fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

İde Okulları

ide Okulları hakkında bütün bilgilere hemen göz atın. ide Okulları'nın; güncel eğitim ücretlerini, fiziksel olanaklarını, yabancı dil imkanlarını inceleyin.

İde Okullarında Eğitime Bakış

İDE'DEN EĞİTİM

İde Okulları, yaş farketmeksizin bütün öğrencilerin fikirlerini yargılamadan özgürce ifade edebildiği, fikir tartışmalarının etkin olarak yapıldığı sosyal ortamlar oluşturmaya odaklanmaktadır.


Eğitim kadrosunu alanında deneyimli öğreticilerden oluşturan İde öğrencilerine sağlıklı ve en doğru bilgileri sunmayı amaçlamaktadır. İde Okullarında eğitim veren her öğretmen uzun yıllar eğitim dünyasında hizmet veren, eğitim alanında tecrübeli olan eğitmenler öğrencileri yarınlara hazırlamaktadır. Öğrencilerinin uluslararası standartlarda eğitmeyi amaçlayan İde gelişen dünya teknolojisini yakından takip ederek öğrencilerin eksiklerini en doğru biçimde karşılamayı hedeflemektedir.


İde Okulları, öğrenci gelişiminin ve eğitiminin sadece okulda olmadığını bilerek sürekli okul-aile-öğrenci üçgeni içerisinde hareket ederek, yalnızca öğrencilerle değil, velilere de açık olarak net bir iletişim kurmayı ve öğrencilerin gelişimlerini ailelerle paylaşmak amacıyla oluşturulan platformları ve yaklaşımları hizmete sürmektedir.


İde Okulları dünyadaki modern ve güncel eğitim yaklaşımlarıyla harmanladığı eğitim ve öğretim programlarını öğrenci hizmetine sunmaktadır.


İde Anaokulunda öğrencilerin farklılıkları göz önüne alarak ve öğrencilerin yaratıcılıklarını destekleyerek oluşturduğu eğitim programı ile onların ilkokul düzeyine alışmasını kolaylaştırmaktadır. İde'de küçük yaştaki öğrenciler çeşitli oyunlarla eğitim görmekte ve öğrencilere sunulan bilgilerin akılda kalıcılığı böylece sağlanmaktadır. Öğrencilerin dil konusunda bilgili ve dilini etkin kullanabilmeleri için Türkçe dil eğitimi verirken İngilizce eğitimin temeli de bu dönemde sağlanmaktadır.


Anaokulu dönemini geride bırakan öğrenciler ilkokul döneminde akademik olarak çok yönlü eğitim görmektedir. Öğrencilerin düşünme becerilerine dayalı olarak eğitim programlarını modellendiren İde Okulları her öğrencinin öğrenim tarzını anlayarak özgün içerik ve uygulamalarla sunduğu bilgileri çeşitlendirmektedir.


İde, gençliğe adım atılan bu dönem öğrenciler için önemli bir geçiş dönemi olduğuna inanmaktadır. Öğrenciler ortaokul ve lise döneminde farklılıklaşan ve değişik öğrenme tarzları ile çeşitlendirilen karma eğitim programları ile eğitim görmektedir. İngilizceyi etkin kullanabilen, teknoloji konusunda bilgili, düşünme becerileri üst düzey seviyede gelişmiş bireyler İde Okullarında yetiştirilmektedir.


İDE OKULLARINDA PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK

İde'de bulunan psikolojik danışmanlık hizmeti okul öğrencilerini; akademik, sosyal, duygusal açıdan gelişimlerini takip ederek öğrencilerin sorunlarını çözmekte ve sınav kaygılarını azaltmakta yardımcı olmaktadır. Öğrencilerin ilgi ve yeteneklerini göz önünde bulundurarak temel ve seçmeli derslerde onlara yardımcı olmaktadır. Lise sonunda öğrenciler için en uygun ve en doğru üniversiteye girmesi için İde Okulları psikolojik danışmanlık-rehberlik hizmeti destek vermektedir.


SOSYAL EĞİTİM ALANLARI

Öğrencilere sunduğu ders programlarını zenginleştirmek amacıyla dersliklerin dışında da eğitim alanları oluşturan İde Okulları onların eksiksiz bilinçlenmesi için çalışmalarını devam ettirmektedir. Öğrenciler için şehir içi/dışı geziler, misafir konuşmacılar, uluslararası konferanslar, konser ve tiyatro oyunları düzenlemektedir.


Eğitim Teknolojileri

İDE TEKNOLOJİSİ

Gelişen ve değişen dünya düzenine ayak uyduran İde, teknoloji ile iç içe olarak öğrencilerin teknolojik eğitim almasını hedeflemektedir. Bu hedefleri doğrultusunda okulun fiziki imkanlarını ve eğitim içeriklerini teknolojik araçlarla desteklemekte ve anlık olarak sonuçları gözlemlemektedir.


İDE'DE TEKNOLOJİK OLANAKLAR

Etkileşimli Sınıf: Öğrencilerin interaktif bir öğrenim ortamında eğitim almasını sağlamaktadır.
Tabletli Eğitim: İnteraktif eğitim ortamı sağlanılan öğrencilerin kişisel tabletler aracılığı ile teknolojiyi hızlı bir şekilde derslerine entegre edebilmektedir.
Online Eğitim Sistemi: Bu sistem sayesinde öğrenciler istediği zaman online olarak kurs eğitimi alabilmektedir.
Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersleri: Teknolojinin bir amaç değil bir araç olduğunu öğrettikleri dijital ortamlarda öğrenci hayal gücünü geliştirmelerini hedeflemektedir. Bu dersler İlkokul döneminden itiberan öğrencilere sunulmaktadır.
Kodlama Dersleri: Küçük yaştan başlayan bu eğitim öğrencilerin algoritmik ve bilişimsel düşünme becerilerini geliştirmektedir.
Minecraft Eğitimleri: Öğrencilerin mantıklı düşünmesine olanak sağlayan bu yaklaşım onların yaratıcılıklarını geliştirmeye yardımcı olmaktadır.
3D Yazıcılar: Öğrencilere bu alanda eğitim vererek onların fikirlerini somut nesnelere dönüştürmesini sağlamakta olan yazıcılardır.
Elektronik Kartlar: Öğrencilere verilen projelerin, hazırlama sürecinde tüm materyallerin üzerlerine entegre ederek ufak yaşlarda elektronik ile ilgili temel bilgilere kolaylıkla ulaşılabilmekte ve proje üretebilmeleri sağlanmaktadır.
Data Mining: Günümüzde önem arz eden Big Data kavramını öğrencilere öğreterek, onların analiz yapmasını sağlamakta ve hazırladıkları bilgi analizleri ile raporlar hazırladığı eğitim modelidir.
Dijital Vatandaşlık Eğitimleri: Hayatın önemli bir konumunda bulunan sosyal medya ve internet kullanımı konusunda öğrencilerin bilinçlendirildiği eğitim programlarıdır.
Maker Sınıflar - Iot: Internet of Things nesnelerin interneti konusunda bilinçlendirilen öğrencilerin sensörler ve iletişim alanlarında uygulamalar yapmalarını sağlamaktadır.
Robotik Dersleri: Sürükle bırak mantığını kullanarak öğrencilerin kendi robotlarını oluşturmalarını MBOT Education seti ile sağlamaktadır.
Sanal Gerçeklik Simülasyonları: Sanal gerçeklik gözlükleri ile verilen bu eğitim modeli hızla yayılan teknolojiyi öğrencilere aktarmayı hedeflemektedir.
Education Gamification: Teknoloji sayesinde renklendirilen eğitim, öğrencilerin daha eğlenceli eğitim almasını dijital oyunlarla sağlamaktadır.
Öğrenme Yönetim Sistemi: Öğrenci, veli ve öğretmen üçgenini tek bir ortamda toplayarak, etkileşim içerisinde olmalarını sağlayan özel platformlardır.
Teknoloji Akademisi: Öğrencilere nazaran öğretmenlerin de teknolojiyi doğru ve verimli kullanabilmeleri açısından verilen eğitim seminerleridir.
İde Okulları Tanıtım Filmi
İde Okulları İndirimleri
İde Okulları Yorumları
Devamını Gör
İde Okullarında Eğitime Bakış
Eğitim Teknolojileri
İde Okulları Tanıtım Filmi
İde Okulları Galeriler
İde Okulları Yorumları

İde Okulları Kampüsleri

İde Okulları kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Üsküdar ide okulları Kampüsü
İstanbul / Üsküdar
comment-icon 1 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel ide okulları Anaokulu, deneyimli öğretmen kadrosu, teknolojiyle iç içe eğitim sistemi ve evrensel düzeyde yabancı d...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

İde Okulları için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum