fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

ABC Okulları

ABC Okulları hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere kolayca ulaşın. ABC Okulları fiyatlarını, bursluluk sınav tarihlerini ve daha fazlasını hemen inceleyin.

ABC Okulları'nda Eğitim

“Her öğrenci özeldir, değerlidir ve bir bireydir.” sloganıyla yola çıkan ABC Okulları, öğrencinin potansiyellerini keşfetmesine önayak olmak, yeteneklerini geliştirmek, akademik olarak başarısını desteklemek ve artırmak; onları özgüvenli, kendinden emin, mutlu olan ve mutluluğunu toplum ile paylaşmayı hedefleyen, sorumluluk sahibi, donanımlı, demokratik ve özgür bireyler olarak hayata adım atmalarına zemin hazırlamayı ana görev edinmiştir.


Değişen ve gelişen teknoloji ve bilim aynı zamanda beraberinde toplumsal değişimi getirmektedir. Bu değişime uyum sağlayabilecek, nitelikli, bilgili, araştırmaya ve sürekli öğrenmeyle açık bireyler yetiştirmek hedefindeki ABC Okulları, eğitim felsefesini ulusaldan evrensele doğru şekillendirmektedir. Ankara ABC Okulları, anaokulu, ilkokul, ortaokul, anadolu lisesi ve fen lisesi olmak üzere verdiği eğitim ve öğretimle, yenilikçi, doğaya ve diğer kültürlere saygılı, bilinci yüksek, bilime değer veren bireyler yetiştirmeyi amaçlamıştır. Mantık ve sanatı öğrenci eğitimine eksen edinmeyi misyonuna eklemiştir.


ABC Okulları ve IB (Uluslararası Bakalorya) Yaklaşımı

Uluslararası Bakalorya organizasyonu, dünya çapında okullarda oldukça nitelikli ve zorlu bir eğitim sistemi sunarken daha huzurlu ve iyi bir dünya inşa etmeyi hedeflemektedir. Bu amaç doğrultusunda okullar, uluslararası örgütler, kuruluşlar ve hükümetler ile birlikte hareket etmektelerdir. Daha duyarlı, sorgulayan, bilgiye duyarlı genç nesiller yetiştirmek için uluslararası kabul görmüş eğitim programları geliştirilmiştir ve uygulanmaktadır.


ABC Okulları, Uluslararası Bakalorya tarafından IB-PYP (İlk Yıllar Programı) ve IB-DP (Diploma Programı) sistemlerini uygulamak için akredite edilmiştir. IB PYP 3-12 yaş aralığındaki öğrenciler için sunulan disiplinler üstü bir eğitim programıdır. Okul öncesi eğitim ile ilköğretimi ayrılamaz bir bütün olarak gören ABC Okulları, anaokulundan ilkokula kadar PYP’i aralıksız uygulamaktadır. IB-DP ise lise öğrencilerine sunulan, uluslararası düzeyde kabul gören sertifikalar ve diplomalar sağlayan bir eğitim programıdır. Diploma Programını bitiren öğrenciler dünyanın en iyi üniversitelerinde yer alma fırsatına erişebilmektedir.


ABC Okulları, uluslararası bir okul olmaktan gurur duymaktadır. Council of International Schools (Uluslararası Okullar Konseyi) üyesi olan ABC Okulları, IB dışında çeşitli uluslararası programa dahildir. İkiz okullar ile uluslararası bilgi alışverişi ve dayanışma sağlayan eTwinning, kültürel etkileşime vesile olan Erasmus+ öğrenci değişim programı ve küresel sorunlara çözüm üretip daha aydınlık gelecekler hazırlayan FPSPI (Gelecek Problemleri Çözme Programı - Uluslararası) ile öğrenciler eşi benzeri olmayan bir uluslararası eğitim görmektedir.


Akademik olarak,

  • Öğrenci merkezli bir anlayış ,okulun temel felsefesi olmuştur.
  • Dersler, Türk Milli Eğitimi amaçlarına uygun, Milli Eğitim müfredatı ve IB-PYP temalarının kazanımları denkleştirilerek işlenmektedir.
  • Derslerde uygulanan yöntem, etkinlik, teknik ve değerlendirme ölçekleri IB-PYP kriterlerine göre hazırlanmaktadır.
  • ABC Okulları'nda öğrencilere, branş derslerinde sınıf, laboratuvar ve atölyelerde zengin bir öğrenme imkanı sunulmaktadır.
  • Ünite planları, sınıf ve alanında uzman öğretmenlerimiz eşliğinde hazırlanmaktadır.
  • Branş öğretmenleri, sınıf öğretmenleri ve Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi, işbirliği ve dayanışma içinde çalışmaktadır.
  • İleri düzey yabancı dil eğitimimiz Avrupa Dil Kriterlerine uygun seviyede verilmektedir.
  • Öğrencilerin ilgi ve yetenek alanlarını keşfedecekleri, hafta içi ve hafta sonu kulüp etkinlikleri gerçekleştirilmektedir.
ABC Okulları Tanıtım Filmi
ABC Okulları Fiyatları 2024

Ankara'da hizmet veren ABC Okulları fiyatlarının 2024 - 2025 eğitim döneminde ne kadar olacağını belirledi. Okul ücretlerine KDV dahilken, servis, kıyafet, kırtasiye, kitap ve geziler dahil değildir. ABC Okulları kardeş indirim oranını ise %10 olacağını duyurdu.

ABC Okulları 2024 - 2025 Eğitim Dönemi Ücretleri
Eğitim Seviyesi Eğitim Bedeli Yemek Bedeli
Anaokulu 250.080 TL - 264.000 TL 65.780 TL
İlkokul 319.440 TL 57.922 TL
Ortaokul 324.280 TL 57.922 TL
Anadolu Lisesi 337.836 TL 57.922 TL
Fen Lisesi 370.260 TL 57.922 TL
ABC Okulları İndirimleri
ABC Okulları Yorumları
Devamını Gör
ABC Okulları'nda Eğitim
ABC Okulları Tanıtım Filmi
ABC Okulları Fiyatları 2024
ABC Okulları Galeriler
ABC Okulları Yorumları

ABC Okulları Kampüsleri

ABC Okulları kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Batıkent ABC Okulları Anaokulu Kampüsü
Ankara / Yenimahalle
comment-icon 14 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Batıkent ABC Okulları Anaokulu, ulusal ve kişisel kimliğinden hareketle diğer kültürlere saygı duyarak barışçıl bir...
Göksu ABC Okulları Kampüsü
Ankara / Etimesgut
comment-icon 7 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Kaliteli eğitimi, donanımlı binası, sanat ve spor etkinliklerinin çeşitliliği ile hizmet veren Özel Göksu ABC Okulları İ...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

ABC Okulları için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum