fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Erol Altaca Koleji Anadolu Lisesi

Özel Erol Altaca Koleji Anadolu Lisesi

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:20/15:30
Yatılı Durumu: Yatısız
Devlet Teşviği: Yok
Eğitim Türü: Karma
Birinci Yabanci Dil: İngilizce

Özel Erol Altaca Koleji Anadolu Lisesi Hakkında

Özel Erol Altaca Koleji Anadolu Lisesi, İstanbul'un Sarıyer ilçesinde kurulmuş olan ve geçmişini deneyimli dershanecilikten alan bir okuldur. Okul, güçlü insan, güçlü birey anlayışı ile eğitim vermektedir. Okul öğrencilerinin sorumluluk alan, iletişim becerileri yüksek, eleştirel becerileri yüksek ve eleştirel düşünebilen bireyler olması için, problem çözerek ve muhakeme güçlerini geliştirerek çalışmaları gerektiğinin farkındadır. Okulda gençlerin; öz değerlerini ön planda tutan, öz güvenlerini geliştiren, öz denetim yapabilmelerini sağlayan, gerçeklere ve güzelliklere aşık, güçlü bireyler olarak yetişmelerine özen gösterilmektedir. İtaat eden bireyler değil güçlü bir şekilde ayakta durabilen gençleri yetiştirmek başlıca amaçtır. Özel Erol Altaca Koleji Anadolu Lisesi'nde okuyan her genç, kendilerini bekleyen tehlikelerden(çete, uyuşturucu, sapkın tarikatlar...) uzak durabilen, sorunlarıyla baş edebilen, sportif, kültürel ve sanatsal uğraşlarla hobilerini geliştirmiş olarak mezun olur. Okul üniversiteyi yaşamın sonu veya başı olarak değil bir fırsat olarak görmektedir. Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmek, iyi bir şekilde hazırlanmak ile mümkündür. Okulda bu konuda da özgün çalışmalar yapılmaktadır. Bilgi ve deneyim zenginliğiyle donanımlı uzman branş öğretmenleri ile, Türkçe-edebiyat, matematik, fizik, kimya, biyoloji, tarih, coğrafya, felsefe öğretimimizi sürdürürken, ayrıca konularında uzmanlaşmış dershane öğretmenleriyle YKS 'ye hazırlık çalışmaları 9.sınıftan başlayarak yapılmakta, zorlu bir yarış olan YKS'de gençlerimizin hak ettikleri yeri almalarına yardımcı olunmaktadır.

Yorumlar (1)

  • HE

    Dershane temelli bir matematikçinin kurduğu okul. Çarpık sınav sistemi içerisinde dershaneden koleje evrilmiş sınav odaklı bir kurum. Zamanın bir çok öğrenciyi istediği bölümde okumasını sağlamış bir ekolün devamı.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Erol Altaca Koleji Anadolu Lisesi İletişim Bilgileri

Ferahevler Mah. Çelik Sok. No:24, Sarıyer / İstanbul
0 212 963 2087
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum