fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Figen Eğitim Kurumları Ortaokulu

Özel Figen Eğitim Kurumları Ortaokulu

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 13
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/17:30

Özel Figen Eğitim Kurumları Ortaokulu Hakkında

Özel Figen Eğitim Kurumları Ortaokulu, öğrencilerinin liseye hazırlandığı bu dönemde etkili çalışmalar sürdürmektedir. Ortaokul seviyesinde akademik ağırlıklı bir süreç oluşturulmaktadır. Çeşitli seviye tespit sınavları ile birlikte öğrencilerin düzenli olarak durum analizi yapılmaktadır. Eksiği olan öğrenciler için kurs ve etüt programları Figen Koleji Ortaokulu'nda oluşturulmaktadır. Eksiksiz öğrenciler için sistemli olarak soru-çözüm uygulamaları ayarlanmaktadır. Öğrencilerin dışarıdan herhangi bir takviyeye ihtiyaç duymadan eğitimini tamamlaması sağlanmaktadır. Ortaokul seviyesindeki öğrencileri ağır ödev yükü altında bırakmadan etkili öğrenme çalışmaları uygulanmaktadır. Gerektiğinde etüt ve sınıf içi takviyeler uygulayarak öğrencilerin eksiksiz öğrenmesini hedeflemektedir. Hem sosyal hem de akademik alanlarda gelişimlerini destekleyerek nitelikli bireyleri hayata hazırlamaktadır. Başarılı ve donanımlı karakterler oluşumunu destekleyerek Figen Koleji, verdiği eğitimle ön plana çıkmaktadır.
Özel Figen Eğitim Kurumları Ortaokulu, öğrencilerin akademik becerilerini artırmak amacıyla yoğun bir süreç sunmaktadır. Ortaokul seviyesinde artan eğitim programlarından öğrencilerin olumsuz etkilenmemesi adına çeşitli faaliyetler düzenlenmektedir. Psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmetinin bulunduğu Figen Koleji, kişilik gelişiminde etkili rol oynamaktadır. Öğrencilerin kişisel ve mesleki rehberlik çalışmalarını gerçekleştirerek önemli bir rol oynamaktadır. Öğrencilerin bireysel farklılıklarının bilincinde olarak onların öz güvenli bireyler olmalarını sağlamaktadır. Sorun çözme odaklı karakterler yetiştirerek nitelikli kişileri hayata hazırlamaktadır. Ortaokul düzeyinde sınav grubu öğrencilerin kendilerini tanımasını amaçlamaktadır. Böylelikle öğrenciler kendi ilgi, yetenekli ve başarılı olduğu alanlarda ilerlemektedir. Okulun psikolojik danışmanlık hizmetiyle beraber öğrenciler kaygısız bir süreç yaşamaktadır. Zaman yönetimi, nefes egzersizleri, düzenli ders çalışma hakkında detaylı bilgiler edinilmektedir.
Özel Figen Eğitim Kurumları Ortaokulu, öğrencilerin her noktadan gelişimine ön ayak olmaktadır. Psikolojik, akademik, sosyal-kültürel gelişimleri düzenli olarak gerçekleştirilen toplantılarda velilere iletilmektedir. Okul-aile-öğrenci üçgeni içerisinde öğrencilerin takibi yapılmaktadır. Etkili bir eğitim süreci oluşturmak adına teknolojik gelişmelerle birlikte eğitim olanakları çeşitlendirilmektedir.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Figen Eğitim Kurumları Ortaokulu İletişim Bilgileri

Serhat Mahallesi, 1322. Sokak, No:4/a, Yenimahalle / Ankara
0 312 963 1398
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum