fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Çizgi Koleji

Çizgi Koleji hakkında tüm bilgilere hızlıca göz atın. Çizgi Koleji'nin eğitim ücretlerine, fiziksel olanaklarına ve erken kayıt indirimlerine hemen göz atın.

Çizgi Koleji'nde Eğitim

ÇİZGİ KOLEJİ'NDEN EĞİTİME BAKIŞ

Özel Çizgi Koleji, ezberci ve sıradanlaşmış sistemden uzak, öğrencilerini sadece akademik olarak değil sosyal yönden de gelişimini sağlamak amacı ile kurulmuştur. Çizgi Koleji sınavlardaki net sayısı yüksek olsun amacıyla öğrencileri yetiştirmemektedir. Çizgi Koleji'nden çıkan her öğrenci yaşam başarısı yüksek bireyler olarak hayata hazırlanmaktadır. Cumhuriyetin en büyük kazanımlarından olan Köy Enstitüleri'ni kendilerine kılavuz edinen özel kolej, öğrenciler için hazırladığı atölyeler ile öğrencilerine 21.yüzyıl becerilerini kazandırmaktadır. Çizgi Koleji, küçük yaştan itibaren, öğrencilerini günlük yaşam ve eğitim konusunda her açıdan bilinçlendirmeyi hedeflemektedir.


Çizgi Koleji, Finlandiya eğitim sistemini öğrencileri için uygulamaktadır. Bu uygulama ile öğrencilerin okuma becerileri, bilim ve matematik becerileri, sosyal bilimler, görsel ve işitsel sanatlar, spor ve pratik yaşam becerilerinin gelişmesini hedeflemektedir. Çizgi Koleji anaokulu ve ilkokul seviyesindeki öğrencileri oyunlar oynarken öğretmeyi sağlamaktadır. Finlandiya eğitim sistemi modeli ile Çizgi Koleji atölyelerinde öğrenciler yaparak deneyimlemeyi ve eğlenerek öğrenmeyi yaşamaktadır. Butik okul yapısında bulunan Çizgi Okulları, uyguladığı eğitim yöntemleri ile alternatif bir eğitim hizmeti sağlamaktadır.


Finlandiya Eğitim Sistemi, ülkemizdeki eğitim yaklaşımlarından farklı bir modeldir. Bu eğitim, Çizgi Koleji'nde alanında uzman ve Finlandiyalı eğitmenler tarafından sürdürülmekte ve sınıflarda ortalama 5'er saat süreyle verilmektedir. Çizgi Koleji, bu yaklaşımla birlikte öğrencilerin okula bağlılığını artırmayı, çok yönlü gelişimi sağlamayı ve öğrenmeyi istemesini amaçlamaktadır. Özel okulun oluşturduğu atölyeler;

İşistel Sanatlar Atölyesi

Öğrencilerin ilgileri ve yetenekleri doğrultusunda müzik eğitimi verilerek işitsel becerileri ve yaratıcılıklarının artırılması hedeflenmektedir.


Tekno Mühendislik Atölyesi

Çizgi Koleji'nin oluşturduğu bu atölyede öğrenciler, mühendislik ve teknoloji kavramını öğrenerek eğlenceli bir şekilde dersler işlemektedir. Bu atölyede öğrenciler üretkenlik, yazılım ve matematik çalışmaları yapmaktadır.


Yaratıcı Eller Atölyesi

Çeşitli sanatsal faaliyetlerin uygulandığı bu atölyede, öğrencilerin yaratıcılık eğitimi ön planda olmakla birlikte düşünce gelişimi, kişisel gelişim ve eğilimleri ile yönlendirildiği bir ortam olma özelliğine sahiptir.


Yaşam Becerileri Atölyesi

Öğrenciler bu atölyede temel yaşam becerileri hakkında bilgiler almakta ve uygulamalar yapmaktadır. Basit tamirat işlemleri, yemek hazırlama, küçük ev aletleri kullanımı gibi temel beceriler, Çizgi Koleji'nin hazırladığı müfredat ile öğrencilere aktarılmaktadır.

Çizgi Koleji İndirimleri
Çizgi Koleji Yorumları
Devamını Gör
Çizgi Koleji'nde Eğitim
Çizgi Koleji Galeriler
Çizgi Koleji Yorumları

Çizgi Koleji Kampüsleri

Çizgi Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Silivri Çizgi Koleji (Ana - İlk - Ortaokulu) Kampüsü
İstanbul / Silivri
comment-icon 3 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Silivri Çizgi Koleji Anaokulu'nda eğitim hayatı anaokulundan üniversiteye kadar süren keyifli bir serüvende yaşarmı...
Avcılar Çizgi Koleji Kampüsü
İstanbul / Avcılar
comment-icon 12 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Avcılar Deniz Akşam Lisesi, lise eğitimini bir sebepten dolayı devam ettiremeyen kişilerin diploma sahibi olabilmel...
Silivri Çizgi Yazılım Anadolu Lisesi Kampüsü
İstanbul / Silivri
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Dünya standartlarında milli yazılımcılar yetiştirme hedefine sahip olan Özel Çizgi Yazılım Anadolu Lisesi Silivri İstanb...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Çizgi Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum