fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Ankara Teknokent Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Özel Ankara Teknokent Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:30/16:30
Devlet Teşviği: Var
Eğitim Türü: Karma
Birinci Yabanci Dil: İngilizce

Özel Ankara Teknokent Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Hakkında

Özel Ankara Teknokent Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kendisini geleceğin okulu olarak tanımlamaktadır. Kurum öğrencilerini değer üreten, alışılmış kalıpların dışında düşünebilen ve güçlü iletişim kuran bireyler haline getirmeyi amaçlamaktadır. Okul öğrencilerine bu hedefler doğrultusunda oldukça teknolojik bir eğitim ortamı sunmaktadır. Sınıflarda bulunan akıllı tahtalar sayesinde öğretmenler dersleri etkin ve ilgi çekici şekilde işleyebilmektedir. Okulun bilgisayar ve fen laboratuvarları da öğrencilerin uygulamalı eğitim almasına fırsat sunmaktadır. Böylece öğrenciler yaparak ve yaşayarak öğrenmektedir.
Lise, öğrencilerin üniversiteye geçiş sınavlarına hazırlandıkları dönem olduğundan oldukça yoğun ve zorlu geçebilmektedir. Özel Ankara Teknokent Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bu zorlu dönemde öğrencilerinin yanında olmaktadır. Kurumda gerçekleştirilen rehberlik çalışmaları sayesinde öğrencilerin akademik ilerlemeleri kayıt altına alınmaktadır. Böylece sınav hazırlığında olan öğrenciler herhangi bir konuda desteğe ihtiyaç duyduklarında kolayca yardım alabilmektedir. Okulun psikolojik danışmanlık servisi de sınav sürecinde öğrencilerle düzenli olarak görüşmektedir. Böylece sınav döneminde yaşanabilecek psikolojik problemler önlenmektedir.
Özel Ankara Teknokent Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin sosyal gelişimlerine de önem vermektedir. Okulda öğrencilerin katılabileceği basketbol, futbol, voleybol, yüzme, masa tenisi ve güreş gibi birçok fiziksel aktivite bulunmaktadır. Bunların yanı sıra akıl ve zeka oyunları ve robotik ve kodlama gibi zihinsel gelişimi artıran aktiviteler gerçekleştirilmektedir. Okulun proje ve bilişim kulüpleri öğrencilerin sorumluluk bilinci kazanmasını ve teknolojiye hakim bireyler olmasını amaçlamaktadır.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Ankara Teknokent Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İletişim Bilgileri

Demirlibahçe Mahallesi, Plevne Caddesi, No:30, Mamak/ankara
0 312 963 1814
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum