fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Doğru Statü Eğitim Kurumları

Doğru Statü Eğitim Kurumları hakkında tüm bilgilere ulaşın! Kampüs kampüs detaylı bilgi, fiyat bilgileri ve daha fazlasını inceleyin!

Doğru Statü Eğitim Kurumları'nda Eğitime Bakış

Doğru Statü Eğitim Kurumları, yenilikçi ve modern bir eğitim anlayışıyla öğrencilerin akademik ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamayı amaçlamaktadır. Eğitimde güvenilir öğretim yöntemleri ve teknikleri kullanarak bireysel ihtiyaçlara odaklanmakta ve geleceğe güvenle bakan nesiller yetiştirmektedir.

Eğitim müfredatları, akademik başarıların yanı sıra çok yönlü kişisel gelişimi desteklemeyi hedeflemektedir. Öğrencilerin ilgi alanları ve yetenekleri doğrultusunda öğrenmeyi teşvik etmekte ve erdemlilik, dürüstlük gibi değerleri vurgulamaktadır.

Fiziksel koşullar, etkili öğrenmeyi sağlamak için uygun şekilde tasarlanmış sınıflar ve modern ekipmanlarla donatılmış laboratuvarlarla desteklenmektedir. Kampüs içinde kütüphane, yemekhane, spor sahaları ve sanat salonları gibi zengin kaynaklar bulunmaktadır.

Kurumda teknoloji odaklı bir eğitim anlayışı benimsenmekte ve çevrimiçi eğitim imkanları sunulmaktadır. Akademik izleme sistemleri ve öğrenci bilgi sistemleri öğrenci başarısını ve veli ile okul arasındaki iletişimi desteklemektedir. Öğrencilerin akademik başarıları yakından izlenmekte ve ihtiyaçlarına göre ek çalışma programları sunulmaktadır. Veliler, öğrencilerin gelişim sürecine aktif olarak katılmakta ve öğretmenle işbirliği içinde öğrencilere rehberlik etmektedir.

Doğru Statü Anaokulu, Montessori eğitim metoduyla çocukların deneyimleyerek öğrenmelerini ve kişisel gelişimlerini desteklemektedir. Bu metodun odak noktası çocuğun kendi ilgi alanlarını keşfetmesi ve öz denetimini geliştirmesidir. Montessori materyalleri yanlışları fark etme ve düzeltme yeteneği kazandırırken, çocuğa özgürlük ve saygı ortamı sunmaktadır.

Doğru Statü Eğitim Kurumları, öğrencilerini gelecekteki dünyaya hazırlamayı hedefleyen bir dil eğitimi anlayışına sahiptir. Bu eğitim, geleneksel dil öğrenme yöntemlerinden ayrılmakta ve uygulamaya dayalı, projelerle desteklenen, öğrenmeyi pekiştirme odaklı bir yönteme sahiptir. Anaokulundan başlayarak öğrencilere çoklu zeka yaklaşımı ile dil öğrenmeyi teşvik etmektedir. Yabancı dil eğitimi, oyunlar, şarkılar, hikayeler, el sanatları ve dijital kaynaklar gibi çeşitli öğrenme yöntemleri kullanılarak desteklenmektedir.

İlkokul seviyesinde, dil eğitimi ile eleştirel düşünme ve iletişim becerileri gibi 21. yüzyıl becerileri de geliştirilmektedir. Öğrenciler, sorgulamaya dayalı yaklaşım ile kendi sorularını sormaya teşvik edilmektedir. Ortaokul düzeyinde dil eğitimi, dinamik aktiviteler ve görsel materyallerle desteklenmektedir. Öğrencilere farklılaştırılmış öğrenme fırsatları sunulmakta ve özerk öğrenmeyi teşvik eden bir ortam oluşturulmaktadır.

Lise dil eğitiminde, öğrencilerin güvenle iletişim kurmalarını sağlamaya odaklanılmaktadır. Kelime dağarcığı ve akademik bağlamda iletişim kurma yetenekleri geliştirilmektedir. Ayrıca, açık beceri eğitimi ile etkili dil öğrenimini için temel sağlanmakta ve öğrencilere not alma, gözden geçirme ve yorumlama gibi beceriler kazandırılmaktadır.

Doğru Statü Eğitim Kurumları, öğrencilerin çok yönlü bir şekilde gelişmelerini ve geleceğin akademik ve sosyal alanlarında başarılı olmalarını sağlamayı amaçlayan bir eğitim anlayışını benimsemektedir. Bu anlayış doğrultusunda öğrencilere erken yaştan itibaren kodlama ve robotik eğitimi verilmektedir.

Erken yaşta kodlama eğitimi, çocukların zihinsel gelişimini, problem çözme becerilerini, iş planlama yeteneklerini ve yeni fikirler üretme yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olmaktadır. Ayrıca, çocuklar mekanik düzeneklerin çalışma prensiplerini öğrenmektedir. Bu sayede, çocuklar hem zihinsel olarak hem de mekanik beceriler açısından gelişim göstermektedir. Ayrıca, programlama ve algoritma mantığı gibi temel bilgi ve becerileri öğrenerek problem çözme yeteneklerini artırmaktadır.

Mac Lab Genius Factory, öğrencilere teknolojinin ve bilgisayarların eğitimdeki rolünü anlamaları için bir platform sunmaktadır. Öğrenciler, yaratıcı düşünme, projelendirme, deneme-yanılma deneyimleri gibi yollarla hayal güçlerini somutlaştırabilmektedir.

Kurumda ayrıca fen bilimleri laboratuvarları da bulunmaktadır. Bu laboratuvarlar, öğrencilere çoklu disiplinlerde öğrenmeyi teşvik etmekte ve aktif öğrenme deneyimi yaşatmaktadır. Öğrenciler deney yapma, araştırma yapma, problem çözme ve mantık yürütme yeteneklerini geliştirme fırsatı bulmaktadır.

Doğru Statü Eğitim Kurumları, öğrencileri profesyonel hayata hazırlamanın sadece bilgi vermekle sınırlı olmadığını kabul ederek, proje tabanlı eğitim politikası uygulamaktadır. Proje tabanlı öğrenme, öğrencileri soru sormaya, araştırmaya, tahminde bulunmaya, plan yapmaya ve karmaşık problemleri çözmeye teşvik etmektedir ve ayrıca takım çalışması becerilerini geliştirmektedir.

Eğitim yılı başlamadan önce etkinlik yol haritaları oluşturularak öğrencilere yaşayarak öğrenme fırsatları sunulmaktadır. Öğrencilere farklı düşünme yöntemleri öğretilmekte ve sorunlara inovatif yaklaşımlar geliştirmeleri teşvik edilmektedir.

Doğru Statü Eğitim Kurumları, öğrencilerin sosyal ve akademik hayatını desteklemek amacıyla çeşitli kulüp ve proje çalışmaları düzenlemektedir. Bu kulüpler, katılımcı, üretken ve aktif bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Sosyal etkinlikler, okul yaşamının bir parçasıdır ve öğrencilerin sosyal becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmaktadır.

Akıl Oyunları Kulübü ile öğrencilerin mantık, muhakeme, sorgulayıcı anlayış, yaratıcı düşünme, akıl yürütme ve strateji geliştirme gibi becerilerinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Bilim, Fen ve Teknoloji Kulübü, öğrencilerin araştırma yapmalarını, projeler geliştirmelerini ve TÜBİTAK yarışmalarına hazırlanmalarını desteklemektedir.

Müzik Kulübü ve Resim Kulübü, öğrencilerim müzik ve resme olan ilgilerini desteklemekte, el becerilerini, görsel ve işitsel zekalarını geliştirmelerine yardımcı olmaktadır. Spor Kulübü, öğrencilerin spor alanındaki yeteneklerini geliştirmeyi amaçlamakta ve voleybol, basketbol, masa tenisi ve dart gibi branşlarda faaliyet göstermektedir.

Kurumda hayal gücünü ve yaratıcılığı geliştirmek amacıyla Tiyatro Kulübü ve Yaratıcı Yazarlık Kulübü de bulunmaktadır. Öğrenciler tiyatro oyunları sergileme ve öykü, şiir, kompozisyon yarışmalarına katılarak yazma kabiliyetlerini geliştirme fırsatına sahip olmaktadır.

Öğrencilerin sosyal farkındalık oluşturmaları ve çevrelerine duyarlı bireyler olmaları amacıyla kurumda Sosyal Dayanışma ve Sivil Savunma Kulübü bulunmaktadır. Öğrenciler; çöp toplamak, atık ayrıştırmak, geri dönüşüm materyali biriktirmek, yardım kampanyaları düzenlemek, sokak hayvanları besleme hareketleri, fidan dikimi gibi etkinlikler sayesinde sosyal farkındalık kazanmaktadır.

Ayrıca dil gelişimini teşvik etmek amacıyla Yabancı Dil Kulübü de bulunmaktadır. Öğrenciler; Mun, Oxford Big Read Competition gibi yarışmalara katılabilmektedir.

Doğru Statü Eğitim Kurumları İndirimleri
Doğru Statü Eğitim Kurumları Yorumları
Devamını Gör
Doğru Statü Eğitim Kurumları'nda Eğitime Bakış
Doğru Statü Eğitim Kurumları Galeriler

Doğru Statü Eğitim Kurumları Kampüsleri

Doğru Statü Eğitim Kurumları kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Doğru Statü Okulları Gaziemir Kampüsü
İzmir / Gaziemir
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Doğru Statü Okulları Ortaokulu, İzmir'in Gaziemir ilçesinde eğitim vermekte olan özel bir eğitim kurumudur. Kurum,...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Doğru Statü Eğitim Kurumları için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum