fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Pıtırcık Anaokulu

Özel Pıtırcık Anaokulu

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 0-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:30

Özel Pıtırcık Anaokulu Hakkında

Özel Pıtırcık Anaokulu eğitim programı sürekli gelişimsel ve dinamik bir yapıya sahip olup öğrenci merkezli bir eğitim hizmeti sunmaktadır. Eğitim yöntemleri Montessori, High Scope, çoklu zeka kuramı ve orff, bütünsel dil yaklaşımı şeklindedir. Eğitimdeki amaç, öğrenme ve öğrenci merkezli olma, uygulama ve karar verme yetenekleri, araştırıcı ve çözüm üretici, farklılıklara duyarlı ve çok yönlü, gelişimlerinin sağlanması ile birlikte çocuğun bütünlüğü ve tüm gelişim alanlarında ilerlemesi hesaplanmaktadır. Okul Ankara Çankaya’ da bulunmakta ve 0 ile 6 yaş arası öğrencilere hizmet vermektedir. Bu yaş grubundaki öğrenciler için gelişim çok hızlı olmakla birlikte eğitim alanının temeli bu dönemde oluşmaktadır. Okul bu temelin sağlam ve sağlıklı olması adına çeşitli çalışmalar sürdürmektedir. Zengin ders içeriği ve çeşitli yaklaşımlarla donattığı eğitim programını öğrencilere sunmaktadır. Özel Pıtırcık Anaokulu yaz okulu eğitimi de vermekte ve öğrencilerin yazın da gelişimini destekleyici içerikler hakkında çalışmalar yapmaktadır. Okulun yaz okulu etkinlikleri arasında beş dalda sportif faaliyet, sekiz dalda sanatsal faaliyet ve dört dalda gezi programı yer almaktadır. Okulda yabancı dil eğitimine büyük önem verilmektedir. Yaşayarak-yaparak öğrenme şeklinde çalışma yapan okulda yabancı dil eğitimi kağıda/kaleme dayalı değil tamamen etkinlikler ve çalışmalar ile sağlanmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Montessori Eğitimi

- Çoklu Zeka Modeli

- Gems ve High Scope

Yorumlar (2)

  • Veli

    kaliteniz ,güvenilirliğiniz ,içtenliğiniz ve buna benzer konularda zaten tartışılmaz bir önderliğiniz var ama benim teşekkür etmek istediğim şey belki de geleceklerini güzelleştirmek adına kendi hayatımızı feda ettiğimiz ve bunun için yoğun çaba harcamak zorunda kaldığımız ve bunları yaşarkende yanlızca güvenilir ellere emanet etmek istediğimiz çocuklarımız adına. Ne söyleyebilirim ki , öğrenmenin yaşı yok ve sizde bir eğitim kurumu olarak görevinizi yapmanın mütavazılığı içerisindeniz ama bizde sayenizde hala bir eğitim sürecinde olduğumuzu hatırladık.

  • Veli

    Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine görüşmek için gittiğimde daha görüşme bitmeden kararımı vermiştim. Doğru bir tercih olduğunu çocuğumuzun hali ve tavırlarından anladık. Her sabah, gözüm arkada kalmadan bırakabiliyorum yavrumu. Benim kadar telaşlı bir anneye güven verdiğiniz için sonsuz teşekkürler

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Pıtırcık Anaokulu İletişim Bilgileri

Ayrancı Mah. Güvenlik Cad. No: 125/a, Çankaya/ankara
0 312 963 0774
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum