fb
Özel Silivri Çizgi Koleji İlkokulu

Özel Silivri Çizgi Koleji İlkokulu

0 212 963 2076
Okulu Paylaş!
  • twitter share
  • facebook share
  • google+ share
  • mail share
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 18
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/17:30
Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

İdeal okulu seçmek için okulları tek tek gezmeye vaktin yoksa, ücretsiz eğitim danışmanlarımız kriterlerine en uygun 5 okulun seni arayıp bilgi vermesini sağlasın.

Hemen Başla

Özel Silivri Çizgi Koleji İlkokulu Hakkında

Anaokulu dönemden İngilizceyi çift öğretmenle öğrenen öğrenciler ilkokulda daha yüksek bir seviyeye geçerler. Özel Silivri Çizgi Koleji İlkokulu'nda İngilizce yabancı dil olmaktan çıkar ikinci anadili olarak yaşamlarında yer eder. İlk okuma-yazma eğitimi ise öğrencilerin zihinsel, duygusal ve sosyal yeteneklerinde önemli değişimlere neden olmaktadır. Bu değişimler öğrencilerin ömür boyu kullanacağı anlama, sıralama, sorgulama, ilişki kurma, tahmin etme gibi zihinsel yetenekleri de geliştirmektedir. Bu nedenle okuma-yazma yeteneklerinin daha sağlam temele oturması, etkili ve güzel kullanılması için dönem sonuna kadar öğrencilerin duyduğu ve çıkardığı seslerin bilincine varmalarını ve yazma sürecinde kelimeleri doğru yazmalarını hedeflenmektedir. Çizgi Koleji; özgün çizgisiyle bireyselleştirilmiş eğitim programı uygulayan, “Butik Bir Okuldur.” Öğrenci kalabalıkta kaybolmaz. Başarı için bütün imkanlar seferber edilir. Son yılların en iyi eğitim modeli olan Finlandiya Eğitim Sistemi Çizgi Koleji’nde uygulanmaktadır. Çizgi Koleji’nde uygulanmakta eğitim-öğretim faaliyetlerinde standart şekilde sıra, masa ve öğretmen masası bulunmamaktadır. Öğrencilerin farklı zekâ alanlarına uygun olarak dizayn edilen özel sınıflarda eğitim alması sağlanarak baskın olan zekâ alanlarının gelişmesi sağlanmaktadır. Örnek olarak sayısal zekâ alanı için matematik sınıfları oluşturulması ya da Görsel zekâ alanı için grafikler ve materyallerin ağırlıklı olduğu sınıfların hazırlanması gösterilebilir. Çizgi Koleji, “Finlandiya Eğitim Sistemi” ni tercih ederek öğrencilerine bireysel sorumluluklar alma, eğitim ve öğretim sorumluluğunun bilincine varma gibi pek çok davranışı kazandırmayı hedeflemektedir. Çünkü gerçek başarılar bireysel olarak sorumluluk almaktan geçmektedir. Anaokulundan üniversiteye kadar sürecek olan eğitim hayatlarında başarıya giden yolda emin adımlarla yürümeleri için tercih ettiğimiz bu sistem ile kalıcı öğrenmeler oluşturulmaktadır. Kalıcı öğrenmelerin oluşması öğrenci başarılarının uzun süre devam etmesini sağlar. Böylece eğitim hayatı boyunca öğrenciler, önceki öğrendiklerini unutmaz ve sürekli yükselen bir grafik çizerler.

Fiziksel İmkanlar

Havuz
Bilgisayar Laboratuvarı
Laboratuvar
Sanat Atölyesi
Kütüphane
Bahçe
Akıllı Tahta
Hayvanat Bahçesi

Hizmetler

Yaz Okulu

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Yüzme
Tenis

Kulüpler

Binicilik Kulübü
Bilişim Kulübü
Akıl ve Zeka Oyunları

"Özel Silivri Çizgi Koleji İlkokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Silivri Çizgi Koleji İlkokulu İletişim Bilgileri

Cumhuriyet Mah. Dr. Cemal Kozanoğlu Cad. No:95 Silivri, İstanbul
0 212 963 2076
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Bölgede Öne Çıkan Okullar
Özel Mektebim Okulları Silivri İlkokulu Özel Okul
Özel Mektebim Okulları Silivri İlkokulu

Mektebim kurumunun görüşü, duruşu kimilerinin göremeyeceği kadar yükseklerde.

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum