fb

Fono Koleji

Fono Koleji hakkında tüm bilgilere kolayca ulaşın. Her kampüs ve her eğitim seviyesinde aradığınız okulu hemen keşfedin.

Fono Koleji İle İletişime Geç

Başarılı

Bilgileriniz başarılı bir şekilde alındı. En kısa sürede okul.com.tr sizinle iletişime geçecek.

Kullanıcı sözleşmesi ve pazarlama iznini okudum ve kabul ediyorum.

Anaokulları

Fono Koleji İlkokullar

Fono Koleji ilkokullarını
inceleyin.

İNCELE
Anaokulları

Fono Koleji Ortaokullar

Fono Koleji ortaokullarını
inceleyin.

İNCELE

Fono Koleji Hakkında

  • Fono Koleji'nde Eğitim

FONO KOLEJİ'NDE EĞİTİM

Özel Fono Koleji, anaokulundan ortaokul son sınıfa kadar sistematik bir bütünlük içerisinde, öğrencilerin bireysel farklılıklarını gözeterek, kültürel, sosyal ve akademik yönlerden bilinçli bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Atatürk ilke ve inkılaplarını esas alarak eğitim öğretim hayatını sürdürmekte olan Fono Koleji, geleceğe hazır, bilinçli ve mutlu bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.


Fono Koleji, çözüm odaklı ve rasyonel yaklaşımlarla, öğrencilerin belirledikleri somut olan hedeflere en doğru biçimde ilerlemelerine destek olmaktadır. Her eğitim döneminde akademik başarının sağlanması amacı ile etkin öğrenme metotları uygulamaktadır. Fono Koleji'nde, sağlanan akademik başarıların kalıcılığı için öğrencilere gerekli olan sorumluluk duygusu aşılanmaktadır. Öğrencilerin arkadaşlarıyla ve çevreyle olan uyumunun sağlanması ve geliştirilmesi için insan sevgisi temelli eğitim yaklaşımı benimsetilmeye çalışılmaktadır. Fono Koleji, öğrencilerin ana dilini doğru ve etkin konuşabilmesi için her sınıf düzeyine örgün olarak dil eğitimi sağlamaktadır.


Özel Fono Koleji, yaşam için okul felsefesini temel alarak öğrencilerin hayatı boyunca onlara kılavuz olmak amacı ile çeşitli eğitim programları uygulamaktadır. Fono, öğrencilerinin Atatürkçü düşünceyi benimsemelerini, öz güvenli bireyler olmalarını, kendisi ve çevresi ile barışık olmalarını, sosyal bireyler olmalarını, yabancı dilde etkin bilgiye sahip olmalarını, uluslararası sınavlarda başarı elde eden bireylerden olmalarını, akademik başarının yanı sıra sanatsal, sportif ve kültürel yönleri de güçlü bireyler olmalarını hedeflemektedir. Bu hedefleri doğrultusunda Fono Koleji, zengin ve çok yönlü eğitim programlarını alanında uzman eğitmenler aracılığı ile sunmaktadır.


Fono Koleji'nde yabancı dil eğitimi, çağın gereksinimlerinden birisi haline gelmekte olan yabancı dil öğrenimi Fono'da İngilizce ve Almanca olarak ilerletilmektedir. Her yaş grubundaki öğrencilere ana dili dışında farklı bir dilin varlığını benimsetmeyi ve öğrenmelerini sağlamaktadır. Fono Koleji yabancı dil öğreniminde modern yöntem ve tekniklerle oluşturduğu etkin öğrenme metotlarını branşında uzman eğitmenlerle sunmaktadır. Özel okul verdiği eğitimle yabancı dil eğitimini yaşamın bir parçası haline getirmeyi sağlamaktadır.


Fono Eğitim Kurumları, öğrencilere yabancı dili sevdirerek, eğlendirerek öğrenmelerini sağlamaktadır. Öğrenciler öğrendiği dili etkin ve aktif bir biçimde kullanabilmektedir. Fono Koleji verdiği eğitimle öğrencilerinin Avrupa Dil Portfolyosu standartlarında A1-B2 seviyelerinde öğrenmelerini sağlamakta ve uluslararası sınavlara yönlendirerek öğrencilerin kendi seviyelerini objektif olarak görmelerini sağlamaktadır.

Fono Koleji İlkokul

Fono Koleji Ortaokul

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum