fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Kaplumbağa Anaokulu

Özel Kaplumbağa Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 16
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/16:00

Özel Kaplumbağa Anaokulu Hakkında

Butik bir özelliğe sahip olan Özel Kaplumbağa Anaokulu çocuklara kendi evlerindeymiş gibi hissettirerek onların kendilerini güvende görmesini sağlamaktadır. Böylece ebeveynlerin gözleri arkada kalmıyor. Okulda vatan ve millet sevgisi ışığı altında yetiştirilen çocukların her birinin düşünsel ve bedensel gelişimlerine büyük katkı sağlanmaktadır. 3-6 yaş grubu öğrenci kabul eden okul İstanbul Üsküdar’da yer almakta.
Özel Kaplumbağa Anaokulu içerisinde uyku odası, bahçesi ve oyun alanı mevcut bulunmaktadır. Öğrencilerin güvenliği açısından güvenlik, servis hizmetleri var olup, bunların yanında oyun grubu ve yaz okulu etkinlikleri de vardır. Okulda çocukların farklı kültürleri öğrenmesi ve dil bilgilerinin gelişmesi için yabancı dil eğitimi veriliyor. Ayrıca spor olarak sabahları jimnastik yaptırılıyor. Bale, modern danslar, halk oyunları, darama ve görsel sanat etkinlikleri bulunuyor. Dört adet kulüpleri mevcuttur. Özel Kaplumbağa Anaokulu eğitim sistemine sevgi ve güven çerçevesinde bireysel eğitim programları ile çocukların gelecekteki hayatları dahilinde emin adımlar atmalarını sağlamaktadır.
Özel Kaplumbağa Anaokulu 36-66 ay çocuklarına eğlenerek öğrenme sistemi uygulanmaktadır. Eğitimin aileden sonraki ilk basamak olduğu bilinci ile hareket eden okul yönetiminin öğrencilere aşıladığı ilk şey Atatürkçü düşüncedir. Okula kayıt için istenilen tek belge öğrencinin spor yapmasını engelleyecek bir durumu olmadığını gösteren sağlık raporudur. Bunun dışında bir fotoğraf yeterli olmaktadır. Okulun eğitim sistemi dışında temizlik kurallarına da son derece uyumlu olduğunu gösteren beyaz bayrak ödülü temizliğe ne kadar önem verdiklerinin bir kanıtıdır.
Özel Kaplumbağa Anaokulu eğitim sistemi içerisine yüzme kursları da mevcut olup, değişik ve renkli oyunlarla çocukların hem ruhsal hem bedensel gelişimleri desteklenmektedir. Bahçe etkinlikleri içerisinde gerçekleştirilen jimnastik eğitimi, bahçede survivor ve yüzme etkinlikleri içerisinde çocukların gruplar halinde hareket edebilmesi ve sosyalleşebilmesi için değişik ve dinamik ortamlar hazırlanıyor. Zeka oyunları, el becerilerini geliştirecek faaliyetler ve drama etkinlikleri sayesinde çocukların ince motor gelişimleri desteklenirken, çocuklara temizlik kuralları da öğretiliyor. Görsel eğitim yapılarak görme koordinasyonları geliştiriliyor. Kesme ve yapıştırma etkinlikleri ile el ve parmak kaslarının gelişimine destek sağlanıyor.
Özel Kaplumbağa Anaokulu eğitim sistemi çoklu zeka ve etkin öğrenme şeklinde uygulanır. Bu öğretim sistemi aynı zamanda UNICEF tarafından da onaylanmıştır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- Çoklu Zeka Modeli

- Gems ve High Scope

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

Yorumlar (4)

 • EG

  Oyun Grubu bulunması ile erken yaştan itibaren bu Kaplumbağa Anaokuluna başladık. Şimdi okul değişikliği düşünmüyorum. Okuldaki ilgi alaka oldukça fazla ve bunun bozulduğunu görmedim. böyle devam ettiği sürece yeni bir okul düşünmüyorum

 • SY

  Okul gerçekten düzenli bir planla ilerliyor. Koridorların sınıfların bahçenin temizliğe harika. hijyene büyük önem vermeleri bu yaştaki hassas çocuklar açısından çok önemli

 • DA

  Öğrencilere olduğu kadar biz velilere de güler yüzlü ve sevecen bir tavırları var. Eğitimde çocuğun sıkılmaması için bence sevgi dolu ortam en önemli şeylerden biri ve kaplumbağa anaokulu böyle bir okul

 • NY

  Çağdaş toplum bilinci oturmuş bireyler yetiştirme amaçlarını hayata geçiriyorlar. Oğlum çoğu toplum kuralını bizden olduğu kadar okulundaki öğretmenlerinden öğreniyor

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Kaplumbağa Anaokulu İletişim Bilgileri

Bahçelievler Mah. Doktorlar Sitesi A-6 Blok Daire 2-3 Çengelköy-Üsküdar/istanbul
0 216 706 6879
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum