fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Çizgi Koleji

Çizgi Koleji hakkında tüm bilgilere hızlıca göz atın. Çizgi Koleji'nin eğitim ücretlerine, fiziksel olanaklarına ve erken kayıt indirimlerine hemen göz atın.

Çizgi Koleji İle İletişime Geç

Başarılı

Bilgileriniz başarılı bir şekilde alındı. En kısa sürede okul.com.tr sizinle iletişime geçecek.

Kullanıcı sözleşmesi ve pazarlama iznini okudum ve kabul ediyorum.

Anaokulları

Çizgi Koleji Anaokullar

Çizgi Koleji anaokullarını inceleyin.

İNCELE
İlkokullar

Çizgi Koleji İlkokullar

Çizgi Koleji ilkokullarını inceleyin.

İNCELE
Ortaokullar

Çizgi Koleji Ortaokullar

Çizgi Koleji ortaokullarını inceleyin.

İNCELE
Liseler

Çizgi Koleji Liseler

Çizgi Koleji liselerini inceleyin.

İNCELE

Çizgi Koleji Hakkında

  • Çizgi Koleji'nde Eğitim

ÇİZGİ KOLEJİ'NDEN EĞİTİME BAKIŞ

Özel Çizgi Koleji, ezberci ve sıradanlaşmış sistemden uzak, öğrencilerini sadece akademik olarak değil sosyal yönden de gelişimini sağlamak amacı ile kurulmuştur. Çizgi Koleji sınavlardaki net sayısı yüksek olsun amacıyla öğrencileri yetiştirmemektedir. Çizgi Koleji'nden çıkan her öğrenci yaşam başarısı yüksek bireyler olarak hayata hazırlanmaktadır. Cumhuriyetin en büyük kazanımlarından olan Köy Enstitüleri'ni kendilerine kılavuz edinen özel kolej, öğrenciler için hazırladığı atölyeler ile öğrencilerine 21.yüzyıl becerilerini kazandırmaktadır. Çizgi Koleji, küçük yaştan itibaren, öğrencilerini günlük yaşam ve eğitim konusunda her açıdan bilinçlendirmeyi hedeflemektedir.


Çizgi Koleji, Finlandiya eğitim sistemini öğrencileri için uygulamaktadır. Bu uygulama ile öğrencilerin okuma becerileri, bilim ve matematik becerileri, sosyal bilimler, görsel ve işitsel sanatlar, spor ve pratik yaşam becerilerinin gelişmesini hedeflemektedir. Çizgi Koleji anaokulu ve ilkokul seviyesindeki öğrencileri oyunlar oynarken öğretmeyi sağlamaktadır. Finlandiya eğitim sistemi modeli ile Çizgi Koleji atölyelerinde öğrenciler yaparak deneyimlemeyi ve eğlenerek öğrenmeyi yaşamaktadır. Butik okul yapısında bulunan Çizgi Okulları, uyguladığı eğitim yöntemleri ile alternatif bir eğitim hizmeti sağlamaktadır.


Finlandiya Eğitim Sistemi, ülkemizdeki eğitim yaklaşımlarından farklı bir modeldir. Bu eğitim, Çizgi Koleji'nde alanında uzman ve Finlandiyalı eğitmenler tarafından sürdürülmekte ve sınıflarda ortalama 5'er saat süreyle verilmektedir. Çizgi Koleji, bu yaklaşımla birlikte öğrencilerin okula bağlılığını artırmayı, çok yönlü gelişimi sağlamayı ve öğrenmeyi istemesini amaçlamaktadır. Özel okulun oluşturduğu atölyeler;

İşistel Sanatlar Atölyesi

Öğrencilerin ilgileri ve yetenekleri doğrultusunda müzik eğitimi verilerek işitsel becerileri ve yaratıcılıklarının artırılması hedeflenmektedir.


Tekno Mühendislik Atölyesi

Çizgi Koleji'nin oluşturduğu bu atölyede öğrenciler, mühendislik ve teknoloji kavramını öğrenerek eğlenceli bir şekilde dersler işlemektedir. Bu atölyede öğrenciler üretkenlik, yazılım ve matematik çalışmaları yapmaktadır.


Yaratıcı Eller Atölyesi

Çeşitli sanatsal faaliyetlerin uygulandığı bu atölyede, öğrencilerin yaratıcılık eğitimi ön planda olmakla birlikte düşünce gelişimi, kişisel gelişim ve eğilimleri ile yönlendirildiği bir ortam olma özelliğine sahiptir.


Yaşam Becerileri Atölyesi

Öğrenciler bu atölyede temel yaşam becerileri hakkında bilgiler almakta ve uygulamalar yapmaktadır. Basit tamirat işlemleri, yemek hazırlama, küçük ev aletleri kullanımı gibi temel beceriler, Çizgi Koleji'nin hazırladığı müfredat ile öğrencilere aktarılmaktadır.

Çizgi Koleji Anaokulu

Lütfen Bekleyin

Çizgi Koleji İlkokul

Lütfen Bekleyin

Çizgi Koleji Ortaokul

Lütfen Bekleyin

Çizgi Koleji Lise

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum