fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Doğrulanmış Profil

Ankara Yenimahalle Ortaokulları

Yenimahalle ilçesindeki ortaokul kategorisinde size en uygun olanı hemen keşfedin; veli yorumları, fotoğraf galerileri ve daha fazlasına ulaşın! Bütçenize en uygun özel ortaokulların detaylı bilgilerini incelemek isterseniz Yenimahalle özel ortaokulları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
68 okul bulundu.
Özel Batıkent Batınet Koleji Ortaokulu Özel Okul
Yenimahalle / Kentkoop Mah.
Özel Batıkent Batınet Koleji Ortaokulu verified

Güvenliği, değişmeyen öğretmen kadrosu, yemekleri ve disiplini ile tercih edilecek en iyi kurumlardan biri.

Özel Batıkent 100.Yıl Yönder Okulları Ortaokulu Özel Okul
Yenimahalle / İlkyerleşim Mah.
Özel Batıkent 100.Yıl Yönder Okulları Ortaokulu verified

Öğretmen ve idari kadro olarak çok ilgili bir kurum. öğrenciyi takip konusunda çok memnunum.

 • Okul Saatleri:
  09:00 - 18:00
Özel Ankara Doruk Koleji Ortaokulu Özel Okul
Yenimahalle / Yeni Batı Mah.
Özel Ankara Doruk Koleji Ortaokulu verified

Okulun ögretmen kadrosundan çok memnunum

Özel Hedef Akademi Okulları Ortaokulu Özel Okul
Yenimahalle / Yeni Batı Mah.
Özel Hedef Akademi Okulları Ortaokulu verified

Öğrenci odaklı bir okul, eğitimden taviz verilmiyor. değerlendirilmeyi hak ediyor.

Özel Ankara Batıkent Final Ortaokulu Özel Okul
Yenimahalle / İnönü Mah.
Özel Ankara Batıkent Final Ortaokulu verified

Özel Ankara Batıkent Final Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Diğer Okullar

Özel Batıkent Kavram Koleji Ortaokulu Özel Okul
Yenimahalle / İlkyerleşim Mah.
Özel Batıkent Kavram Koleji Ortaokulu

Batıkentin en iyi okulu.idarecilerini ve öğretmenlerini tebrik ederim. bu sene başladık ve cok memnunuz

Özel Zehra Okulları Ortaokulu Özel Okul
Yenimahalle / Kardelen Mah.
Özel Zehra Okulları Ortaokulu

Akademik başarının yanında ahlaki ve manevi olarak da çocukların eğitimine ve gelişimine dokunmaları çok güzel. ankara...

Özel Pamuklar Anlam Okulları Ortaokulu Özel Okul
Yenimahalle / Pamuklar Mah.
Özel Pamuklar Anlam Okulları Ortaokulu

Çocuğunuza eğitim değil sadece gününü geçirmesi için göndereceğiniz bir kurum. öğretmen açığı ve bunun üstünü kapatmaya...

 • Okul Saatleri:
  09:00 - 18:00
Özel Acar Koleji Ortaokulu Özel Okul
Yenimahalle / Turgut Özal Mah.
Özel Acar Koleji Ortaokulu

Öğretmenleri ve kurucularıyla her yönüyle ilgili bir kurum. sınıflar eğitim öğretime elverişli ve öğrencinin bireysel ta...

Özel Batıkent Kariyer Koleji Ortaokulu Özel Okul
Yenimahalle / Turgut Özal Mah.
Özel Batıkent Kariyer Koleji Ortaokulu

Özel Batıkent Kariyer Koleji Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Yenimahalle Bilnet Okulları Ortaokulu Özel Okul
Yenimahalle / Aşağı Yahyalar Mah.
Özel Yenimahalle Bilnet Okulları Ortaokulu

Özel Yenimahalle Bilnet Okulları Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Batıkent Doğa Koleji Ortaokulu Özel Okul
Yenimahalle / Kentkoop Mah.
Özel Batıkent Doğa Koleji Ortaokulu

Özel Batıkent Doğa Koleji Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Batıkent Bil Koleji Ortaokulu Özel Okul
Yenimahalle / Turgut Özal Mah.
Özel Batıkent Bil Koleji Ortaokulu

Özel Batıkent Bil Koleji Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Teknofen Koleji Ortaokulu Özel Okul
Yenimahalle / Turgut Özal Mah.
Özel Teknofen Koleji Ortaokulu

Özel Teknofen Koleji Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:00 - 18:00
Özel Selçuklu Koleji Ortaokulu Özel Okul
Yenimahalle / Aşağı Yahyalar Mah.
Özel Selçuklu Koleji Ortaokulu

Özel Selçuklu Koleji Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Çakırlar Şener Çakmak Ortaokulu Özel Okul
Yenimahalle / Turgut Özal Mah.
Özel Çakırlar Şener Çakmak Ortaokulu

Özel Çakırlar Şener Çakmak Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  09:00 - 17:00
Özel Yenimahalle Girne Koleji Ortaokulu Özel Okul
Yenimahalle / Işınlar Mah.
Özel Yenimahalle Girne Koleji Ortaokulu

Özel Yenimahalle Girne Koleji Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  09:00 - 18:00
Özel Batı Koleji Ortaokulu Özel Okul
Yenimahalle / İnönü Mah.
Özel Batı Koleji Ortaokulu

Özel Batı Koleji Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Figen Eğitim Kurumları Ortaokulu Özel Okul
Yenimahalle / Serhat Mah.
Özel Figen Eğitim Kurumları Ortaokulu

Özel Figen Eğitim Kurumları Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  09:00 - 17:30
Özel İngiliz Kültür Kolejleri Batıkent Ortaokulu Özel Okul
Yenimahalle / Turgut Özal Mah.
Özel İngiliz Kültür Kolejleri Batıkent Ortaokulu

Özel İngiliz Kültür Kolejleri Batıkent Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  09:45 - 16:30
Özel Metod Koleji Ortaokulu Özel Okul
Yenimahalle / Turgut Özal Mah.
Özel Metod Koleji Ortaokulu

Özel Metod Koleji Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Batıkent Onur Koleji Ortaokulu Özel Okul
Yenimahalle / İnönü Mah.
Özel Batıkent Onur Koleji Ortaokulu

Özel Batıkent Onur Koleji Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  07:00 - 17:00
Özel Batıkent Yükseliş Koleji Ortaokulu Özel Okul
Yenimahalle / Turgut Özal Mah.
Özel Batıkent Yükseliş Koleji Ortaokulu

Özel Batıkent Yükseliş Koleji Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  09:00 - 18:00

Ankara Yenimahalle Ortaokulları

Yenimahalle, başkent Ankara'nın dinamik yapısıyla öne çıkan ilçelerinden biridir. Bu ilçede ortaokul kademesinde eğitim vermekte olan birçok devlet okulu, özel okul ve kolej bulunmaktadır. Bu ortaokullar öğrencilerini Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, çevresine karşı duyarlı ve sorumluluk bilincine sahip bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Yenimahalle Ortaokulları modern altyapı ve nitelikli eğitim kadrolarıyla öğrencilerine çağdaş bir eğitim vermektedir. Yenimahalle’nin dinamik yapısı sayesinde öğrenciler yeteneklerini keşfetme ve her alanda kendini geliştirebilme imkanına sahip olabilmektedir. Bölgede yer alan okulları incelemek ve bilgi almak için Okul.com.tr’de yer alan Yenimahalle Ortaokulları listesinden okul profillerine ulaşabilirsiniz.


Yenimahalle Ortaokulları modern ekipmanları ve yirmi birinci yüzyıl donanımlarıyla öğrencilerine üstün nitelikli bir eğitim vermeyi amaçlamaktadır. Bu okullar alanında uzman ve gelişkin eğitimcilerden oluşan kadrolarıyla öğrencilerine ihtiyaç duyacakları sosyal ve akademik becerileri kazandırmak için çalışmaktadır. Yenimahalle Ortaokullarında okuyan öğrenciler, çok yönlü gelişimini tamamlamış ve bir üst kademe eğitime hazır bir şekilde mezun olmaktadır. Başkent Ankara’nın en gelişmiş ilçelerinden biri olan Yenimahalle’de öğrenciler sosyal ve kültürel olarak birçok fırsata sahip olmaktadır. İlçede öğrencilerin ilgi ve meraklarını tatmin edebilecek ve gelişimlerini destekleyecek pek çok aktivite ve etkinlik yapılmaktadır. Bu sayede, öğrenciler sadece akademik alanda değil sosyal ve kültürel alanlarda da bilgi ve beceri sahibi olabilmektedir.


Yenimahalle’de yer alan birçok okul arasından tercih yapmak zor olabilmektedir. Bölgedeki ortaokullar arasından sizin için en uygun olan okulu kolayca belirleyebilmeniz adına Okul.com.tr üzerinden Yenimahalle Ortaokulları listesini inceleyebilir ve okulların profillerine ulaşabilirsiniz. Bu profillerden okulların fotoğraf galerini inceleyebilir, okulun görünümü ve eğitim ortamı hakkında fikir edinebilirsiniz. Bununla birlikte okulların fiyat bilgilerine, bursluluk sınav bilgilerine, benimsedikleri eğitim modellerine, prensiplerine, kulüp imkanlarına, yabancı dil olanaklarına ve diğer birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Okullar hakkında daha detaylı bilgiler almak istediğiniz noktada, kolayca randevu alabilir ve yüz yüze görüşme gerçekleştirebilirsiniz. Bununla birlikte evinize daha yakın olan okulları harita üzerinden kolayca belirleyebilirsiniz. Bu sayede çocuğunuzun vakit kaybetmeden okula gitmesini sağlayabilirsiniz.


Ortaokul döneminde öğrenciler ilkokul döneminden farklı yeni bir sürecin içine girmektedir. Liseye hazırlık sürecini kapsayan bu dönem öğrencilerin sınav başarılarının önem kazandığı ve derslerin yoğunlaştığı bir dönemdir. Bu dönemde alınacak derslerin nitelikli olması son derece büyük önem taşımaktadır. Öğrencilerin öncelikli olarak hedeflerini belirlemeleri ve bu hedefler doğrultusunda kendilerine uygun programlarla bu süreci yürütmeleri gerekmektedir. Bu da eğitim alınacak olan okulun iyi araştırılması ve öğrencilerini ne gibi programlarla desteklediklerini bilmeyi gerektirmektedir. Her kurum farklı eğitim yaklaşımlarını benimseyerek eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu da sağlanan imkanlar açısından farklılıklar doğurmaktadır. Bu nedenle öğrencinin ihtiyaçları ve okulların sağladığı imkanların birbirine denk düşüp düşmediği araştırılmalıdır. Yenimahalle'deki ortaokulların ne gibi yaklaşımlarla eğitim verdiğini ve sınav sürecinde ne tür programlar uyguladığını kurumların Okul.com.tr profillerinden öğrenebilirsiniz.


Seçim sürecinde, okulların akademik başarısı da son derece önemlidir. Ortaokulların akademik başarısını gösteren unsurlardan biri mezunlarının sınav performansı ve yerleştikleri liselerdir. İyi bir ortaokuldan mezun olan öğrenciler gittikleri liselerde de başarılı bir eğitim hayatına devam etmektedir. Bu kapsamda okulların sunduğu eğitimin niteliği ve mezunlarının başarıları okul tercihinizde önemli bir kıstas olmaktadır. Sizler de çocuğunuzun iyi bir ortaokul eğitimi alması için seçim yaparken bu özellikleri göz önünde bulundurabilirsiniz. Okul.com.tr’de yer alan okul profillerinden bu bilgilere kolayca ulaşarak tercihlerinizi belirleyebilirsiniz.


Sınav sürecinde akademik başarının yanı sıra öğrencilerin sosyal ve kişisel gelişimleri de desteklenmelidir. Öğrenciler, bu stresli dönemde sadece derslerle ilgileneceği değil, arkadaşları ve çevresiyle eğlenebileceği ve kendini geliştirebileceği bir ortama ihtiyaç duymaktadır. Bu kapsamda, Yenimahalle Ortaokullarının öğrencileri için ne gibi sosyal, sanatsal ve sportif imkanlar sunduğunu; öğrencilerini bu alanlarda ne derecede teşvik ettiğini öğrenmek için okul profillerini inceleyebilirsiniz.


Ortaokul süreci öğrencilerin mental olarak zorlanabileceği önemli bir gelişim dönemine tekabül etmektedir. Bu süreçte öğrencilere karşı sergilenecek tutum son derece önemlidir. Çevresindeki insanların onu anladığını bilen öğrenciler daha özgüvenli ve kendinden emin bireyler olarak yetişmektedir. Aileler ve okulların bu süreçte öğrencilerle sağlıklı iletişim kurabilmesi ve onları destekleyici bir tavırda bulunması gerekmektedir. Bu da öğrencilerin ihtiyaçlarının farkında olmayı gerektirmektedir. Bu noktada okullarda bulunan psikolojik danışmanlık ve rehberlik servislerinin faaliyetleri önem kazanmaktadır. Her okulda bulunması gereken bu birimler; öğrenciler, aileler ve okul içi birimlerle iş birliği içinde çalışmaktadır. Bu birimin faaliyetleri kapsamında öğrencilerle birebir görüşmeler, ailelere yönelik seminerler, okul içi eğitimler bulunmaktadır. Yenimahalle Ortaokullarının rehberlik ve psikolojik danışmanlık birimleri ve yaptıkları çalışmalarla ilgili detaylı bilgilere okul profillerinden ulaşabilir veya okullarla iletişime geçerek görüşme sağlayabilirsiniz.


Yenimahalle ortaokulları öğrencilere güvenle eğitim alabilecekleri bir ortam sunmaktadır. Okullarda güvenlik kameraları ve güvenlik personelleri bulunmaktadır. Bununla birlikte revirler ve sağlık görevlileri de bulunmakta ve öğrencilerin problem yaşamamaları için çalışmakta; acil durumlar için hazır bulunmaktadır. Okullarda bulunan yemekhane ve kantinler düzenli olarak kontrol edilmekte ve öğrencilerin sağlıklı ve temiz gıdaya erişimi sağlanmaktadır. Yemekhanelerde yemekler uzmanlar eşliğinde hazırlanmakta ve denetlenmektedir. Ayrıca, temizlik personelleri düzenli olarak temel eğitim binası, spor salonu, yemekhane, kütüphane gibi yerlerin temizliğini sağlamaktadır.


Yenimahalle’deki özel okul ve kolejler daha az mevcutlu sınıflarda eğitim vermektedir. Bu da öğretmenlerin öğrencileriyle daha yakından ilgilenmesini ve onların ihtiyaçlarına daha kolay cevap verebilmesini sağlamaktadır. Bu okullarda öğrenciler birebir ilgi görebilmekte, öğretmenleri ve okul ile olan etkileşimleri güçlenmektedir. Bütün bunlar öğrencilerin okulu sevmesi ve okulda mutlu olabilmesini destekleyen unsurlardır. Özel okul ve kolejler ayrıca öğrencilerin akademik başarısını güçlendirmek ve onların huzurlu bir ortamda eğitim almasını sağlamak amacıyla fiziksel imkan ve donanımlarını sürekli olarak güncellemektedir. Öğrencilerin kendilerini iyi hissedecekleri ve ihtiyaç duydukları her şeye ulaşabilecekleri bir ortam sunulmaktadır. Yenimahalle’deki özel okullar ayrıca, öğrencilerin kişisel ve sosyal gelişimlerini desteklemek adına onları kulüp aktiviteleri, sosyal etkinlikler, spor faaliyetleri ve yarışmalara katılımları için teşvik etmektedir. Bunlarla birlikte, özel okullar İngilizce dışında ikinci ve üçüncü yabancı dil eğitimlerine önem vermekte ve bu dilleri ana dil seviyesinde konuşan öğretmenlerle eğitimlerini sürdürmektedir. Yenimahalle’de birçok özel okul ve kolej bulunmaktadır. Tüm bu okulların fiziksel imkanları, kulüp olanakları, verdikleri dil eğitimi ve fiyat bilgilerini Okul.com.tr profillerini inceleyerek öğrenebilirsiniz.


Yenimahalle Ortaokullarının fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz okul profillerini ziyaret edebilirsiniz. Bölgedeki ortaokulların fiyatları geniş bir aralıkta yer almakta olup her bütçeye uygun seçenek bulunmaktadır. Okulların fiyatları verdikleri eğitimin kapsamına, sağlanan hizmetlere ve sunulan imkanlara göre farklılık göstermektedir. Birçok özel okul ve kolej bursluluk sınavları ile öğrencilerini kabul etmektedir. Aynı zamanda erken kayıt dönemlerinde avantajlı fiyatlar sunmaktadır. Bursluluk sınavlarına Okul.com.tr üzerinden hemen başvuru yapabilirsiniz.


Bölgede yer alan ortaokulları incelemek için yeteri kadar vaktiniz yoksa Ücretsiz Eğitim Danışmanlarından yardım alabilir, okul önerilerinde bulunmalarını isteyebilirsiniz.

Yenimahalle Ortaokulları - Sıkça Sorulan Sorular

Yükleniyor...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum