fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Başkent Örnek Koleji Batıkent Çakırlar İlkokulu

Özel Başkent Örnek Koleji Batıkent Çakırlar İlkokulu

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/18:00

Özel Başkent Örnek Koleji Batıkent Çakırlar İlkokulu Hakkında

Özel Başkent Örnek Koleji Batıkent Çakırlar İlkokulu, Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde bulunan bir kurumdur. Bu okul, 15 kişilik sınıflarda eğitim vermektedir. Her öğrenciyle özel olarak ilgilenen öğretmenler, öğrencilerin ilgi alanları ve yeteneklerinin farkında olmaktadır. İlkokul düzeyindeki öğrencilerin henüz gelişme çağında olduğunu benimseyen bu kurum, öğrencilerinin fiziksel, bilişsel ve zihinsel gelişimi de göz önünde bulundurulmaktadır. Öğrencilere okula adapte olma sürecinde, eğitim sevdirilmekte ve eğlenceli dersler yapılmaktadır. Öğrencilere yaparak ve yaşayarak öğrenme metodunu uygulayan bu kurum, tam öğrenme sağlamayı amaçlamaktadır. Aynı zamanda öğrencilerin el - göz koordinasyonu, kas gelişimi ve duygu durumları psikolojik danışman ve rehberlik öğretmenleriyle takip edilmektedir.
Özel Başkent Örnek Koleji Batıkent Çakırlar İlkokulu, öğrenci merkezli bir sistem uygulamaktadır. Öğrencilere her birinin ne kadar özel ve önemli oldukları benimsetilerek öz güven kazanmaları amaçlanmaktadır. Her öğrencinin öğrenme yöntemi farklı olmakla beraber, farklı eğitim anlayışları uygulanmaktadır. Aynı zamanda psikolojik danışmanlar ile gelişimleri takip edilen öğrenciler, eğitim hayatlarının ilk yıllarında adımlarını sağlam atarak sağlam akademik temel oluşturmaktadır.
Özel Başkent Örnek Koleji Batıkent Çakırlar İlkokulu, öğrencilerin sosyal gelişimini oldukça göz önünde bulundurmaktadır. Bu nedenle sanat ve spor alanlarında öğrencilerin gelişimi için birçok ders verilmektedir. Piyano derslerinden halk oyunlarına kadar birçok etkinlik düzenleyen bu kurum, öğrencilerine vizyon kazandırmayı amaçlamaktadır.
Özel Başkent Örnek Koleji Batıkent Çakırlar İlkokulu, küçük yaştan başlayarak verilen yabancı dil eğitimini daha etkili olduğunu benimsemektedir. Bu nedenle öğrencilerine İngilizce dersleri verirken, ezbere sistemle değil, dili yaşayarak ve konuşarak öğrenme yollarını aktarmaktadır. İlkokul düzeyindeki öğrencilerin yabancı dil öğrenme sevgisi kazanması adına dersler şarkılarla ve danslarla uygulamalı hale getirilmektedir. Aynı zamanda tüm duyu organlarıyla kavrama sağlamak ve böylece tam öğrenme sağlamak amacıyla işitsel ve görsel malzemelerle dersler zenginleştirilmektedir.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Başkent Örnek Koleji Batıkent Çakırlar İlkokulu İletişim Bilgileri

Turgut Özal Mahallesi, Şehit Kaymakam Muhammed Safitürk Bulvarı, No:39/7, Yenimahalle / Ankara
0 312 963 1021
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum