fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Turkuaz Koleji Anaokulu

Özel Turkuaz Koleji Anaokulu

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 12
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:30

Özel Turkuaz Koleji Anaokulu Hakkında

Özel Turkuaz Koleji Anaokulu okul öncesi eğitimin tüm kişilik gelişiminde temel teşkil ettiğinin bilincinde hareket eder. Özel Turkuaz Koleji Anaokulu okul öncesi eğitimde çoklu zeka eğitimi ekseninde her çocuğun özel olduğu bilinci içerisinde bir eğitim programı uygulamaktadır. Öğrenciler bir çok yönleri itibari ile gözlemlenmekte, yetenekli oldukları alanlar desteklenmektedir. Ayrıca okulun eğitim programı çocukların bireysel farklılıklarını gözeterek her birey için ayrı bir gelişim planı çerçevesinde eğitim desteği vermektedir. Anaokulunda çoklu zeka kuramına dayalı bütüncül eğitim programı, yabancı dil becerisinin kazandırılmasına yönelik eğitim, yoğun etkinlik aktiviteleri (dans, yüzme, buz pateni, binicilik), dengeli beslenme programı, velilerle sıkı işbirliği ve veli dostu okul yaklaşımı, rehberlik hizmetleri gelişim ve hazır bulunuşluk testleri, konforlu eğitim ortamlarıyla birlikte sunulmaktadır. Anaokulu öğrencilerine yönelik beslenme programı, okul öncesi dönemin ihtiyaçlarına yönelik olarak Turkuaz Koleji Sağlık grubunda görevli uzman diyetisyenler tarafından hazırlanmaktadır. İçerikleri mevsimine göre değişen ve günde üç öğün desteklenen beslenme progamı ile hedeflenen, sağlıklı beslenme alışkanlıklarının kazandırılmasıdır. Öğrenciler, anaokulunda yer alan yer alan organik tarım alanı, kapalı yüzme havuzu, çok amaçlı salon ve spor salonu, yaratıcı drama ve görsel sanatlar atölyesi, dans sınıfı ve temel eğitim sınıflarında gerçekleşen bir çok eğitsel ve sosyal aktivitelerden faydalanırlar. Tüm eğitim programında yer alan gezi, araştırma, inceleme, oyun ve benzeri etkinliklerle öğrencilerimizin toplumsal yaşamı ve kendi bedenlerini tanımalarını, deneyimleyerek öğrenmeleri hedeflenmektedir. Tam gün eğitim programı uygulanan Özel Turkuaz Koleji Anaokulu 'nda gün içerisinde çocuklarla birlikte sanat, spor, drama, tiyatro, yüzme,basketbol, piyano, seramik, ritim, futbol, keman, gitar, voleybol, binicilik ve modern dans gibi daha birçok aktivite yapılmaktadır. Ayrıca psikoloji danışman bulunan okulda çocukların işinde bulundukları çevreden kaynaklı oluşabilecekleri sorunlara karşı çözüm üretmeye, dengeli bir şekilde gelişebilmelerine yardımcı olmaya ve iletişim becerilerini geliştirmeye yönelik çalışmalar yapmaktadır. Gün içerisinde çocuklara sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere 3 öğün yemek imkanı sunulmaktadır. Yemekler okulun yemekhanesinde aşçılar tarafından büyük bir titizlikle hazırlanmaktadır. Özel Turkuaz Koleji Anaokulu 'nun sunmuş olduğu hizmetler arasında servis ve güvenlikte bulunmaktadır.

Yorumlar (1)

  • MY

    Catalcada kolej havasinda tek okul, egitim kadrosu verdigi egitim , ve egitim anlayisi ile tek gecerim. Mudurunden kat calisanlarina kadar herkes cok ilgili. Ilkokul ve anaokulinda gozu kapali guvenebilisiniz.Bahcesi biraz daha buyuk olabilirdi, ama butik olmasi sebebiyle yeterli cunku kalabalik degil

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Turkuaz Koleji Anaokulu İletişim Bilgileri

Kaleiçi Mahallesi, Fetih Caddesi, Örnek Sokak, No:2, Çatalca/istanbul
0 212 963 2074
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum