fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Anka Bilim Koleji

Anka Bilim Koleji için tüm eğitim bilgilerini bir arada görüntüleyin. Fiyatlar, eğitim anlayışları, fotoğraflar ve daha fazlasına hemen ulaşın.

Anka Bilim Koleji'nde Eğitime Bakış

Anka Bilim Koleji (Almanca ismi ile Anka Bilim Schule), toplumu geleceğe taşıyacak liderleri yetiştiren, dünya standartlarında eğitim sağlayan, seçkin bir Almanca kolejdir. Anka Bilim Koleji, bilimin ışığında hayat boyu öğrenen, geleceğe yönelik büyük hayaller kurabilen, evrensel değerleri benimsemiş, topluma katkıda bulunma amacıyla hareket eden, girişimci, entelektüel birikime sahip dünya vatandaşları yetiştirmeyi görev bilmektedir. Anka Bilim Koleji, öğrencilerin bireysel değişkenlik gösteren özellikleri ve ihtiyaçları doğrultusunda, esnek ve kendini yenileyen bir eğitim yaklaşımı benimsemiştir. Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde eğitim veren Anka Bilim Koleji, her kademede eğitim programını yenilikçi ve değişime açık bir şekilde düzenlemektedir. Milli Eğitim Bakanlığı müfredatı ile uluslararası uygulamalar sentezlenip uygulanmaktadır. Eğitim süreci, öğrenci merkezli, sorgulama temelli, tematik yaklaşıma dayalı sarmal bir yapı halinde ilerlemektedir.


Anka Bilim Koleji Anaokulu

Anka Bilim Koleji Anaokulu, okul öncesi dönemde dünyaca kabul görmüş yaklaşımları özümseyen bir eğitim sistemi uygulamaktadır. Jean Piaget’in “Bilgi, kişinin nesnelerle olan ilişkisinden doğar.” sözü doğrultusunda, somut unsurlar ve gerçek tecrübeler ile öğrenmeyi, karmaşık kavramları soyutlaştırmayı destekleyen bir eğitim deneyimi sunmaktadır. Anka Bilim Koleji Anaokulu eğitim yaklaşımının vazgeçilmezleri, merak, oyun, doğa, araştırma, gözlem, keşif, farklılaştırma, sorgulama ve eğlencedir. Sevgi dolu eğitim kadrosu, bu kavramlar doğrultusunda tasarlanan eğitim programını, özellikle bu eğitim felsefesine göre tasarlanmış alanlarda uygulamaktadır.


Anka Bilim Koleji İlkokulu

Anka Bilim Koleji İlkokulu, öğrencilerin ilk akademik deneyimlerini olabildiğince keyifli ve etkili kılarak onları önlerindeki uzun eğitim yolculuğuna hazırlamayı hedeflemektedir. Bu bağlamda, öğrencilerin eğitim süreçlerinde okulu bir bütün olarak görmeleri, algılarının sınıfları ile kısıtlı kalmaması ve tüm öğretmenlerin tüm öğrenciler için çabalayan bireyler olduklarını bilmeleri sağlanmaktadır. Anka Bilim Koleji, ilkokulda 2+2 uygulaması ile bu hedeflerine ulaşmaktadır. Öğrenciler ilkokulun ilk 2 senesini bir sınıf öğretmeni ile, son 2 seneyi ise farklı bir öğretmenle geçirmektedir. Son iki sınıfta sınıflar tekrardan harmanlanıp, öğrencilerin yeni arkadaşlar edinmelerini sağlamaktadır. İlkokulun güveninde bu süreci geçiren öğrenciler, gelecekte yeniliklere açık, yeni ortamlara adapte olabilen, yeni arkadaşlıklar kurabilen bireyler olarak yetişmektedir.


Anka Bilim Koleji Ortaokulu

Anka Bilim Koleji Ortaokulu, öğrencilerin ilgilerini ve bireysel farklılıklarını göz önünde bulunduran, onları motive eden, keşif ile öğrenmelerini sağlayan, öğrenci merkezli bir eğitim sistemi sunmaktadır. Öğrencilerin kendi ilgi ve yeteneklerine uygun bir şekilde akademik, sosyal ve duygusal gelişimlerini destekleyen eğitim metotları ve programlar uygulanmaktadır. Öğrencileri küresel düzeyde rekabetçi kılmak amacıyla, yabancı dil, bilim, teknoloji, spor ve sanat alanlarında ulusal ve uluslararası projelere önem verilmektedir. Temel dersler, konulara özel tasarlanmış dersliklerde işlenmektedir. Fen dersleri, deney ile öğrenimi sağlayan laboratuvarlarda; matematik dersleri ezbersiz bilgi edinimi teşvik eden matematik laboratuvarında; Türkçe ve sosyal bilimler ise ders içeriklerine göre düzenlenmiş, etkileşimli çalışmaların yürütüldüğü özel dersliklerde işlenmektedir.


Anka Bilim Koleji Anadolu Lisesi

Anka Bilim Koleji Anadolu Lisesi, Ankara’nın ilk ve tek Almanca lisesi olarak öne çıkmaktadır. Anka Bilim Koleji Anadolu Lisesi’nin önceliklerinden biri öğrencilerine anadil seviyesinde Almanca öğretmek ve onlara Almanya başta gelmek üzere yurtdışında fırsatlar sunmaktır. Almancayı akıcı bir şekilde kullanabilen öğrenciler, Almanya’da yüksek öğretim veya kariyer fırsatlarına daha kolay erişebilmektedir. Ayrıca Alman kültürü ve toplumu hakkında farkındalık edinen öğrenciler, Almanya’da yaşama kolayca ayak uydurabilmektedir. Anka Bilim Koleji Anadolu Lisesi, öğrencilerin dilsel, akademik ve kişisel gelişimini sağlayarak, dünyanın geleceğini sarsacak hayallerine ulaşmalarını sağlama yolunda kararlılıkla devam etmektedir.

Anka Bilim Koleji Fiyatları 2024

Ankara'da bulunan Anka Bilim Koleji 2024 - 2025 fiyatlarını açıkladı. Kolej fiyatlarına servis, kıyafet ve kırtasiye masrafları dahil edilmemiştir. Kardeş indirimi ise her bir kardeş için %5 oranında yapılacaktır.

Anka Bilim Koleji 2024 - 2025 Eğitim Dönemi Ücretleri
Eğitim Seviyesi Eğitim Fiyatı
Anaokulu 212.600 TL - 275.100 TL
İlkokul 272.000 TL - 297.300 TL
Ortaokul 272.000 TL - 297.300 TL
Lise 295.900 TL
Anka Bilim Koleji Tanıtım Filmi
Anka Bilim Koleji İndirimleri
Anka Bilim Koleji Yorumları
Devamını Gör
Anka Bilim Koleji'nde Eğitime Bakış
Anka Bilim Koleji Fiyatları 2024
Anka Bilim Koleji Tanıtım Filmi
Anka Bilim Koleji Galeriler
Anka Bilim Koleji Yorumları

Anka Bilim Koleji Kampüsleri

Anka Bilim Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

İncek Anka Bilim Koleji Kampüsü
Ankara / Gölbaşı
comment-icon 5 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel İncek Anka Bilim Koleji Anadolu Lisesi, Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde eğitim vermekte olan özel bir eğitim kurumudur...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Anka Bilim Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum