fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Deha Koleji

Deha Koleji hakkında merak edilen tüm bilgilere kolayca ulaşın. Deha Koleji eğitim seviyelerini inceleyerek aradığınız okulu hemen keşfedin.

Deha Koleji'nden Eğitime Bakış

Deha Koleji, “Her çocuğun içinde potansiyel bir deha vardır.” anlayışıyla yola çıkmış olan bir eğitim kurumudur. Kurum 2002 senesinde okul öncesi kademesiyle eğitim hayatına başlamıştır. 2013 senesinde bu yana Deha Koleji olarak butik bir kurum anlayışıyla eğitim hayatını okul öncesi kademeden ortaokul kademesine kadar sürdürmektedir. Kurumda öğrenci merkezli ve öğrencilerin kişisel çıkarlarını gözeten bir eğitim yaklaşımı benimsenmektedir. Kurum öğrencilerini hem akademik hem de sosyal anlamda mutlu ve başarılı bireyler olarak hayata kazandırmayı amaçlamaktadır.


Deha Koleji anaokulu kademesinde 3 yaşından itibaren öğrenci kabul etmektedir. Öğrencilere rehberlik birimi tarafından gelişimsel süreçlerine uygun bir başlangıç programı belirlenmektedir. Anaokulunda eğitim sistemi olarak aktif öğrenme ve sosyal beceri gelişim programı bir arada uygulanmaktadır. Kurumda yalnızca yabancı dil eğitimi veren “Intensive English Program” kapsamında bulunan sınıflar da bulunmaktadır. Anaokulu yılının ikinci yarısında ilkokula dair uyum programları da başlamaktadır.


Deha Koleji ilkokulu kademesinde öğrenciler üçüncü sınıfın sonuna kadar aynı öğretmenle eğitim görme imkanı bulmaktadır. 4. sınıfta sınıflar yeniden oluşturulmaktadır. Bu dönemde yaparak-yaşayarak öğrenme teşvik edilmektedir. Ezberci ve modern yaklaşımlardan uzak eğitim çalışmaları uygulanmamaktadır.


Deha Koleji ortaokul kademesinde her bir öğrenci için bir mentor öğretmen atanmaktadır. Bu öğretmenler sorumlu oldukları öğrencinin gelişimini birebir olarak takip etmektedir. Bu sistem sayesinde her bir öğrencinin farklılıkları ve ilgi ihtiyaçları gözetilmekte ve bu ihtiyaçlar karşılanmaktadır. Ortaokulun son basamağı olan 8. sınıfta öğrencilere liselere giriş sınavlarına özel koçluk sistemi yürütülmektedir. Bu sistemde öğrencilerin yalnızca akademik gelişimleri değil, sınava hazırlık dönemindeki ruhsal gelişimleri de desteklenmektedir.


Deha Okulları öğrencilerinin sportif ve sanatsal alanlarda da üretken olmaları adına çabalamaktadır. Bu bağlamda kurumun fiziksel imkanları doğrultusunda öğrencilere sanatsal ve sportif destekler sağlanmaktadır. Kurumun sahip olduğu spor takımları ile öğrenciler dönem içerisinde çeşitli turnuvalara katılım sağlamaktadır.


Deha Koleji uluslararası standartları benimsemiş bir kurumdur. Bu standartlar doğrultusunda Avrupa Dilleri Öğretimi Ortak Çerçeve Programı dil ölçütü olarak kullanılmaktadır. Öğrencilere verilen yabancı dil eğitimi kulüp etkinlikleri, aylık etkinlikler, proje çalışmaları ve sınıf içi çalışmalarla desteklenmektedir. Kurumda ikinci yabancı dil olarak İspanyolca eğitimi verilmektedir.

Deha Koleji Tanıtım Filmi
Deha Koleji İndirimleri
Deha Koleji Yorumları
Devamını Gör
Deha Koleji'nden Eğitime Bakış
Deha Koleji Tanıtım Filmi
Deha Koleji Galeriler
Deha Koleji Yorumları

Deha Koleji Kampüsleri

Deha Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Üsküdar Deha Koleji Kampüsü
İstanbul / Üsküdar
comment-icon 10 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Butik okul anlayışıyla hizmet sunan Özel Deha Koleji İlkokulu bilimsel, tutarlı ve aktif bir öğrenme süreci sunmaktadır....
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Deha Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum