ve takibi ders öğretmenleri tarafından yapılır.
  • TYT ve AYT deneme sınavları ve yazılı konu tarama sınavlarıyla, öğrenci seviyesi tespit edilir ve öğrencinin YGS ve LGS’ye hazırlanması sağlanır.


Yöntem Koleji, dürüst, güvenilir, özverili, yararlı ve kararlı bir şekilde, öğrencilerine en iyi eğitim öğretim hizmetini vermeyi misyon edinmiştir. Geleceğin, çağdaş ve her bakımdan yeterli gençlerini yetiştirmeyi ve kendi ilgi alan ve potansiyellerine uygun olarak seçecekleri, ileri akademik hayatlarına yol göstermeyi hedef edinmiş bir kuruluştur.


Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi olarak hizmet veren Yöntem Koleji, idealist bireyler yetiştirme hedefiyle öğrencilerin fiziksel, zihinsel, duygusal ve sosyal gelişimlerini desteklemekte, öğrencilere mesleklerini tanımaları ve iş olanaklarına ulaşmaları, ilgi ve yeteneklerine uygun programları seçmeleri, ulusal değerlere bağlı bireyler olarak topluma katkı sağlamaları için rehberlik etmektedir.


Kolej öğrenciyi merkeze alan bir yaklaşımla; öğrencilerini çağdaş eğitim sistemini benimseyen, teknolojiyi yakından takip eden, etik değerlere bağlı bireyler olarak yetiştirme ve ülkede nitelikli insan gücüne katkı sağlama amaçlarıyla çalışmaktadır.


Güvenilirlik, dürüstlük, özveri, kararlılık ve yararlılık gibi değerleri temel ilkeleri olarak benimseyen kurumda, akademik kadro seçkin, uzman ve öğrencilerle iyi iletişim kurabilen kişilerden oluşmaktadır.


Yöntem Koleji, eğitim faaliyetlerini en üst düzeyde sürdürebilmek amacıyla sınıf mevcutlarını özenle düzenlemektedir. Okul binası içindeki tüm sınıflar geniş ve son teknoloji ekipmanlarla donatılmıştır. Bu modern ekipmanlar, öğrencilere daha etkili bir öğrenme deneyimi sunmaya ve öğretmenlerin dersleri daha etkili bir şekilde yönetmelerine olanak tanımaktadır. Bu sayede öğrencilerin eğitimleri en iyi şekilde desteklenmekte ve bilgiye daha kolay erişim sağlanmaktadır. Okulun bu teknolojik altyapısı, öğrencilerin daha etkili bir öğrenme ortamında başarılı olmalarına katkıda bulunmaktadır.


Öğrencilerin akademik çalışmaları, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda çeşitli etkinliklerle desteklenmektedir. Okul içi kulüpler ve eğitsel etkinlikler, öğrencilerin sosyal gelişimine katkı sağlarken farklı yeteneklerini geliştirmelerine olanak tanımaktadır. Ayrıca, öğrenciler toplumsal sorumluluk projelerine katılma konusunda teşvik edilmektedir. Okul, öğrencilerini toplum bilincine sahip, yüksek motivasyonlu ve sorumluluk sahibi bireyler olmaları için yetiştirmektedir.


Yöntem Koleji, öğrencilerin ilgi ve yeteneklerine uygun bir eğitim sunarak, kendilerini geliştirmelerine ve doğru meslek ve üniversite seçimleri yapmalarına yardımcı olmaktadır. Bu amaçla öğrencilere yoğun rehberlik hizmetleri sunulmaktadır.


Yöntem Koleji Rehberlik Birimi, öğrencilerin kendi ilgi ve becerilerini göz önünde bulundurarak hayatlarını yönlendirmelerine, sorumluluk almalarına, motivasyonu yüksek bireyler olarak yetişmelerine yardım etmektedir. Öğrenciyi kazanma odaklı çalışma yapan birim, aynı zamanda sınav odaklı motivasyon çalışmaları da yapmaktadır.


Birim, gelişimsel ve önleyici rehberlik anlayışını benimsemektedir. Uzman kadrosuyla öğrencilerin ihtiyaçları ve yaş özelliklerini dikkate alarak bireysel görüşmeler, grup çalışmaları, ihtiyaca yönelik testler ve envanterler, yerleştirme sınavları hakkında bilgilendirme, meslek ve kariyer danışmanlığı gibi hizmetler sunmaktadır.


Birim her sınıf düzeyine özel olarak hazırlanan içeriklerle öğrencilere akademik rehberlik sağlamaktadır. 9. sınıfta etkili iletişim, geleceğe hazırlık, meslekleri tanıma, ders çalışma yöntemleri ve sınıf geçme yönetmeliği gibi konular ele alınırken; 10. sınıfta motivasyon arttırma, sorun çözme yöntemleri, kendini tanıma, kariyer planlama, ekip ruhu, bireysel ve toplumsal sorumluluklar, yurtdışı ve yurtiçinde üniversite eğitimleri gibi konularda destek verilmektedir.


11. sınıf öğrencilerine yönelik olarak doğaya ve insana duyarlı birey olma, stresle baş etme yöntemleri, toplumsal yaşama uyum, yükseköğretim programlarını tanıma, karar verme mekanizmaları ve kariyer planlama gibi konularda rehberlik sağlanırken; 12. sınıf öğrencilerine yönelik olarak kendine uygun meslek seçme, ÖSYM sistemini tanıma, kariyer adımlarını oluşturma, akademik başarıyı artırma, sınav kaygısı ile başa çıkma, yurtdışında yükseköğretim sistemi ve geleceği olan meslekler gibi konular ele alınmaktadır.


Ölçme - Değerlendirme Birimi, eğitimdeki yenilikleri takip ederek öğrencilerin YKS sürecinde bilinçli bir şekilde hazırlanmalarında etkin bir rol oynamaktadır. Öğretmenler, öğrencilere 9. sınıftan itibaren okul programı ve üniversite hazırlık programı (TYT ve AYT hazırlığı) konularında yoğun bir eğitim vermektedir. Hafta sonları ve okul sonrası saatlerde bireysel veya grup halinde etüt çalışmaları ve soru çözüm seansları düzenlenmekte ve böylece öğrencilerin tam anlamıyla öğrenme süreçleri desteklenmektedir.


Yöntem Koleji Tanıtım Filmi
Yöntem Koleji İndirimleri
Yöntem Koleji Yorumları
Devamını Gör
Yöntem Koleji'nde Eğitim
Yöntem Koleji Tanıtım Filmi
Yöntem Koleji Galeriler
Yöntem Koleji Yorumları

Yöntem Koleji Kampüsleri

Yöntem Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Gölbaşı Yöntem Koleji Kampüsü
Ankara / Gölbaşı
comment-icon 2 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel İncek Yöntem Amerikan Kültür Koleji Anadolu Lisesi, 1984 yılında üniversiteye hazırlık kursu olarak kurulan, sonras...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Yöntem Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum