fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Boğaziçi Koleji

Boğaziçi Kolejleri hakkında merak ettiğin tüm bilgelere ulaş! Eğitim yaklaşımları, okulun fiziki imkanları ve daha fazlasını incele!

Boğaziçi Koleji'nde Eğitim

Boğaziçi Koleji, İstanbul ve İzmir’de çok sayıda şubeleri bulunan özel bir eğitim kurumudur. İdealist eğitimciler tarafından kurulmuş olan eğitim kurumu, öğrenci başarısını temel alarak öğrencilerinin hayalindeki okullara kavuşmaları adına çaba göstermektedir. Bunun yanında öğrencilerin günümüz dünyasına ayak uydurabilen çağdaş bireyler olarak yetişmelerini destekleyecek çalışmalar da gerçekleştirilmektedir. Kurum okul öncesi kademeden lise kademesine kadar eğitim çalışmalarını sürdürmektedir.


Boğaziçi Koleji öğrencilerine fiziksel olarak ihtiyaç duyabilecekleri tüm imkanları sunmayı amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda sınıflar geniş ve ferah şekilde dizayn edilmekte, 16 kişiyle sınırlandırılmaktadır. Böylelikle ders içerisinde öğrenciler birebir ilgi imkanı bulmakta; dikkatleri dağılmadan derse dahil olabilmektedir. Sınıflarda akıllı tahta ve internet gibi teknolojik imkanlardan faydalanılmaktadır.


Boğaziçi Eğitim Kurumları öğrencilerinin gelişimlerinde öğretmenlerin öneminin farkında olarak hareket etmektedir. Bu nedenle kurumda oldukça nitelikli ve kaliteli bir eğitim kadrosu yer almaktadır. Kurumun eğitim kadrosunda yer alan eğitmenlerin her biri alanında gerekli eğitimlerini tamamlamış, belirli bir bilgi birikimine ulaşmış, öğrencilerle sağlıklı iletişim kurabilen kişilerden seçilmektedir.


Boğaziçi Koleji bünyesinde aktif olarak işleyen bir rehberlik ve psikolojik danışmanlık servisi bulunmaktadır. Bu servis öğrencilere eğitim süreçleri boyunca hizmet vermektedir. Öğrencilerle bireysel ve grup görüşmeleri gerçekleştirilmektedir. Sınava hazırlık sürecinde olan öğrencilerin motivasyonlarını kaybetmeden ders çalışabilmeleri, kendilerine en uygun hedefleri belirlemeleri noktasında öğrenciler ile rehberlik birimi sürekli etkileşim halinde olmaktadır.


Boğaziçi Koleji eğitimi bir bütün olarak ele almakta ve bu doğrultuda aktiviteler gerçekleştirmektedir. Öğrencilerin dört duvar dışında da eğitim görmesi için düzenli olarak çeşitli yerlere gezi aktiviteleri gerçekleştirilmektedir. Üniversitelere, kırsal piknik alanlarına, kültürel yerlere, sanat sergilerine geziler gerçekleştirilerek öğrencilerin hayata bakış açılarını genişletmek amaçlanmaktadır.


Boğaziçi Koleji öğrencilerine üniversiteye hazırlık sürecinde yoğun bir destek sağlamaktadır. Öğrencilerin eksiklerini fark etmeleri ve sınavları pratik etmeleri adına düzenli olarak deneme sınavları uygulanmaktadır. Bu deneme sınavları üzerinden öğrencilerin eksik konuları belirlenerek öğrencilere birebir ek özel dersler ayarlanmaktadır. Böylelikle öğrencilere ihtiyaç duydukları sınava hazırlık eğitimi başka bir eğitim kurumuna ihtiyaç doğurmadan verilmektedir.


Boğaziçi Koleji verdiği yabancı dil eğitimin kalıcı olması adına çabalamaktadır. Bu nedenle kurumda verilen İngilizce eğitimi çeşitli yarışmalarla, etkinliklerle ve kaliteli materyallerle desteklenmektedir.

Boğaziçi Koleji İndirimleri
Boğaziçi Koleji Yorumları
Devamını Gör
Boğaziçi Koleji'nde Eğitim
Boğaziçi Koleji Galeriler

Boğaziçi Koleji Kampüsleri

Boğaziçi Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Boğaziçi Koleji Büyükçekmece Kampüsü
İstanbul / Büyükçekmece
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Büyükçekmece Boğaziçi Koleji Anadolu Lisesi, İstanbul Büyükçekmece bölgesinde eğitim veren özel anadolu lisesidir....
Tire Boğaziçi Koleji Kampüsü
İzmir / Tire
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
İzmir’ de eğitim faaliyetlerini gerçekleştirmekte olan Özel Tire Boğaziçi Koleji Anaokulu, sıcak okul ortamı ve çocuklar...
Boğaziçi Koleji Urla Kampüsü
İzmir / Urla
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Urla Boğaziçi Koleji Anadolu Lisesi İzmir ilinin Urla ilçesinde faaliyet göstermekte olan bir eğitim kurumudur. Kur...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Boğaziçi Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum