fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Doğukent Uğur Okulları Ortaokulu

Özel Doğukent Uğur Okulları Ortaokulu

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var

Özel Doğukent Uğur Okulları Ortaokulu Hakkında

Ankara'nın Mamak ilçesinde yer alan Özel Doğukent Uğur Okulları Ortaokulu, liseye hazırlık sürecinde 1968'den bu yana dershanecilikle başlayan, uzun yıllara dayanan tecrübesiyle eğitim veren bir kurumdur. Ortaokul seviyesinde eğitim veren bu kurum, kampüs içinde yer almakta ve öğrencilerine birçok imkan sunmaktadır. Sunduğu imkanlar dahilinde ve uzman öğretmen kadrosuyla ön plana çıkan bu okul, aileler ve öğrenciler tarafından tercih edilen okullardan olmaktadır.
Özel Doğukent Uğur Okulları Ortaokulu, ASDF eğitim modelini benimsemektedir. ASDF eğitim modeliyle öğrencilerin, akademik, sosyal, duygusal ve fiziksel gelişimleri en verimli şekilde sağlanmakta ve öğrenciye değer kazandırmaktadır. Uğur Okulları kalitesiyle nitelikli eğitimin adresi olan bu kurum, akademik alanda öğrencilerini geliştirmektedir. Lise giriş sınavlarına hazırlık sürecinde, öğrencilerin düzenli aralıklarla seviyelerini belirlemek ve ana derslerde anlatılan konuları anlayıp anlamadığını test etmek amacıyla sınavlar düzenlemektedir. Bu sınavlar optik okuyucularda ayrıntılı bir şekilde soru bazında okunmakta ve öğrencilerin eksik kaldığı konuları analiz etmektedir. Psikolojik danışmanlar rehber öğretmenlerle beraber öğrencilere bireysel olarak programlar çıkarılmaktadır. Bu programlar kapsamında öğrencilere birebir dersler ve etütler düzenlenmektedir. Kişiye özgü düzenlenen bu programlarla bütün öğrencilerin aynı seviyede ana derslerine devam edebilmesi ve öğrencilerin kalıcı öğrenme sağlaması amaçlanmaktadır.
Ezberci eğitim sisteminden uzak işleyişleri bulunan Özel Doğukent Uğur Okulları Ortaokulu, "5 Dil, 2 Beceri" programıyla öğrencilerine birçok kazanım sağlamaktadır. Bu program dahilinde öğrencilerin, ana dil, teknoloji dili, bilimin dili matematik, davranış dili ve yabancı dil konusunda kendilerini geliştirmeleri, sanat ve spor becerileri kazanmaları sağlanmaktadır. Bu kurum, öğrenciyi her alanda geliştirmeye yönelik olarak birçok eğitim programı düzenlemekte ve öğrenciler üzerindeki olumlu etkilerini gözlemlemektedir.
Özel Doğukent Uğur Okulları Ortaokulu, yabancı dil eğitimini oldukça önemsemektedir. Bu kurumda, öğrencilere yabancı dil yetkinliği kazandırmak amacıyla derslerde görsel ve işitsel materyaller kullanılarak öğrenim zenginleştirilmektedir. Aynı zamanda yurt dışı gezileri düzenlenmekte ve öğrencilere yabancı dil öz güveni kazandırılmaktadır. Ortaokul seviyesinden mezun olan öğrencilerin, okuma yazma ve konuşma alanında yüksel dil seviyesinde olması amaçlanmaktadır.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Doğukent Uğur Okulları Ortaokulu İletişim Bilgileri

Durali Alıç Mah. 963 Cad.no:3, Mamak / Ankara
0 312 666 15** Numarayı Göster
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum