fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Altın Eğitim Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi

Özel Altın Eğitim Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi verified

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/16:20
Yatılı Durumu: Yatısız
Eğitim Türü: Karma
Birinci Yabanci Dil: İngilizce

Özel Altın Eğitim Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Hakkında

Özel Altın Eğitim Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi, Resim ve Müzik Bölümlerinde Talim ve Terbiye Kurulu onaylı Resmi Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi müfredat programı uygulanmaktadır. Resim Bölümü Öğrenciler 4 yıl boyunca alanlarında uzman öğretmenlerle hem akademik bir eğitim görmekte hem de yaratıcılıklarını ortaya çıkaracak pek çok aktiviteye katılmaktadır. Okul atölyelerinin yanı sıra müzeler gibi önemli tarihi mekanlarda da çalışmalar yaparlar. Okul içinde ve dışında çeşitli sergilere, yarışma ve festivallere katılan öğrenciler sene sonunda profesyonel sanat ortamları içinde çalışmalarını sergilemektedir. Öğrenciler sıklıkla götürüldükleri sergilerde ressamlarla tanışıp, sohbet imkânı bulurlar. Bu bölüme yetenek sınavı ile öğrenci alımı yapılır, bu sınavda çizim yeteneği ve fiziksel uygunluk ölçülür. Müzik Bölümü Enstrüman seçenekleri, öğrencinin fiziksel ve müziksel yapısına göre Piyano, Gitar, Flüt, Keman, Viyolonsel gibi enstrümanlarla yürütülerek alanında uzman öğretmenler ile bire bir çalışma olanağı sağlanır. Her gün okul bitiminde öğrencilerin çalışma odalarında etüt yapma imkanları bulunmaktadır. Öğrencilerin müzik eğitimi dersleri çeşitli panel, toplantı ve konserler ile desteklenir. Öğrenciler ulusal ve uluslararası yarışmalara teşvik edilir. Mezun öğrenciler gerek yurt içinde gerekse yurt dışında diledikleri müzik okullarında okuma şansına sahip olmalarını amaçlamaktadır. Bu bölüme yetenek sınavı ile öğrenci alımı yapılır, bu sınavda müziksel işitme yeteneği ve fiziksel uygunluk ölçülür. Üniversiteye Giriş Güzel Sanatlar Lisesi mezunu gençlerin, YGS ve özel yetenek sınavı ile öğrenci yerleştirilen üniversitelere girişteki başarılarının en önemli etkenleri; yeteneklerine uygun bilgi ve becerilerini arttıran destekleyici programlardır. Bu programlar alanında uzman öğretmenler tarafından bire bir çalışılarak uygulandığı için öğrencilerin performanslarının en yüksek düzeye ulaşması amaçlanmaktadır. Özel Altın Eğitim Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi, Mezunlarının Üniversitede Tercih Edebileceği Bazı Bölümler: Resim Bölümü İç Mimar Dekorasyon Moda Tasarım Grafik Tasarım Takı Tasarım Endüstriyel Tasarım Çizgi Film Animasyon Heykel Tekstil Fotoğraf Cam Seramik Geleneksel Sanatlar Müzik Bölümü Müzik Bilimleri Müzik Öğretmenliği Konservatuar Piyano Yaylı Çalgılar Kompozisyon Ses Eğitimi Türk Sanat Müziği Temel Bilimler Türk Sanat Müziği Ses Eğitimi Opera Koro Popüler Müzik Şarkıcılığı Müzikoloji
Özel Altın Eğitim Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'ne Öğrenci Alımı
Altın Eğitim Güzel Sanatlar Lisesine, 8. ve 9. sınıfı bitiren öğrenciler müracaat edebilir. Ayrıca, diğer Güzel Sanatlar Liselerinde okuyan öğrenciler Müzik bölümünün 9-10-11-12. sınıfları ile Resim bölümünün 9-10-11-12. sınıflarına nakil için başvurabilirler. Sanat üst kurulu tarafından uygulanacak olan yetenek sınavları sonucu öğrenci kabulu yapılacaktır. Müzik bölümü yetenek sınavında müziksel işitme, duyma ve fiziksel uygunluk durumuna bakılacak; Resim bölümünde ise yetenek sınavında çizim ve fiziksel uygunluk ölçülecektir.
Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinde Üniversite Hazırlık Çalışmaları
Altın Eğitim Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'nde üniversiteye hazırlanan öğrencilerin, ilgi, yetenek ve kapasitelerini tanımaları ve gelişmeleri, toplumsal değerlere uyum içinde yaşamaları, duygusal, zihinsel ve fiziksel alanlarda kendilerini geliştirmeleri, kişisel sorunları çözme konusunda strateji ve alışkanlık kazanmaları ve bunlarla mücadele etmeleri gibi konularda rehberlik edilmektedir.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Çoklu Zeka Modeli

- Aktif Öğrenme Sistemi

- Proje Temelli Öğrenme Eğitim Modeli

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Catering firması tarafından getiriliyor

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 40 dakika

● Her sınıftan kaç şube var?

- 1

● Üniversiteye Hazırlık Sürecinde Kurs Desteği Sağlanıyor mu?

- Evet

● Mezun Olan Öğrencilerinizin Bir Üniversiteye Yerleşme Oranı Nedir?

- %95-%100

Yorumlar (1)

  • Veli

    Öğrencilerin, velilerin istek öneri şikayetlerini önemseyen bir okul bulması zor. Burası bu konularda çok titiz

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Altın Eğitim Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi İletişim Bilgileri

Eryaman Mah. 309. Sok. No:19, Etimesgut/ankara
0 312 963 1815
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum