fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Doğrulanmış Profil
Özel Çankaya Varlık Anadolu Lisesi

Özel Çankaya Varlık Anadolu Lisesi verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Sınıf Mevcudu: 12
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/15:30

Özel Çankaya Varlık Anadolu Lisesi Hakkında

Felsefe kökenli bir eğitimin uygulanması ve yaygınlaştırılması amacıyla kurulan kurumumuz 2011-2012 yılından itibaren eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir.

Öncelikle Ankara özelinde, sonrasında ise Türkiye ve dünya genelinde nitelikli bir özel okul olarak örnek gösterilen ve örnek alınan adreslerden biri olmayı amaçlayan okulumuz, bu amacı doğrultusunda içinde bulunduğu aşamada bir özel lise olarak yürüttüğü faaliyetlerinin yanı sıra eğitime yönelik birçok sosyal sorumluluk projesini de gerçekleştirmektedir.
Okulumuzda eğitim faaliyetlerine ilişkin tüm hususlar VAP (Varlık Akademi Projesi ve Varlık Akademi Programı) esasları ve standartları üzerinden yürütülmektedir.
Kurum ilkelerimiz gereği tek şube olarak 12 kişilik sınıflarda eğitim faaliyetlerinin yürütüldüğü okulumuzda, kayıt işlemleri de VAP standartları üzerinden SFS (Sabit Fiyat Sürekliliği) uygulaması kapsamında gerçekleştirilmektedir.

SFS uygulamamız doğrultusunda velilerimiz ilerleyen yıllara ilişkin ücret artışlarından korunur. Okulumuzda velilerimizden kayıt ücreti dışında, kitap-kırtasiye masrafları, kıyafet ve etkinlik giderleri vb gibi ek hiçbir ücret talep edilmez.

Varlık Lisesi’nde kayıt fiyatları 4 erken kayıt dönemi ve normal kayıt dönemi olmak üzere 5 dönem üzerinden belirlenir.

İdari yönetiminin kurucu iki eğitmen, akademik yönetiminin ise uzman eğitim koordinatörleri tarafından üstlenildiği okulumuzun eğitim öğretim anlayışı, öğretmen kadrosu, kayıt fiyatları, indirim uygulamaları, gerçekleştirdiği ve gerçekleştireceği etkinlikler vb hakkında daha fazla bilgi edinmek için internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.
Varlık Lisesi | "varım" demek için...

Başarı Bursu

Başarı Dilimi Başarı Bursu
%0.01 - %0.49 %100
%0.5 - %0.99 %75
%1 - %1.4 %50
%1.41 - %1.8 %40
%1.81 - %2 %30
%2.01 - %2.5 %25
%2.51 - %3 %20
%3.01 - %4 %15

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulda Hangi Bölümler Mevcut?

- Eşit Ağırlık

- Sözel

- Sayısal

● Mezun Olan Öğrencilerinizin Bir Üniversiteye Yerleşme Oranı Nedir?

- %90-%95

Yorumlar (35)

 • Ha

  Öncelikle varlık lisesi varlık kattığı için teşekkür ederim iki oğlumda burda okuyor büyük oğlum Hacettepe üniversitesi fizik mühendisliği okuyor şuan onun hayatında varlık lisesi ayrı bir yerde şuan bile kopamıyor mezun olduğu halde çünkü okulda eğitim öğretim yanında toplumdaki yerini hayatındaki yerini ve yaşam şeklinin elit olması gibi güzel yollar gösteriliyor ayrıca bi okul mezun olan bir öğrenciye hayatı boyunca halen destek vermesi bırakmaması kadar önemli bir şey yok bence şimdi buguzellikleri bu havayı bu eğitimi alan ikinci oğlumun mutluluğunu bu dönem gireceğimiz sınavda iki kat mutlu olcam için teşekkür ler ayrıca güvenliğinden idare ve ogretmenlerimizden net çizgilerinden dolayı teşekkür ederim iyi ki varsınız iyiki bu kapıdan içeri girmisiz bence çok şanslıyız bütün genç liseli çocuklarımızın varlık ile varlıklarını bulmalarını temenni ediyorum ❤️Bukadar mükemmel okul için bişey düşünmüyorum sadece onlara örnek veli olmak için kendimde geliştirme yapıyorum

 • SA

  Ben 11. sınıfımda kayıt oldum. Şu an 12. sınıfım hayatım inanın bu kısa sürede nitelik ve hayata karşı tutumum olumlu yönde gelişti. Entelektüel bir kazanım ve saygınlık kazandırıyor.

 • Ben varlık anadolu 2015 mezunuyum. 4 sene bu eğitim kurumuna devam ettikten sonra TED Üniversitesi bilgisayar mühendisliğini burslu olarak kazandım. Kendimi geliştirmem ve ilerletmemde okul hocalarının çok yardımı oldu ve alanlarında çok başarılı öğretmenler bulunduruyorlar. Kurum yöneticilerinden öğretmenlerine kadar herkes işini profesyönelce yapıyor. Burada eğitim aldığım için çok memnunum. Başariyi ilke edinen bir kurum. Üniversitede istediğim bölümü kazanmamda hem yardımcı olan hocalarıma hem idarecilere çok teşekkür ediyorum.Öğrencilere burada eğitim görmelerini öneririm.

 • AE

  Oğlum 5 sene boyunca burada eğitimini gördü. Hepsi birbirinden kıymetli hocaları ile üniversite sınavına çok iyi hazırlandı ve istediği başarıyı da elde etti. Bir eğitim kurumunun oldukça üstünde bir yapıya sahip olan Özel Çankaya Varlık Anadolu Lisesi'ni herkese öneririm.

 • İyi bir lise için çok araştırma yaptım ve sonunda Varlık Anadolu Lisesi'ne karar verdim.Zaman geçtikçe ne kadar doğru bir karar verdiğimi anladım.Gerek yönetim kadrosu, gerekse öğretmen kadrosu çok çok iyi.Öğrencileri çok yakından takip ediyorlar, birebir iletişim kuruyorlar.Eğitim kalitesi çok iyi. Öğretmenler çocukların konu eksikliğini birebir takip edip tamamlıyorlar.Oğlum okulundan çok mutlu.Bu korona döneminde uzaktan eğitimde de çocuklarla birebir ilgilenildi ve çok programlı bir şekilde derslere devam edildi.Okulumuz yöneticilerine ,öğretmenlerine ,görevlilerine çok teşekkür ederiz.

 • Öğretmenlerin öğrencileri birebir takip ediyor olması, rehberlik bölümünün profesyonel ve hassas yönlendirimi ve takibi, aktivite ve organizasyonlara katılımın teşvik edilmesi ve desteklenmesi yönlerinden çok memmundum. Her geçen gün iyi ki varlık lisesini seçmişiz diyorum.

 • UE

  8.sınıftan 12.sınıfa kadar eğitimimi burada aldım. Alanında en iyi hocalarla birlikte oldukça kaliteli bir eğitim sistemi var. Buna ek olarak, diğer imkanlarıyla ve öğretmenlerin vizyonuyla bana bir çok şey kattı.

 • EC

  2012-2016 yılları arasında Varlık bünyesinde öğrenciydim.Varlık ile tanışmadan önce okul,eğitim,öğretim,eğitimci kavramlarının değerlendirmelerini akademik bağlamda gerçekleştiriyordum ve yalnızca nasıl olmaması gerektiğini biliyordum.Varlık ve eğitimcileriyle tanıştıktan sonra bir okul,bir eğitimci ve benim için en önemlisi bir öğrenci nasıl olmalı sorularının cevaplarını deneyimleyerek öğrendim.Varlık öğrencisi olduğum süreç boyunca sosyal ve akademik edinimlerin yanında hayallerim de rasyonel bir kanalda ilerledi.Ne yapmak istediğim,nerede üretken ve mutlu olacağımla ilgili rehberlik desteğiyle beraber hedefim doğrultusunda yoğun fakat sıkıştırılmamış, tempolu ama aynı zamanda planlı bir sınav senesinin ardından hedefim olan Bilkent Üniversitesi mimarlık bölümünü kazandım.Bu kurumun bir parçası olmaktan, kurumun kıymetli öğretmenleriyle tanışmış olmaktan çok büyük mutluluk duyuyorum.

 • MC

  Çocuğumun sbs sonucu ile ilgili kurumun rehberliğiyle başlayan yolculuğunun tüm akademik süreçte devam edeceğini hiç düşünmemiştim.Ama kızımın tüm eğitim hayatı boyunca her zaman aklın ve gerçekçiliğin öncülüğünde ona ışık oldular.Çok teşekkürler.

 • TC

  Varlık Lisesi bir felsefesi olan ve bu felsefeye inanan ve uygulayan eğitimcilerin bulunduğu ve yetiştirdikleri öğrencilere bu felsefeyi aşılayan kıymetli bir eğitim,öğretim kurumdur.Çocuğumun akademik başarısının yanı sıra kişilik gelişiminde ve hayat başarısında çok değerli katkıları olan bu kurumun velisi olmaktan her zaman mutluluk duydum.

 • Çalışarak bir şeyler başarmanın ne kadar mükemmel olduğunu bu kurumda öğrendim ve bu yolda hiç ama hiç sıkılmadım aslında çok çalışmanın çok keyifli olduğunu bu kurum sayesinde öğrendim ve ilerde ki hayatım içinde mükemmel bir referans oldu teşekkürler.

 • EG

  2014-2015-2016 senelerinde ogrencileri olarak bulundum. Su an Hacettepe Universite'sinde son sinif ogrencisiyim. Ogretmenleri disiplinli, ogrenci odakli ve kendilerine has egitimleriyle one cikmaktadir. Sinava yonelik calismalar disinda sizleri hayata da hazirlayan bir kurumdur.

 • BY

  Okulumuz da eğitim açısında üst düzey eğitim veriliyor. Öğretmenler kendi alanlarında çok iyiler. Okulumuzun eksikliği yoktur kesinlikle tercih edilmelidir.

 • FA

  Okulumuzla geç tanıştığımız için çok üzgünüm.Okul yöneticileri ve öğretmenler çok ilgili.Sınıf mevcutlarının az olması,öğrencilere hakimiyeti kolaylaştırıyor.Öğrencinin kapasitesine göre hedefe yönlendirmeleri ve bunun üzerine yoğunlaşmaları.gibi daha birçok özellikleri memnun edici.

 • ED

  Üzerine çok düşünülerek, sağlam bir altyapı üzerine kurulduğu çok belirgin, detayların öneminin farkında, ticarethaneye dönüşmüş kurumlardan çok farklı bir dile sahip, belli konularda veliden veliye, öğrenciden öğrenciye değişmeyen, kuralları, standartları oturtmuş bir okul. Ücret tarifesi çok net ve taşıdığı yüksek standartlar karşısında şaşılası uygun. Yollarımızın kesişmesi tesadüf değil, uzun araştırmalarımız sonucu eğitime, dünyaya bakış açısı bize uyan, sözü ve uygulamaları birbiriyle tutarlı, içimize sinen bir okul olduğu için, Varlık'ta karar kıldık. Bu okulun topluma katacağı çok güzel şeyler olduğunu düşünüyorum, keşke böyle okullar çoğalsa. Umarım aynı kalitede, nesilden nesile devam etmeyi başarır, uzun ömürlü olurlar. E.D.

 • İdealist, eğitimi ticaret olarak görmeyen nitelikli bir okul. Felsefeye özel bir önem veriyorlar, sadece bir okul olarak değil aynı zamanda bir düşünce kuruluşu gibi etkinlikler düzenliyorlar.

 • EA

  2 yıllık kısa bir birlikteliğimiz olsa da bizlere bu kısa sürede sizlerle yan yana olmanın bir çok katkısı oldu. Bundan dolayı özellikle teşekkür ediyorum. Son olarak da uzaktan eğitim sürecinde yüz yüze eğitimden farksız şekilde bizlerle ve öğrencimizle yakından ilgilenerek tüm tedirginlik ve gerginliklerimize çözüm buldunuz ve destek oldunuz hakkınızı ödeyemeyiz. Tüm öğretmenlere ve özellikle Ali hocaya eğitim sürecindeki varlığından dolayı ayrıca teşekkür ediyorum.

 • FS

  Keşke daha önce denk gelebilseydik sizlerle ama buna ragmen tahminimiz çok ustunde bir desteğiniz oldu kardeşime. Üniversite planlarını mezuna kalarak toparlarız diye düşünürken siz bize son sene de bu planları yapmamıza neden oldunuz. Tüm çalışanlarınız ve eğitim kadronuzla farkınızı çok kısa sürede bizlere hissettirdiğiniz için ve eğitim dünyasına yeni bir eğitimci kazandırma da bizlere verdiğiniz destekler için sonsuz teşekkürler. İyi ki varsınız.

 • Ab

  Yetersiz olacak yazdığım her şey...istediğimiz her an yanımızda olduğunuz için...en umutsuz anda umumudumuz olduğunuz için...tüm zorluklara karşı eğitim kalitenizden vazgeçmediğiniz için...istediğimiz her an birebir ders alma şansını verdiğiniz için...daha çok şey söylenir kısacası VARLIĞINIZ için teşekkürler...hep varolun...bizimle olun...

 • BA

  Kardeşim bir senedir Varlık Lisesinde okuyor, bu bir senede okuldan çok memnun kaldık, kardeşimde gözle görülür bir biçimde ders çalışma ve ödev yapma disiplini gelişti, özellikle bu pandemi sürecinde okulların iki ay kapalı kaldığı süreçte gerek birebir gerek toplu derslerle kardeşimi hiç boş bırakmadılar adeta, biz ailecek çok memnunuz, varlık lisesi öğretmenlerine ve Emre hocaya buradan da çok teşekkür ederiz.

 • PK

  En çok umutsuzluğa kapıldığımız bu süreçte öyle güzel dokundunuz ki yüreğimize..Aslolan sevginin emeğin,uzaklıkların engelleyemeyeceğini gösterdiniz...en kıymetli varlığım oğlumun bu salgın sürecinde eğitimi nasıl olacak korkularıyla sorular sorarken siz istediğimiz her alanda elinizi uzattınız..derslere az öğrenci ile katılıp istediği her an birebir ders alabilme muhteşemliğini yaşattınız, bu anlamda ne kadar teşekkür etsem az olur.Öğretmenlerinize ve bu güzellikleri bir araya getiren yöneticilerinize emeklerinizden dolayı sonsuz teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız..iyi ki bizimlesiniz...

 • Zg

  Varlıkla altı yıl önce tanıştım ve bugün çocuğum için yapabileceğimin en iyisini varlık lisesini terch ederek yapdığıma inanıyorum. Kurucular, ilkeli, çalışkan insalar.okulun kurcularından öğretmenineve çalışanlarına binlerce teşekkürler.bu salgın günlerinde de farklarını ortaya koydular. Onlayn eğitimle çocuklarımıza eğitim vermeyi sürdürüyorlar hemde hiç aksatmadan.

 • MC

  Öncelikle öğrencilere sorumluluk anlayışını yerleştirmeleri,öğretmenlerin yakın ilgisi,çağdaş, demokrat, Atatürk devrimlerine gönülden bağlı bir okul olması benim için çok önemli özellik.

 • A

  Oğlum Varlık Lisesinden iki yıl önce mezun oldu.Kararsızlık içinde okul ararken bir arkadaşım tavsiye etmişti .iyiki de tavsiyesine güvenmişim.Teşekkür ediyorum arkadaşıma. Eğitim kalitesi ,personeli,vizyonu ve öğrenciye kattığı var olma bilinciyle çok güzel ve çok özel bir okul .Bilinçli kendine güvenli bende ''Varım''diyen insanlar yetiştirdiğiniz için teşekkür ederim .Emeklerinize sağlık iyiki varsınız Varım demek için VARLIK LİSESİ bence

 • AA

  Lise hayatımda öğretme, ortam ve motivasyon anlamında birçok şanssızlık yaşadım. son senemde Varlık Lisesiyle tanıştım ve dünyaya insanlara sorumlu bir insan oldum. Çünkü öğretmenlerim bana bilinci, öğrenmeyi öğretti.Bilinçli ve farkında olmak dünyaya insanlığa sorumlu olmak demekti. Teşekkürler.Şimdi Hacettepe gibi bir üniversitede anlam ve fayda için okuyorum. Varım demek için...

 • AA

  Kızım için artık çok geç kaldığımı düşünürken son sene Varlık ile tanıştık. Bir yılda bile kızımın kişiliğine ideallerine çok katkıda bulunduğunu düşünüyorum. teşekkürler Varlık Lisesi. Daha nice idealist gençler yetiştirmeniz dileğiyle.

 • EY

  Yaklaşık 5 yıl önce Varlık ile tanıştım ve şuan Varlık sayesinde hedeflediğim okulumu bitirmek üzereyim.. disiplinli, bilgili, özgüvenli, hırslı ve çalışkan bir tutumla hem eğlenerek hem öğrenerek çok güzel 2 senemi geçirdim. Varlıkta oldugum zamanlar henüz dershane idi. Zaten mezun olsanız dahi kopamadıgınız bir yerdir varlık, artık aileniz olmuştur. Sizi hayata pohpohlayarak hazırlamaktan hep kaçınmış, hep gerçekçi ve destekleyici bir tavırla hayata atılmanızı sağlamışlardır. Eğer bugün Gazi( Hacı Bayram Veli) Üniversitesi Hukuk Fakültesinde okuyorsam Varlık sayesindedir.. Kaliteli eğitiminiz, destekleriniz ve tecrübeleriniz için teşekkürler..

 • GK

  Ezbere değil dersin mantığıyla eğitim verilen bir okul. Akademik olarak bir sonraki aşamaya hazır bir şekilde mezun ediyor diyebilirim.

 • Yt

  Varlık Lisesi ailesi ile kızım 7.sınıfa giderken tanıştık iyiki tanışmışız çocuklarımın o yıldan sonra eğitim yolculuğunda bizim eşlikçilerimiz oldular. Eğitimi eğitim olarak gören bir grup eğitim gönüllüsünün kurduğu, öğrenci merkerkezli bir eğitim anlayışı olan bu kurumda olmak bence bir şans şu anda hem kızım hem oğlum bu kurumda eğitim alıyor. Sadece dersler değil iyi bir insan nasıl olunur bununda öğretildiği bu kurumda çocuklarımızla birlikte bizlerede çok güzel kapılar açıldı. Bu ailenin bir parçası olduğumuz için çok mutluyuz. Çok teşekkürler Varlık LisesiŞu anda hiçbir eksiklikler yok.

 • GA

  Ailemizin Güvenli limanı, Eşim ve ben kızımızı nasıl bir okula yazdırmalıyız diye kaygılarla araştırma yaparken tesadüfen girdiğimiz sokakta mütevazi bir yer gözümüze çarptı. Eşime birde buraya bakalım deyip kapılarını çaldık. Açılan kapını yürekli, bilgiyle dolu sıcak bir yuvanın kapısı olduğunu bugün 11 ci sınıfta okuyan kızımızın sürecinde öğrendik. Yaptıkları bu zorlu işlerine tüm içtenlikleriyle sahiplenen güzel insanlarla dolu bu yuva bizimde yuvamız oldu. Varlık lisesi sadece bir eğitim kurumu değil bence, yaşamayı ve yaşadıklarını anlamayı öğrencilerine öğreten çok özel bir merkez. Yöneticilerinin Varlığımız diye çıktıkları bu yolda açılan VARLIK LİSESİ KAPISI bizim ailemizin de varlığı oldu. Bu özel kurumun sistem içinde hak ettiği doğru yeri bulmaları dileği ile Saygılarımla, Güray AĞBABA VELİ

 • OE

  Okulun eğitim politikası ve öğrencilere yaklaşımını çok olumlu buluyorum Okul yöneticileri para kazanmaktan ziyade kaliteli öğrenci yetiştirmeye odaklanmış idealist insanlar Günümüzde çık önemli değerler haline gelen dürüstlük sözüne güvenilirlilik konusunda yetkinlik yani liyakat bu okulda fazlasıyla var Kızım dershane aşamasında bu okuldan mezun oldu ve ben bu okullla ilgili çok iyi intibalar edindim Çocuğunu özel okula göndermek ve iyi eğitim aldırmak isteyen herkese tavsiye ederimTespit edebildiğim kötü bir yanı yok

 • ep

  Varlık lisesi kurucuları ile yaklaşık 13 seneye dayanan bir geçmişimiz var. Çok şanslıymışız ki karşımıza çıktılar. Hem lise hem de üniversite seçimlerinde büyük destekleri ile başarıya ulaşmalarını sağlamışlardır. Ve kurdukları eğitim kurumu ile kendilerinden daha çok yararlanma fırsatını bize vermiş oldular. Konu tabiki sadece iyi bir okul ya da üniversite kazanmakla bitmiyor. Çalışan veliler olarak çocuklarımızın gelişiminde yetişemediğimiz ya da eksik kaldığımız noktalarda da en büyük destekçimiz olmuşlardır. Ve şu anda büyük oğlum Yıldız Teknik Makine mühendisliğini bitirmek üzere diğer oğlumda Hacettepe Elektrik Elektonik te okumaktadır. En önemlisi de kendi ayakları üzerinde durabilen bireyler yetiştirmemizde her zaman yanımızda olmuşlardır.

 • NY

  Varlık lisesi öncelikle kızımın hayatında dolayısıyla bizim de hayatımızda çok önemli bir yere sahip oldu. Kızıma hedeflerine yürüme yolunda iyi bir eşlikçiydiler. Varlık Lisesi öğretmenleri ve kurucuları ile yolumuz kesiştiği için çok şanslı olduğumuzu düşünüyorum.

 • ÇD

  Disiplinli çalışmanın zor ve yorucu olmadığını gösteren eğitim kurumu...

 • TY

  Varlık Lisesi'nin ilk mezunlarındanım. Varlık Lisesi'nde öncelikle kendi varlığımın değerini anladım. Model aldığım Varlık öğretmenleri ve kurucuları sayesinde kendime yatırım yapmaya ve kendimi her anlamda donatmaya başladım. Üniversiteye hazırlık zamanı başarıyı tam anlamıyla hissettiğim bir süreçti benim için. Tercih döneminde doğru kararlar vermemi sağlayan ve bana her anlamda destek olan Varlık ekibi sayesinde gerçekten kendimi bulduğum mesleği ve beni daha da geliştirecek olan okulumu seçebildim. Varlık'lı ve Odtü'lü olmanın farkını her zaman hissediyorum. Varlık'ın yolundan bir eğitimci olarak hayatıma devam ediyorum.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Çankaya Varlık Anadolu Lisesi İletişim Bilgileri

Ayrancı Mahallesi, Reşat Nuri Caddesi, No:108 Çankaya/ankara
0 312 963 1815
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum