fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Erol Altaca Koleji

Erol Altaca Koleji hakkında detaylı bilgiye hemen ulaşın. Erol Altaca Koleji fiyat bilgilerine, veli yorumlarına, fotoğraflarına ve daha fazlasına göz atın.

Erol Altaca Koleji'nde Eğitime Bakış

Erol Altaca Koleji, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılaplarına bağlı, vatanını ve milletini seven; ulusal kimlik, evrensel kişilik, çağdaş düzey sahibi bireyler yetiştirmeyi amaçlayan seçkin bir eğitim kurumudur. İlkokul, ortaokul ve Anadolu Lisesi olarak eğitim vermektedir. 30 yılı aşkın eğitim tecrübesi ile Erol Altaca Koleji öğrencilere kuvvetli bir öz disiplin anlayışı katmaya önem vermektedir. Geleceği şekillendirecek genç zihinlerini disiplin ile bileyip, geleceği aydınlatmalarına destek olmayı görev bilmektedir. Öz disiplin, dışarıdan gelen baskı, zorlama veya korkutma olmadan, bir bireyin doğru olanı yapmayı karar vermesini sağlayan özelliktir. Öz disiplin edinmeyen bireyler başkalarına muhtaç kalmaktadır. Öz disiplin bir bireye bağımsızlık, özgüven, öz yeterlilik ve yetkinlik kazandırmaktadır. Erol Altaca Koleji’nin en büyük hedeflerinden biri öğrencilerini aynen o şekilde mezun etmektir.


Erol Altaca Koleji İlkokulu

Erol Altaca Koleji İlkokulu, kişisel ve akademik gelişimi, özgüveni, sorumluluğu, öğrenme sevgisini ve öz disiplini destekleyen bir öğrenim deneyimi sunmaktadır. Bu bağlamda, Erol Altaca Koleji İlkokulu, dünyaca ünlü Montessori eğitim yaklaşımını benimsemektedir. Montessori eğitim yaklaşımı, İtalya’nın ilk kadın doktoru Maria Montessori tarafından geliştirilen, öğrencilerin potansiyellerini keşfetmelerine destek olan, kendi güçlü yönlerini ve yeteneklerini pekiştiren, öğrenci merkezli bir uygulamadır. Erol Altaca Koleji İlkokulu, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen müfredat ile kendi Montessori İlköğretim Müfredatlarını birleştirip beraber uygulamaktadır. Bu hibrit müfredatın kapsamında, Montessori pedagojisinin doğrultusunda ezberden kaçınılarak, öğrencilerin bireysel farklılıkları göz önünde bulundurularak, uygulamalı eğitim yöntemleri kullanılmaktadır. Sadece müfredat değil, dersliklerin fiziki yapısı da Montessori yaklaşımına uygun bir şekilde tasarlanmıştır. Hem grup etkinliklerine hem bireysel çalışmaya olanak sağlayan geniş alanlı derslikler bulunmaktadır. Geleneksel sıra ve masaların yanı sıra öğrencilerin istedikleri zaman yerde rahat bir biçimde çalışabilecekleri alanlar bulunmaktadır. Müfredattaki tüm dersler için ayrı bir bölüm bulunmaktadır. Özelleştirilmiş alanlarda eğitim gören öğrenciler her konuyu en iyi şekilde, uygulamalı öğrenmektedir.


Erol Altaca Ortaokulu

Erol Altaca Ortaokulu, alanında uzman, tecrübeli eğitim kadrosu ile öğrencilere büyük akademik başarılar elde ettirmenin yanı sıra onları sosyal ve kültürel anlamda donanımlı bireyler olarak yetiştiren, zenginleştirilmiş bir akademik program sunmaktadır. Bu program ile öğrencilerin bireysel farklılıkları göz önünde bulundurularak güçlü potansiyellerinin en üst seviyelere çıkarılması hedeflenmektedir. Ortaokul dönemi, öğrencilerin ilk kez ulusal sınavlara hazırlandığı, akademik olarak yoğun olan bir süreçtir. Liseye geçiş sınavlarında öğrencilerin büyük başarılar elde etmelerini sağlamak için Erol Altaca Ortaokulu çeşitli programlar uygulamaktadır. 5. 6. ve 7. sınıf öğrencileri ayda bir, 8. sınıf öğrencileri iki haftada bir deneme sınavlarına girmektedir. Bu denemelerin sonuçlarına göre öğrenciler hafta içi olan etüt çalışmalarında eksik noktalarını karşılamaktadır. Bu sınav hazırlık sürecinde öğrencilerin sosyal, kültürel ve sanatsal gelişiminden ödün verilmemektedir. Beden eğitimi ve spor faaliyetleri, görsel sanatlar ve tasarım, müzik, bilişim teknolojileri ve yazılım, tiyatro ve drama, bale, sahne sanatları ve satranç gibi alanlarda eğitim verilmeye devam edilmektedir.


Erol Altaca Anadolu Lisesi

Yetişkin hayata doğru emin adımların atıldığı lise yılları, belki de öz disiplinin en gerekli olduğu dönemdir. Lise döneminde öğrencilerin gelecekleri şekillenmekte, hayat alışkanlıkları kazanılmakta, sosyal dinamikleri belirlenmekte ve kişilikleri yerleşmektedir. Bu bağlamda Erol Altaca Anadolu Lisesi, öğrencilere sadece akademik başarı değil, bireysel gelişim sağlamayı hedeflemektedir. Sınav başarısı tabi ki öğrencilerin geleceğini büyük ölçüde etkileyecek bir unsurdur. Bu bağlamda, Erol Altaca Anadolu Lisesi zorlayıcı, sıkı, disiplin pekiştiren bir eğitim programı uygulamaktadır. 9. sınıftan başlayarak, her cuma Erol Altaca Anadolu Lisesi öğretmenleri tarafından hazırlanan, belirli bir ders grubunu kapsayan ölçme sınavları uygulanmaktadır. Sonuçlar takip edilip, e-takip sistemi ile velilere ulaştırılmaktadır. Ayrıca, belirli aralıklarda, tüm dersleri kapsayan gelişim izleme sınavları uygulanmaktadır. Öğrenciler 11. sınıfa geçtikten sonra TYT-AYT için deneme sınavlarına girmeye başlamaktadır. 11. sınıfta ayda bir, 12. sınıfta her hafta zorunlu denemeler uygulanmaktadır. Klasik sınavların yanı sıra Konu Tarama Sınavları da bulunmaktadır. Tüm bu sınavlarda belirlenen eksikler, etüt programları ile karşılanmaktadır. Erol Altaca Anadolu Lisesi her sınıf seviyesinde zorunlu takviye etütleri ve isteğe bağlı birebir etüt sunmaktadır. 9. ve 10. sınıflarda cumartesi günleri sınav sonuçlarına göre takviye etütleri bulunmaktadır. 11. sınıftan itibaren zorunlu etütler başlamaktadır. 11. sınıfta her hafta TYT etütleri uygulanmaktadır. Ayrıca, isteyen öğrenci ders öğretmeniyle haftasonu birebir etüt yapmayı talep edebilmektedir. 12. sınıfta ise her gün etüt yapılmaktadır. Cumartesi günleri de ders öğretmenleri ile birebir soru çözümü etütleri bulunmaktadır. Bu yoğun ve zorlayıcı program, öğrencilere sadece yüksek akademik başarı değil, aynı zamanda öz disiplin kazandırmaktadır.

Erol Altaca Koleji İndirimleri
Erol Altaca Koleji Yorumları
Devamını Gör
Erol Altaca Koleji'nde Eğitime Bakış
Erol Altaca Koleji Galeriler
Erol Altaca Koleji Yorumları

Erol Altaca Koleji Kampüsleri

Erol Altaca Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Erol Altaca Koleji Sarıyer Kampüsü
İstanbul / Sarıyer
comment-icon 5 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
İstanbul Sarıyer’ de bulunan müstakil binası ile hizmet veren Özel Erol Altaca İlkokulu, çocukların eğitim, öğrenim ve g...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Erol Altaca Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum