fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Çakırlar Şener Çakmak Ortaokulu

Özel Çakırlar Şener Çakmak Ortaokulu

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 16
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/17:00

Özel Çakırlar Şener Çakmak Ortaokulu Hakkında

Özel Çakırlar Şener Çakmak Ortaokulu, Şener Çakmak Eğitim Kurumları'nın Çakırlar kampüsünde bulunmaktadır. Bu kampüs Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde bulunmaktadır. "Hedefler yüksek, adımlar sağlam..." sloganıyla bilinen bu kurum, öğrenci merkezli bir anlayış benimsemektedir. Bu kurum, eğitimde temel ilke olarak öğrenmeyi öğretmektedir. Öğrencilerin bilgiye doğru yollardan ulaşma, bilgiyi kullanabilme, bilgisiyle üretebilme, bilgileri ön bilgilerle birleştirerek transfer edebilme gibi birçok yetkinlik kazandırmaktadır. Bunları yapabilen öğrencilerin başarıyı yakalayacağını, öğrenmekten hayatları boyunca vazgeçmeyeceklerini ve öğrenmekten keyif alacaklarını öğrencilerine aktarmaktadır. Bu kurum, öğrencileriyle bireysel olarak ilgilenerek, liseye geçiş sınavında destek olmaktadır. Sınava hazırlık sürecinde öğrencilerin konulardan eksik kalmaması amacıyla ek ders ve etütler düzenlenmektedir.
Özel Çakırlar Şener Çakmak Ortaokulu, 16 kişilik sınıflarda eğitim vermekte ve her öğrencisiyle özel olarak ilgilenmektedir. "Başarısız öğrenci yoktur, keşfedilmeyen öğrenci vardır." anlayışıyla öğrencilerin ilgi alanlarını ve yetenekleri keşfedilmektedir. Aynı zamanda öğrencilerin programlı şekilde çalışması önemsenmektedir. Bu nedenle rehber öğretmenler tarafından hazırlanan ders programlarıyla öğrenciler düzenli çalışma sistemi oturtmaktadır. Konuların tam olarak kavranarak ilerlenebilmesi amacıyla konu tarama testleri yapılmaktadır. Bu testlerle öğrencilerin eksik konuları saptanmaktadır. Bu eksiklikler etütlerle giderilmektedir.
Özel Çakırlar Şener Çakmak Ortaokulu, robotik ve kodlama dersini de oldukça önemsemektedir. Bu bağlamda öğrenciler liderlik, yenilikçilik, yaratıcılık ve üretkenlik gibi birçok kazanım sağlamaktadır. Teknolojiyi doğru kullanabilen, çağa ayak uydurabilen, çağdaş bireyler yetiştirmek amacıyla bilişim dersleri de verilmektedir.
Özel Çakırlar Şener Çakmak Ortaokulu, yabancı dil eğitiminin önemini vurgulamaktadır. Dolayısıyla öğrencilerine İngilizce dil eğitimini yoğunlaştırılmış şekilde vermektedir. Aynı zamanda yabancı dilin tüm duyu organlarıyla kavranarak öğrenilmesinin tam öğrenme sağladığı anlayışıyla dersler görsel ve işitsel malzemelerle desteklenmektedir.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Çakırlar Şener Çakmak Ortaokulu İletişim Bilgileri

Turgut Özal Mah. 1949 Cad. No:36/b, Yenimahalle / Ankara
0 312 963 0938
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum