fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Bilgiç Koleji

Bilgiç Koleji ile ilgili merak ettiklerinize ulaşın! Okulun eğitim sistemi, fiziki imkanları, burs ve indirim fırsatlarını inceleyin!

Bilgiç Koleji'nde Eğitim

Bilgiç Koleji, İzmir’in Çeşme ilçesinde eğitim vermekte olan özel bir eğitim kurumudur. Kurum eğitim çalışmalarını okul öncesi kademeden itibaren lise kademesine kadar sürdürmektedir. Lise kademesinde ise anadolu lisesi türünde eğitim vermektedir. 2004 senesinde dershanecilik ile eğitim hayatına başlayan kurum, uzun senelerdir sahip olduğu eğitim tecrübesi ile hareket ederek akademik ve sosyal anlamda yetkin öğrenciler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.


Bilgiç Eğitim Kurumları fiziksel olarak çeşitli ve nitelikli imkanları öğrencilerine sunmakta olan kurumlardandır. Açık ve kapalı alanlarda öğrencilerin çeşitli ihtiyaçlarına hitap eden çok sayıda alan bulunmaktadır. Tüm derslikler yeterli teknolojik altyapıya ve akıllı tahta donanımına sahiptir. Her kademede 16 kişilik mevcutlarla sınırlandırılan sınıflarda öğrencilere geniş ve ferah sınıf ortamı sunulmaktadır. Kapalı spor salonu, kapalı yüzme havuzu, resim atölyesi, müzik atölyesi, çok amaçlı konferans salonu, akıl ve zeka oyunları sınıfı kurumun öğrencilere sağladığı diğer imkanlardandır.


Bilgiç Koleji eğitim felsefesinde ana özellik olarak 3 temel vardır. Bunlar eğitim sisteminin öğrenci merkezli, insancıl ve yapıcı olmasıdır. Her öğrencinin öğrenme sisteminin ve hızının farklı olduğu düşüncesiyle hareket edilmektedir. Öğrencilerin öğrenme sürecine aktif katılım sağlayarak gelişecekleri inancıyla hareket edilmektedir. Kurumda gerçekleştirilen eğitim sistemiyle öğrencilerin hem akademik olarak gelişmeleri hem de sosyal ve bireysel olarak kendilerine yetebilen ve kendilerini rahatlıkla ifade edebilen bireyler olmaları amaçlanmaktadır.


Bilgiç Okulları bünyesinde yer alan eğitim kadrosu öğrencilerin tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte öğretmenlerdir. Kurum eğitim kadrosunu oluştururken öğretmenlerinin alanlarında nitelikli ve gerekli eğitimlerini tamamlamış kişiler olmalarına, belirli bir deneyime ve bilgi birikimine sahip olmalarına, öğrencileriyle nitelikli iletişimler kurabilmelerine dikkat etmektedir. Bunun yanında kurumdaki 70 kişilik eğitim kadrosuna belirli aralıklarla pedagojik eğitimler verilerek öğrencilerin gelişimlerini takip etmeleri ve eğitim sürecini bilişsel olarak da desteklemeleri amaçlanmaktadır.


Bilgiç Koleji anaokulu ve ilkokul kademelerinde öğrencilerini okul konseptine alıştırmayı amaçlamaktadır. Bu nedenle bu kademede öğrencilere sağlıklı öğretmen-öğrenci diyaloğu kurmak, çok yönlü düşünmek, ezberleyerek değil anlayarak öğrenmek gibi becerileri kazandırmak amaçlanmaktadır. Bu kademelerde öğrencilerin içlerindeki potansiyeli keşfetmek ve ortaya çıkarmak öncelikli amaçlardandır. Öğrencilerin hangi öğrenme türüne yatkın oldukları keşfedilmektedir.


Bilgiç Koleji ortaokul ve lise kademelerinde ise akademik ağırlıklı eğitimlerini yoğunlaştırmaktadır. Öğrencilerin çok önemli sınavlara hazırlandığı bu dönemde her öğrenciye özel olarak çalışma programları oluşturulmaktadır. Öğrencilerin eksik kaldıkları konuların tamamlanması için ek dersler ve etütler gerçekleştirilmektedir. Ayrıca bu dönemlerde yabancı dil çalışmaları artırılmaktadır. Kurumda birinci dil olarak verilen İngilizce dil eğitiminin yanında ikinci yabancı dil olarak Fransızca dil eğitimi verilmektedir.

Bilgiç Koleji Tanıtım Filmi
Bilgiç Koleji İndirimleri
Bilgiç Koleji Yorumları
Devamını Gör
Bilgiç Koleji'nde Eğitim
Bilgiç Koleji Tanıtım Filmi
Bilgiç Koleji Galeriler

Bilgiç Koleji Kampüsleri

Bilgiç Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Bilgiç Koleji Çeşme Kampüsü
İzmir / Çeşme
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Bilgiç Koleji Anaokulu, her bireyin farklı öğrenme türü ve alışkanlığı olduğunun farkında olarak eğitim vermektedir...
Çeşme Bilgiç Koleji Anadolu Lisesi Kampüsü
İzmir / Çeşme
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Bilgiç Koleji Anadolu Lisesi, eleştirel ve analitik düşünce yetisi gelişmiş bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. K...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Bilgiç Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum