fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Zafer Koleji

Zafer Koleji'nin eğitime bakış açısını hemen öğrenin. Zafer Koleji fiyatlarına, veli yorumlarına, fotoğraflarına ve daha fazlasına kolayca ulaşın.

Zafer Koleji'nde Eğitim

Zafer Koleji, Zafer Eğitim Kurumları ve de Zafer Yayınları ile 35 yıldır eğitim hizmetinin içinde, gururla genç nesilleri yetiştirmektedir. Alanında uzman, öğrenci odaklı ve bireysel farklılıklara saygılı, çağdaş ve bilimsel bakış açısına sahip, güçlü bir eğitimci kadrosuna sahiptir. Öğretmenlerin akademik ve mesleki etkinliklerini geliştirmek için sürekli yönlendirmeler içeren seminerleri yıl boyu devam etmektedir.


Merhum kurucu Sayın Ali Demir, Mustafa Kemal’in sözü olan “Cumhuriyet benim en büyük zaferimdir.” sloganıyla yola çıkmış ve bu donanımlı kampüsü IB Programı ile dünyayla yarışacak seviyede genç nesilleri yetiştirmek amacıyla kurmuştur.


Dünya standartlarında bir eğitim sistemi ile öğrencilerinin birçok uluslararası üniversiteye direkt kabulü imkanlarına da olanak sağlamaktadır. Ayrıca lise eğitimi eşliğinde sanat ve spor alanında da sadece ders olarak değil, öğrencilerin potansiyellerini gerçekleştirmelerine yönelik, profesyonel uygulayıcı olarak da öğrencileri yetiştirmektedir. MEB müfredatı doğrultusunda yapılandırıcı bir eğitim yaklaşımını benimsemekte olan kurum, bu eğitim modelini Zafer Kolejine özgü bir biçimde şekillendirmektedir. Bu sistemi sayesinde öğrencilerinin ilgi, ihtiyaç ve gelişimlerine göre düzenlenen ve çağın gerekliliklerine uygun, bilimin doğası ile ahenk içerisinde olan nitelikli öğrenme ortamları sunmaktadır.


2200 öğrenci kapasitesi ve 60000 metrekarelik alanı ile Zafer Koleji, Türkiye'nin tek Sınırlı Kolej Kampüsü olma özelliğini göstermektedir. Anaokulu, ilkokul, ortaokul, anadolu lisesi ve fen lisesi olarak eğitim vermeye devam eden Zafer, Türkiye’yi birçok alanda başarılarıyla temsil etmektedir. 35 yıllık akademik başarının yanı sıra, Profesyonel Zafer Koleji Spor Kulübü ile de olimpiyatlarda Türkiye’yi temsil eden sporcular yetiştirmektedir.


Zafer Okulları’nda, son teknoloji ve en gelişmiş deneyimi sunmak için, fizik, matematik, kimya laboratuvarları ile birlikte kampüs içinde gerçek boyutta bir uçak, bir zeplin, havada asılı şekilde duran büyük bir kadırga gemi bulunmaktadır. Ayrıca, yere işlenmiş 350 m2 mermer Piri Reis’in Dünya Haritası, yarı olimpik havuz, buz pateni pisti, oldukça büyük ve donanımlı spor kompleksleri ve kongre merkezi de mevcuttur.


Zafer Koleji bünyesinde bulunan kimya laboratuvarında, rotary evaporator sistemi, hassas terazi, soxhelet cihazı, vakum pompası; fizik laboratuvarında deney setleri bulunmaktadır. 3 Boyutlu Video Laboratuvarında konular 3 boyutlu videolar ile işlenmektedir. Ar-ge laboratuvarında öğrenciler için bilgisayar ile çalışma ortamı sağlanmaktadır. Kolej, sanat alanında da yaratıcı bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Müzik eğitimi alan öğrenciler temel müzik öğelerini kavramakta ve bilişsel, devinişsel ve duyuşsal davranışları olumlu yönde gelişmektedir. Zafer Koleji’nde, görsel sanatlar eğitiminde; kara kalem, sulu boya, pastel boya, ahşap boyama, kolaj, üç boyutlu tasarımlar, kil-seramik, baskı ve resim etkinlikleri yürütülmektedir. Tüm bu faaliyetler ile öğrencilerin akademik hayatlarının bütüncül olarak gelişmesi amaçlanmaktadır.


Zafer Koleji, öğrencilerin gelişimini en verimli şekilde sağlamak ve kendisi ile barışık, yüksek motivasyona sahip ve farklı düşünen bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bu kapsamda, rehberlik servisi aracılığıyla okul-aile-öğrenci iş birliğini sağlayan çalışmalar yapılmaktadır.

Zafer Koleji Tanıtım Filmi
Zafer Koleji İndirimleri
Zafer Koleji Yorumları
Devamını Gör
Zafer Koleji'nde Eğitim
Zafer Koleji Tanıtım Filmi
Zafer Koleji Galeriler

Zafer Koleji Kampüsleri

Zafer Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Ankara Zafer Koleji Kampüsü
Ankara / Etimesgut
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Ankara Zafer Koleji Anaokulu, gerekli niteliklerle donatılmış bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Nitelikli birey...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Zafer Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum