fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Lütfen Bekleyin...

Doğrulanmış Profil
Özel Buca Doğru Statü Ortaokulu

Özel Buca Doğru Statü Ortaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/18:00

Özel Buca Doğru Statü Ortaokulu Hakkında

Özel Buca Doğru Statü Ortaokulunda sadece bilgi öğrenen edilgen öğrenciler yerine; bilgiyi gerektiği durumda kullanabilecek, yeniden üretebilecek becerilere sahip öğrenciler yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Buca’nın en iyi özel okulu olarak, bilginin ezberletildiği yaşantılar yerine, bilgi ve becerilerin harmanlanarak öğrencinin aktif halde anlamlı bilgiyi zihninde yapılandırdığı öğrenme durumlarını destekleyen bir iklim oluşturuyoruz. Kolej eğitimimizde dünyada öğrenmede olumlu sonuçları kanıtlanmış, flipped learning, yapılandırmacı yaklaşım, bilgi inşası, tam öğrenme, aktif öğrenme gibi teknikleri bir arada kullandığımız “Corles” öğretim programını uyguluyoruz. Corles’in Türkiye’de tescilli tek uygulayıcısı Doğru Statü Okulları olarak, ne istediğini bilen, istediği hedefe giderken nasıl bir yol izleyeceğini öğrenen, kendini ifade edebilen, özgüveni yüksek, başarılı ve mutlu bireyler yetiştiriyoruz. Bütün bu özel okul imkanlarına her yerde duyduğunuz özel okul fiyatlarıyla değil, eğitime gönül vermiş bir eğitim kurumu olarak uygun fiyatlara ulaşabilme fırsatı sunuyoruz. Yaptığımız bursluluk sınavlarıyla başarıları ödüllendiriyor, sonuçlara göre burs veriyoruz.

Özel Buca Doğru Statü Ortaokulunda yoğunlaştırılmış İngilizce programı uyguluyor ve bu doğrultuda “PQS Online Exam” uygulamasıyla yılda iki kez seviyelerini ölçüyor ve sertifikalandırıyoruz. Sadece İngilizce de değil aynı zamanda Almanca dersleriyle de öğrencilerimizin yabancı dil edinimini destekliyoruz. Robotik kodlama derslerinde öğrencilerimizi dijital çağa ayak uydurabilmeleri için geliştiriyoruz. Müzik, görsel sanatlar, jimnastik, bale, spor eğitimlerimizle çocuklarımızın fiziksel ve sanatsal gelişimlerine destek oluyoruz.
Öğrencilerimizin hedeflerini belirleyip ölçme değerlendirme uygulamaları, danışmanlık sistemi, rehberlik birimimizin desteği ve Doğru Statü Kişisel Gelişim Kurs Merkezimiz ile stresli LGS hazırlık süreçlerini daha sağlıklı yönetiyoruz.
Öğrencilerimiz online ders içerikleriyle evde de öğrenmeye devam ediyor. Tüm kademelerde haftalık ölçme değerlendirme uygulamalarıyla öğrencimizin akademik gelişim süreçlerini takip ederek gerekli desteği sağlıyoruz. Velilerimiz ise öğrencimizin takibini online sistemlerimizden kolayca yapabiliyor.
Buca Doğru Statü Ortaokulu bünyesinde bulunan kapalı ve açık spor sahaları, bahçe, yemekhane, konferans salonu, müzik odası, dans stüdyosu, kütüphane, fen ve bilgisayar laboratuvarları, sanat atölyeleri ile bilim, kültür, sanat ve spor faaliyetlerini destekliyoruz. Her yıl düzenlenen bahar ve bilim şenlikleri, dinletiler, konserler, gösteriler, sergi ve yarışmalar ile verilen nitelikli sanat ve bilim eğitiminin ürünlerini velilerimiz ve öğrencilerimizle paylaşıyoruz. Ulusal ve uluslararası yarışma, turnuva ve müsabakalarda öğrencilerimizin başarılarıyla gururlanmaya devam ediyoruz.
Tüm çabamız, bize emanet ettiğiniz çocuklarınızın güvende, mutlu ve başarılı olmasıdır. Geleceğe güvenle bakan yeni nesillere katılmak için Buca’daki kolejimize sizleri de bekliyoruz.

ÖZEL BUCA DOĞRU STATÜ İLKOKULU

Özel Buca Doğru Statü İlkokulunda mutlu, dünyayı keşfetmek için meraklı, okuma alışkanlığı edinen öğrenciler yetiştiriyoruz. Buca’nın en iyi özel okulu olarak, kolej eğitimimizde dünyada öğrenmede olumlu sonuçları kanıtlanmış, flipped learning, yapılandırmacı yaklaşım, bilgi inşası, tam öğrenme, aktif öğrenme gibi teknikleri bir arada kullandığımız “Corles” öğretim programını uyguluyoruz. Corles’in Türkiye’de tescilli tek uygulayıcısı Doğru Statü Okulları olarak, kendini keşfeden ve özgürce ifade edebilen, etik değerlerle büyüyen, özgüveni yüksek, başarılı ve mutlu bireyler olmalarını hedefliyoruz. Bütün bu özel okul imkanlarına her yerde duyduğunuz özel okul fiyatlarıyla değil, eğitime gönül vermiş bir eğitim kurumu olarak uygun fiyatlara ulaşabilme fırsatı sunuyoruz.
Özel Buca Doğru Statü İlkokulunda yoğunlaştırılmış İngilizce programı uyguluyor ve bu doğrultuda “PQS Online Exam” uygulamasıyla yılda iki kez seviyelerini ölçüyor ve sertifikalandırıyoruz. Sadece İngilizce de değil aynı zamanda Almanca dersleriyle de öğrencilerimizin yabancı dil edinimini destekliyoruz. Robotik kodlama derslerinde öğrencilerimizi dijital çağa ayak uydurabilmeleri için geliştiriyoruz. Müzik, görsel sanatlar, jimnastik, bale, spor eğitimlerimizle çocuklarımızın fiziksel ve sanatsal gelişimlerine destek oluyoruz.
Öğrencilerimiz online ders içerikleriyle evde de öğrenmeye devam ediyor. Tüm kademelerde haftalık ölçme değerlendirme uygulamalarıyla öğrencimizin akademik gelişim süreçlerini takip ederek sınıf öğretmenlerimiz ve rehberlik birimimizle gerekli desteği sağlıyoruz. Velilerimiz ise öğrencimizin takibini online sistemlerimizden kolayca yapabiliyor.
Özel Buca Doğru Statü İlkokulu bünyesinde bulunan kapalı ve açık spor sahaları, bahçe, yemekhane, konferans salonu, müzik odası, dans stüdyosu, kütüphane, fen ve bilgisayar laboratuvarları, sanat atölyeleri ile bilim, kültür, sanat ve spor faaliyetlerini destekliyoruz. Her yıl düzenlenen bahar ve bilim şenlikleri, dinletiler, konserler, gösteriler, sergi ve yarışmalar ile verilen nitelikli sanat ve bilim eğitiminin ürünlerini velilerimiz ve öğrencilerimizle paylaşıyoruz. Ulusal ve uluslararası yarışma, turnuva ve müsabakalarda öğrencilerimizin başarılarıyla gururlanmaya devam ediyoruz.
Tüm çabamız, bize emanet ettiğiniz çocuklarınızın güvende, mutlu ve başarılı olmasıdır.
Geleceğe güvenle bakan yeni nesillere katılmak için Buca’daki kolejimize sizleri de bekliyoruz.

Duyurular ve Etkinlikler

Özel Buca Doğru Statü Ortaokulu Soru - Cevap

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- STEM

- Aktif Öğrenme Sistemi

- Proje Temelli Öğrenme Eğitim Modeli

- Sınav Odaklı Eğitim Sistemi

- İşbirlikli Öğrenme Modeli

- Öğrenci Merkezli Eğitim Modeli

- Cambridge Eğitim Sistemi

- Tam Zamanlı İngilizce Eğitimi

- Tam Öğrenme Modeli

- P4C Eğitim Sistemi

- SCAMPER Tekniği

- Yaparak Yaşayarak Öğrenme

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

- Okul Personeli

- İdareciler

- Veliler

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Dışarıdan hazır geliyor

- Catering firması tarafından getiriliyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Basketbol Öğretmeni

- Temel Cimnastik Öğretmeni

- Diğer

- Robotik Kodlama Eğitmeni

- Satranç Öğretmeni

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Mesleki Rehberlik

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 40 dakika

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Branş Öğretmenleri

● Her yıl kadronuzda öğretmen değişikliği oluyor mu?

- Nadiren

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması ile

● Sanat ve spor faaliyetleri için ayda kaç kez etkinlik düzenleniyor?

- 5+

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera Sistemi

● Okulda görev alan kaç öğretmen var?

- 21+

● Mezun olan öğrencilerinizin bir fen lisesine yerleşme oranı nedir?

- %71-80

● Özel gereksinim öğrencisi (kaynaştırma öğrencisi) kabul ediyor musunuz?

- Evet

● Verilen üstün yetenek bursları nelerdir?

- Spor Bursu

- Sanat Bursu

- Akademik Başarı Bursu

- Üstün Zeka Bursu

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Tenefüsler kaç dakika sürüyor?

- 15 dakika

● Her sınıftan kaç şube var?

- 2

Özel Buca Doğru Statü Ortaokulu Sıkça Sorulan Sorular

 • Özel Buca Doğru Statü Ortaokulu ortalama sınıf mevcutları kaçtır?
  20
 • Özel Buca Doğru Statü Ortaokulu hangi saatlerde hizmet veriyor?
  Tam gün eğitim saatleri 08:00 - 18:00 şeklindedir.
 • Özel Buca Doğru Statü Ortaokulu hangi yabancı dil imkanlarını sunuyor?
  Kurumda Almanca, İngilizce dil eğitimi verilmektedir.
 • Özel Buca Doğru Statü Ortaokulu yaz okulu hizmeti sunuyor mu?
  Kurumda yaz okulu hizmeti bulunmaktadır.
 • Özel Buca Doğru Statü Ortaokulu hafta sonu eğitim veriyor mu?
  Hafta sonu eğitim verilmektedir.

Özel Buca Doğru Statü Ortaokulu Yorumları (11)

 • AD

  Okul çocuğun kendi evinde gibi hissedebildiği. Öğretmenlerin ilgili, okul müdür ve müdür yardımcılarının anne baba şevkati ile çocuklarla ilgilenmesi çok dikkat çekici.

 • sk

  Çocuklarım bu okuldan mezun oldu kızım kurs merkezine de gitti çok güzel eğitim aldılar. Özellikle kolejin dil eğitimi mükemmeldi. Sosyal sorumluluk sahibi duyarlı hayvan sever bireyler yetiştiren sağladığı akademik başarının yanında aile sıcaklığında çocuklarınızı güvenle teslim edebileceğiniz bir kurum, kuruculara ve bütün çalışanlarına teşekkür ederiz.Bucada lise kolej kampüsü olmasını çok isterdim umarım en yakın zamanda açılır .

 • PB

  Oğlumun iyi yönde ve çok yönlü gelişimini gözlemlediğimiz bir okul oldu bizim için. Öğretmenlerin ve idarecilerin güler yüzlü yaklaşımı ve çözüm odaklı olmaları ise büyük bir artı. Eğitimin kalıplaşmış yöntemlerden uzak uygulandığı ve gün boyu aktifliğin devam ettiği, öğrencilerin her zaman gözlemlenip ona göre yönlendirildiği bir kurum.Çocuklarımızı güvenle emanet edebileceğimizi bunu yaşamış bir anne olarak söyleyebilirim.

 • Doğru Statü Eğitim Kurumu öğrencimin akademik ve sosyal anlamda almasını istediğim verimliliğin tam karşılığı oldu.Modern eğitim sistemi,öğretmen kadrosunun yeterliliği, ilgi ve alakaları yabanci dil konusunda yeterlilikleri ikinci yabanci dil alternatifi beni oldukça mutlu etti.Okulun Kurucusunun bir eğitimci olması öğrencinin istek ve ihtiyaçlarına yönelik doğru bir yol haritası cizilmesinin en büyük etkeni oldu.Emekleriniz ve her kademede yeterli bilgilendirme ve alakanız için teşekkür ederim.

 • EY

  Tavsiye üzerine geldiğim okulumuzdan idare ve öğretmenlerinden çok memnunum. İlgi ve alakanın üst seviyede olduğu bir kurum. Asla pişman olmayacağınız bir yıl geçireceğimizi düşünüyorum. Ben tavsiye üzerine geldim siz de gidip okulu görmelisiniz.

 • GA

  Doğru Statü, Öğretmen kökenli kurucuların olduğu işinde profesyonel, deneyimli ve öğrencileriyle son derece alakalı kadrosuyla kaliteli eğitim alacağınız bir kurum. Dinamik, Yenilikçi, çağdaş nesilleri yetiştirme ilkelerini sonuna kadar benimseyen yönetici ve eğitim kadrosunun olduğu okulumuza herkes çocuklarını gönül rahatlığıyla gönderebilir🏅🥇🥰👏

 • HA

  Deneyimli eğitim kadrosu, ilgili yöneticilerin olduğu butik bir okul. Sosyal anlamda da öğrencileri çok iyi eğittiklerini düşünüyorum. Her etkinlikte öğrenciler bulunduğu için kendine olan özgüvenleri artıyor. Sınıflarda öğrenci sayısının az olması, istediğimiz zaman rahatlıkla idarecilerine ulaşmanız ve yabancı dile verdikleri önemle Doğru Statü eğitimde tek adres olduğunu düşünüyorum🥰🙏

 • A

  Lgsye hazırlıkta 1 numara. Okul ile kurs paralel hareket ediyor. Hatta kampanyaları da var. Öğretmenleri çok iyi. Alanında uzman insanlar. Kaliteli.

 • AY

  Öncelikle rekabet ortamı sağlamak için gelecek vaad eden öğrenciler okula kazandırılması ve bazı branş öğretmenleri değiştirilmelidir.Deneme sınavlarına göre öğrenciler in eksik yönleri tespit edilmeli ve bire bir dersler ile açıkları kapatılmalıdır. Her 2-3 öğrenciye danisman öğretmen atanmalıdır. Danisman öğretmen öğrenci,okul, veli iş birliğini sağlamalıdır.

 • MS

  Doğru statü okulu her yönden tavsiye edilecek kurumdur. Daha önceden geliştirme kursuna gidiyordu kızım ve oğlum memnun dum ve tüm çevremdekiler de tavsiyem üzeri kayıt oldular. Kızım 2023-2024 eğitim yılı için okula kayıt oldu ve iyiki kayıt olmuşuz diyoruz, ve inşallah yeni eğitim yılında oğlumun da kayıtını yaptıracağım.

 • ÖK

  Şuana kadar veliler olarak uyum içinde elimizden geldiği kadar yardımcı olduk birbirilerimizeOkul olarak dışarı etkinikler yerine okul içinde etkinik yapılsa biz veliler için hem maddi hemde manevi daha iyi olur diye düşünüyorum, tabi ki arada dışarıda da etkinlikler olsun Gezi piknik v,s gibi

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Buca Doğru Statü Ortaokulu İletişim Bilgileri

Çamlıkule Mah. 254 Sk. No: 185, Buca / İzmir
0 232 335 1618
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Harita
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum