fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Haseki Koleji

Haseki Koleji'ne dair tüm bilgileri inceleyin. Bursluluk, eğitim anlayışları, kampüs bilgileri ve daha fazlası hakkında bilgilere ulaşın.

Haseki Koleji'nde Eğitime Bakış

Haseki Koleji, geleceğe endişe ile bakmayan, mesleğine hakim, topluma katkıda bulunan, özgüvenli bireyler yetiştirmeyi hedeflerken evrensel değerleri, milli kültürümüzü ve manevi değerlerimizi unutmadan eğitim sunmakta olan seçkin bir eğitim kurumudur. Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Lisesi ve Sağlık Meslek Lisesi olarak eğitim sunmaktalardır. Bu okullarda İngilizcenin yanı sıra yabancı dil olarak Almancaya önem verilmektedir. Öğrenci merkezli bir eğitim sistemi uygulamakta olan Haseki Koleji, akademik kadrosunda alanında uzman, tecrübeli ve sevgi dolu eğitmenler bulundurmaktadır. Her öğrenciye özel ilgi gösteren rehberlik servisleri de kararlılıkla çalışmaya devam etmektedir. Öğrencilerin eğitim ortamını eğlenceli ve etkili kılan laboratuvarlar, spor alanları, konferans salonu, bilim, müzik ve resim atölyeleri; kütüphaneler ve bilgisayar odaları her öğrenciye gün boyu açıktır.


Haseki Koleji Anaokulu

Haseki Koleji Anaokulu, 21. yüzyılın geleceğinde başarı ve mutlu hayatlar geçirecek bireylere gerekli becerileri kazandırmayı amaçlayan bir eğitim yuvasıdır. Bu okulda öğrenimin yaşayarak, anlayarak, eğlenerek ve oynayarak sağlanması, öğrencileri dengeli, duyarlı, özgüvenli ve öğrenmeye aşık bireyler olarak yetiştirmektedir. Montessori eğitim yaklaşımı ile her öğrencinin farklılıklarının göz önünde bulundurulduğu, farklı zeka türlerine hitap edilen, sağlıklı ve güvenli bir eğitim ortamı sunulmaktadır. İngilizce, gün içinde eğlenceli etkinliklerle yaparak, yaşayarak öğrenilmektedir. Haseki Koleji Anaokulu öğrencileri, kendi kültürlerinden kopmadan ikinci dil edinerek ufuklarını genişletme ve hayata evrensel bir bakış açısıyla bakma fırsatına erişmektedir.


Haseki Koleji İlkokulu

Haseki Koleji İlkokulu, bilinçli, birikimli ve donanımlı bir nesil eğiterek, geleceklerini mutlu, huzurlu ve güven içinde yaşamalarını sağlamayı amaçlayan bir eğitim kurumudur. İlkokulda öğrencilere temel akademik altyapı ve gerekli kazanımları sağlayarak, öğrencilerin edindikleri bilgi ve becerileri okul dışındaki hayatlarında kullanabilmelerini sağlamak amaçlanmaktadır. İlkokulda da yabancı dil eğitiminin devamı çok önemlidir. 1. sınıftan başlayan Güçlü Dil Edinim Programı çocuklara hayatları boyunca katkıda bulunacak dil yetenekleri kazandırmayı hedeflemektedir. 2. sınıftan itibaren başlayan Almanca dersleri ise öğrencileri A2 seviyesinde getirmeyi amaçlamaktadır. Öğrencilerin kendi ilgi ve yeteneklerini keşfetmeleri ve çok yönlü bireyler olarak yetişmeleri için çeşitli kulüp çalışmaları yürütülmektedir. Bunlar, izcilik, bale ve modern dans, müzik, resim, robotik ve kodlama, spor ve zeka oyunları olarak sunulmaktadır.


Haseki Koleji Ortaokulu

Haseki Koleji Ortaokulu, öğrencilerin keyifli bir eğitim ortamında düşünce becerilerini ve ders konularına olan ilgilerini pekiştirerek, onları eğitimlerinde aktif katılımcılar olarak yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bu bağlamda, Haseki Koleji Ortaokulu’nun akademik gelişim programı Milli Eğitim Bakanlığı müfredatındaki kazanımları tam öğrenme modeli ile tematik yaklaşımlar metodu ile öğrencilere aktarmaktadır. Haseki Koleji’nde sunulan sanatsal ve sportif etkinlikler programı, öğrencilerin yaşam becerilerini, üç boyutlu düşünme yeteneklerini, duygusal ve sosyal zekalarını geliştirmeyi; iletişim ve ifade becerilerini güçlendirmeyi, kişisel gelişimlerini desteklemeyi ve sağlıklı yaşam bilincini kazandırmayı hedeflemektedir. Haseki Koleji, toplumda üretken bireyler yetiştirmek için, inovasyon, teknoloji okuryazarlığı ve girişimcilik becerilerini geliştirme olanaklarına sahip öğrenciler eğitmektedir.


Haseki Koleji Liseleri

Haseki Koleji bünyesinde Haseki Koleji Anadolu Lisesi ve Haseki Koleji Sağlık Meslek Lisesi bulunmaktadır. Haseki Koleji Anadolu Lisesi, sıkı bir üniversite hazırlık programı ile öğrencilerin yorumlama, analiz etme, analitik düşünme, varsayımlar yapma gibi yeterliliklerini ölçerek, her birinin bireysel farklılıklarına uygun bir hazırlık süreci sunmaktadır. Aynı zamanda, her ay düzenlenen kampüs içi ve dışı etkinlikler ile öğrencilerin beden ve ruh sağlıklarının gelişimi için çeşitli test ve envanterler uygulanmaktadır. Bu hazırlık programı aynı zamanda sevgi, saygı, hoşgörü, yardımseverlik, demokrasi, özgürlük, yenilikçilik, empati ve çevre bilincini kapsayan sosyal sorumluluk projelerini dahil etmektedir. Haseki Koleji Sağlık Meslek Lisesi ise öğrencileri üniversite geçiş sınavlarına hazırlamanın yanı sıra, Hemşire Yardımcılığı ve Sağlık Bakım Teknisyeni programları yürütmektedir. 9. sınıftan itibaren uygulanan bu programlar öğrencilere kıymetli tıbbi meslek tecrübeleri katmaktadır. Haseki Koleji Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri geleceğin tıbbi profesyonelleri olarak, gülen yüzlerle mezun olmaktadır.

Haseki Koleji Tanıtım Filmi
Haseki Koleji İndirimleri
Haseki Koleji Yorumları
Devamını Gör
Haseki Koleji'nde Eğitime Bakış
Haseki Koleji Tanıtım Filmi
Haseki Koleji Galeriler
Haseki Koleji Yorumları

Haseki Koleji Kampüsleri

Haseki Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Haseki Koleji Avcılar Kampüsü
İstanbul / Avcılar
comment-icon 9 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Haseki Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, mesleki beceri ve istihdam sağlamanın yanı sıra, kendini bilen, ailesi ve çevr...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Haseki Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum