fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Beştepe Koleji

Beştepe Koleji hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere hemen ulaşın. Beştepe Koleji; fiyatları, veli yorumları, fiziksel olanakları ve daha fazlasına kolayca göz atın.

Beştepe Koleji'nde Eğitim

Beştepe Koleji

2015 yılında eğitim vermeye başlayan Beştepe Koleji, öğrencilerin alışılagelmiş dershane, özel ders gibi okula ek programlara ihtiyacı kalmayacak tam donanımlı bir eğitim programı sunmaktadır. Sadece okul derslerine ek değil, yabancı dil, sosyal aktiviteler konusunda da öğrencilere gerekli donanımlar kazandıracak bir programa sahiptir. Beştepe Eğitim Kurumları, anaokulundan liseye, Ankara’da bulunan güçlü kadrosu ve disiplinli eğitim sistemi sayesinde öğrencilerine birçok katkı sağlamaktadır.


İleri düzey teknolojik imkanlar sayesinde öğrencilere bilim ve teknolojiyle iç içe bir eğitim imkanı sunan Beştepe Koleji, teorik bilginin yanında öğrencilere uygulamalı öğrenme şansı sunmaktadır. Öğrencilerin bilgilerini görmek, eksikliklerini tespit etme amacıyla düzenli aralıklarla yapılan deneme sınavları, ödev kontrolleri öğrencilere bireysel başarılarını görebilecekleri grafikler sunmaktadır.


Ödül- yaptırım yöntemleri kullanarak öğrencilere uygun gördükleri pedagojik normlarla birlikte çocuklara başarı odaklı bir bakış açısı kazandırır. Rehberlik ve denetim ile birlikte sürdürülen disiplin kuralları öğrencilere sorumluluk sahibi birer birey olmanın önemini göstermektedir. Yerel müfredata ek İngiliz müfredatını da baz alan Beştepe Koleji, Yurt dışında eğitim almak isteyen öğrencilere büyük bir şans vermektedir.


Okulda Clup5 ve Performance School adı altında spor ve sanat akademileri bulunmaktadır. Bu akademilerde öğrenciler, uzmanlar tarafından çeşitli eğitimler alarak sosyal hayatlarında da güzel vakit geçirme şansını değerlendirmektedir.

Okul içerisinde oyun bahçelerinden yüzme havuzlarına, kulüp etkinliklerinden, konferans salonuna, spor salonu ve halı saha gibi birçok etkinlik için gerekli tüm alanlar ve ekipmanlar bulunmaktadır.

Beştepe Koleji, eğitim ve öğretimi bir bütün olarak gören bir yaklaşımı öğretisi olarak benimsemektedir. Okul, öğrencilerin kendilerini ve çevrelerini anlayarak yetişmelerini hedeflemekte ve evrensel, toplumsal kurallara saygılı bireyler olmalarını amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda pedagojik normlara uygun yöntemleri taviz vermeden uygulamakta ve öğrencilere başarı odaklı bir bakış açısı kazandırmaktadır. Okul, disiplinden yoksun kalmış başarının toplumsal bir değere dönüşmeyeceğine inanarak akıl ve zekanın insani ve ahlaki değerlerle desteklenmesini amaçlamakta ve disiplin kurallarını, ilgi, rehberlik ve denetim çerçevesinde şekillendirmektedir.


Geleceğin liderlerini yetiştirmeyi hedefleyen okul, teknoloji ve bilimle entegre bir eğitim sunmaktadır. Öğrencilere uygulamalı öğrenim fırsatları ve ileri düzey teknolojilerle donatılmış bir öğrenme ortamı sağlamaktadır.


Beştepe Koleji, her yıl yaz ve kış dönemlerinde öğrencilerine Londra'da üstün nitelikli eğitim fırsatları sunan bir İngiliz partner kuruluşu ile işbirliği yapmaktadır. Bu programlar, sadece yabancı dil öğretmekle kalmayıp, öğrencilerin mevcut dil seviyelerini pratik yaparak ilerletmeyi amaçlar. Aynı zamanda öğrencilerin kişisel gelişimlerine katkı sağlamak ve gittikleri ülkenin tarihi ve kültürel alanlarını ziyaret ederek yeni bir kültürü tanımalarına olanak vermektedir.


Kurum, Beştepe Artletics programıyla spor kursu, sanat kursu ve sağlık hizmetleri sunarak öğrencileri çeşitli aktivitelerle buluşturmaktadır. Program, özel dersler, takım sporları, spor kulüpleri, yüzme havuzu, basketbol kursu, voleybol kursu, piyano kursu, keman kursu, gitar kursu, drama eğitimi, tiyatro eğitimi, bale eğitimi, erken sanat eğitimi, beslenme danışmanlığı, psikolojik danışmanlık, güzel sanatlara hazırlık programı gibi bir dizi eğitimi içermektedir.


Ayrıca, After School programı aracılığıyla öğrencilere okul sonrası saatlerde spor, sanat ve akademik gelişim fırsatları sunulmaktadır. Bu program, hafta içi okul sonrası saatlerinde ve cumartesi günleri belirli saatlerde seçilen kulüp aktivitelerine katılma olanağı sağlamaktadır. Programlar spor, sanat ve akademik olmak üzere üç farklı kategoride sunulmakta ve öğrenciler bu kategoriler arasında tercih yapabilmektedir.


Beştepe Koleji, her öğrencinin farklı öğrenme ve iletişim yöntemlerine sahip olduğuna inanmakta ve rehberlik servisinin analiz yeteneği ile her öğrenciyi kapasitesinin en üst seviyesine ulaştırmayı amaçlamaktadır. Öğrencilerin başarısının öğretmenlerin bilgi ve yöntemlerine bağlı olduğunu kabul ederek öğretmenlerine azami düzeyde sorumluluk aldırmaktadır.


Okul-veli işbirliği, Beştepe Koleji için büyük önem taşımaktadır. Velilerin öğrencilerin okulda elde ettiği kazanımları desteklemesi ve sürdürmesi, başarının koşullarından biri olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle, düzenli toplantılar ve iletişim kanalları ile velilerin okula daha fazla dahil olması sağlanmaktadır.


Anaokulu

Beştepe Koleji Anaokulu, öğrencilerine çift dilli eğitim sunmaktadır. İleri seviyede İngilizce ile onların dünyayla iletişim kurmalarını ve uluslararası bir perspektife sahip olmalarını hedeflemektedir. Okul, ana dili İngilizce olan eğitmenlerle birlikte günlük yaşam becerilerini çift dilde öğretmekte ve çocukların zihinsel gelişimlerine katkıda bulunmaktadır.


Beştepe'de Makers programı, öğrencilerin üretim ve inovasyon odaklı düşünmelerini teşvik etmektedir. Kodlama, 3D tasarım, robotik gibi eğitimlerle onları, Sanayi 4.0 dünyasının öncüleri olmaya hazırlamaktadır. İngiltere ile eş zamanlı olarak özel eğitim kitleri ile kodlama eğitimi verilmekte ve eğitimde soyut kavramlar somutlaştırılmaktadır.


Okuma yazma eğitimi Beştepe'de 5 yaşında başlamakta ve öğrencilere sembol, anlama-anlatım, ses ve çizgi çalışmaları ile sunulmaktadır. Bu sayede öğrenciler okuma yazma konusunda özgüven kazanmakta ve ileri seviye İngilizce, İngilizce Matematik ve İngilizce Fen dersleri için gerekli becerileri edinmektedir.


Kurumda dersler Montessori yaklaşımı için üretilmiş özel materyaller ile desteklenmekte ve matematik öğrenimi daha eğlenceli hale getirilmektedir. Bu sayede öğrenciler, matematiği keyifli bir oyun olarak deneyimlemekte ve temel matematik bilgilerini sağlam bir şekilde oluşturmaktadır.


Beştepe Koleji, öğrencilerin iletişim, eleştirel düşünme ve yaratıcılık becerilerini desteklemektedir. Beştepe Bloggers ve Story Telling gibi programlar ile öğrencilerin iletişim yetenekleri geliştirilirken, akıl oyunları dersleri ile problem çözme becerilerini artırılmaktadır.


İlkokul

Beştepe Koleji İlkokulu, öğrencilerine öğrenmeyi teşvik eden bir ortam sunmaktadır. Öğrenciler, eğlenceli bir şekilde öğrenirken kendilerine güvenmekte; bilgiyi arama ve öğrenme konusunda istekli bireyler olarak yetişmektedir.


Dil eğitimi Beştepe Koleji’nde önemli bir yer tutmaktadır. Yabancı dil öğrenimi ilkokulda yoğun bir şekilde başlamakta ve öğrencilere İngilizce ve Rusça dersleri verilmektedir. İnteraktif sınıflarda İngilizce fen bilgisi, İngilizce matematik ve küresel bakış dersleri sunulmaktadır. Bu sayede öğrenciler genel İngilizceye ek olarak akademik İngilizceyi de öğrenmektedir.


Okul, sadece zihinsel ve akademik gelişim değil, aynı zamanda mutlu bir çocukluk yaşamını da önemsemekte ve sportif ve sosyal aktivitelere değer vermektedir. Bu doğrultuda öğrencilerin fiziksel, zihinsel ve sosyal gelişimlerini eksiksiz bir şekilde desteklemektedir.


Beştepe Koleji, çocukların gerçek yaşamda gerçek kimlikleriyle var oldukları bir sosyal ağ oluşturmaktadır. Uzman eğitmenler eşliğinde yüzme, futbol, satranç, müzik, resim, yaşam becerileri, akıl oyunları, basketbol, masa tenisi, dans, drama ve squash gibi farklı alanlarda kulüpler öğrencilere sunulmaktadır.


Ortaokul

Beştepe Koleji'nin ortaokul programı, öğrencilerin geleceğe umutlu bir şekilde bakmalarını ve kendilerini geliştirmelerini teşvik etmektedir. Her bir öğretmen kendi uzmanlık alanında, öğrencilere yeni ufuklar açmaktadır.


Beştepe Koleji, öğrencilerin meraklarını ve ilgi alanlarını keşfetmelerini teşvik eden eğitim programları uygulamakta ve onları sosyal ve psikolojik ihtiyaçlarına uygun aktivitelerle desteklemektedir.


Kurum, öğrencilere birebir dersler sunmakta ve düzenli olarak deneme sınavları yapmaktadır. Kurumda ayrıca, öğrencilerin başarılarını yüksek tutmaları ve sınav teknikleri konusunda deneyim kazanmaları için etüt dersleri verilmektedir.


Beştepe Koleji, ortaokul düzeyinde de yabancı dil olarak İngilizce ve Rusça dersleri vermektedir. Ana dili İngilizce ve Rusça olan eğitmenler, destek materyalleri, akıllı tahta, drama-müzik ve sunu gösterimleri ile öğrencilerin dil becerilerini geliştirmek için çalışmaktadır.


Lise

Beştepe Koleji Anadolu Lisesi, hem Türk müfredatını hem de İngiltere'nin A Level eğitim müfredatını uygulamaktadır. Bu program sayesinde öğrenciler, 2 yıl IGCSE ve 2 yıl A Level dersleri alarak uluslararası düzeyde tanınan A Level diplomasına sahip olmaktadır. A Level müfredatı, iletişim, yaratıcılık, bağımsız öğrenme, eleştirel düşünme, işbirliği, problem çözme, bilgi-medya-teknoloji okuryazarlığı ve liderlik becerileri gibi 21. yüzyıl becerilerini öğrencilere kazandırmayı hedeflemektedir.


Lisenin ilk yılında bulunan hazırlık sınıfı, öğrencilere ileri seviyede İngilizce eğitimi sunmanın yanı sıra Matematik ve Fen derslerinde de CLIL (Content and Language Integrated Learning) yöntemiyle terminoloji eğitimi vermektedir. Ayrıca hazırlık sınıfı öğrencileri, Türkçe dersinden IGCSE sınavına da katılmaktadır.


Beştepe Koleji'nin lise son sınıfında ise öğrenciler, 6 kişilik masa başı sınıflarda üniversite sınavlarına hazırlanmaktadır. Uzman öğretmen kadrosu, öğrencilere yüksek başarılar elde etmeleri için rehberlik etmektedir.


Kurum öğrencilere yatılı seçeneği de sunmaktadır. Yatılı öğrenciler, ailelerinden ayrı yaşayarak birey olma sürecini hızlandırmakta ve sorumluluk bilinci ve problem çözme becerileri kazanmaktadır. Ayrıca disiplin ve zaman yönetimi sayesinde öğrenciler düzenli bir yaşam tarzı geliştirirken özgünlüklerini ve karar alma yeteneklerini de güçlendirmektedir. Bu sayede öğrenciler, hayata daha hazır ve güvenli bir şekilde adım atabilmektedir.

Beştepe Koleji Tanıtım Filmi
Beştepe Koleji Fiyatları 2024
Beştepe Koleji 2024 - 2025 Eğitim Dönemi Fiyatları
Eğitim Seviyesi Eğitim Ücreti Yemek Ücreti
Anaokulu 238.000 TL - 272.000 TL 67.272 TL
İlkokul 306.000 TL - 323.000 TL 68.089 TL
Ortaokul 306.000 TL - 323.000 TL 68.089 TL
Lise 357.000 TL - 420.000 TL 67.272 TL
Beştepe Koleji A Level Day
Beştepe Koleji İndirimleri
Beştepe Koleji Yorumları
Devamını Gör
Beştepe Koleji'nde Eğitim
Beştepe Koleji Tanıtım Filmi
Beştepe Koleji Fiyatları 2024
Beştepe Koleji A Level Day
Beştepe Koleji Galeriler

Beştepe Koleji Kampüsleri

Beştepe Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Çankaya Beştepe Koleji Kampüsü
Ankara / Çankaya
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Beştepe Koleji Anaokulu eğitim sistemine 3–5 yaş grubu çocuklarla Reggio Emillia yaklaşımına uygun olarak eğitim hi...
Gölbaşı Beştepe Koleji Anadolu Lisesi Kampüsü
Ankara / Gölbaşı
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Beştepe Koleji Anadolu Lisesi, Ankara İli Gölbaşı İlçesi İncek Semtinde Hazırlık sınıfı bulunan çift diploma imkânı...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Beştepe Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum