fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

İlgi Okulları

İlgi Okulları; fiyatlarını, veli yorumlarını, adreslerini ve fotoğraflarını tek bir sayfa üzerinden görüntüleyin. Bursluluk sınavlarına kolayca başvuru yapın.

İlgi Okulları'ndan Eğitime Bakış

İLGİ OKULLARI'NDA EĞİTİM

İlgi Okulları, 21.yüzyıl teknolojileri kullanarak hazırladığı eğitim ortamlarında öğrencilerin çok yönlü gelişimlerini sağlamak amacı ile eğitim-öğretim hizmetleri vermektedir. Kuruluşundan bu zamana kadar hem eğiten hem de eğitilen bir kurum olarak büyümesini ve gelişmesini sürdürmektedir. Okul öncesi dönemden lise son döneme kadar örgün olarak eğitim hizmeti vermekte olan İlgi Okulları, verdiği kaliteli eğitimle öğrencilerinin birer dünya vatandaşı olmasını hedeflemektedir.


Okul, yenilikçi eğitim anlayışı ile öğrencilerinin eksiklerini gidermekte ve onlara çağın gereksinimlerini kazandırmayı hedeflemektedir. Okul, insani değerlere sahip, araştırarak öğrenen, sorumluluklarının bilincinde, çevreye ve doğaya saygılı, ahlaklı bireyler olmaları için çok yönlü çalışmalarını sürdürürken, onların hem akademik hem de sosyal yönden güçlü bireyler olmalarını amaçlamaktadır.


İlgi Okulları, ezberci sistemden uzak, yaşayarak öğrenme temalı eğitim sistemi ile öğrencilere sunduğu bilgilerin pekişmesini sağlamakta ve akılda kalıcılığını artırmayı hedeflemektedir. Kurumun idari ve akademik kadrosu yaşam boyu öğrenmenin önemine inanan, motivasyonu yüksek bireyler yetiştirmeyi hedefleyen kişilerden oluşmaktadır. Kurumda verilen eğitim hizmeti, branşında deneyimli ve uzman eğitmenlerle sağlanmaktadır. Öğrencilerin kafalarında bir soru işareti bırakmadan, doğru ve eksiksiz olarak bilinçlendirmeyi kendilerine ilke edinen öğretmenler sayesinde öğrenciler doğru biçimde bilinçlendirilmektedir.


Kurum, çağın gerekliliklerinden birisi haline gelen yabancı dil eğitimi ile dünya çapında konuşabilen bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Küçük yaştan temeli atılan yabancı dil eğitimi lise son sınıfa kadar etkin olarak sürdürülmektedir. İlgi Okulları, uluslararası düzeyde dil eğitimi vererek öğrencilerinin dünya vatandaşı olması adına çalışmalarını devam ettirmektedir. İngilizce olarak okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini etkili kullanabilen bireyleri hayata hazırlamayı hedeflemektedir. Öğrencilerin, İngilizce dilini anadili gibi kullanabilmeleri için çalışmalarını devam ettirmekte olan kurum, alanında uzman öğretmenler eşliğinde bu hizmeti vererek öğrencilerini tam donanımlı olarak yetiştirmeyi amaçlamaktadır.


İlgi Okulları'nda rehberlik servisi, öğrencilerin sorun ve problemlerini çözmekle birlikte onların ilgi ve yeteneklerine göre yönlendirmeler yapmaktadır. Öğrencilerin gelişimini yakından takip ederek, eksiklerini ve geliştirilmesi gereken yönleri belirlemektedir. Bu belirlemeler sonucunda öğrencilerin eğitim ihtiyaçları giderilmektedir. Aynı zamanda, öğrencilerin nasıl ders çalışması gerektiğinin alt yapısını oluşturulup, test tekniğinin incelikleri ve zamanı kullanma öğretilmektedir.


İlgi Okulları’nın misyonu öğrencilerin zeka çeşitlerini, ilgi ve yeteneklerini keşfetmek, öğrencileri hızla gelişen ve değişen dünyaya kendi yetenekleri doğrultusunda donanımlı bireyler olarak hazırlamaktır.


Bilgiyi ezberleyen değil özümseyen, araştıran, analitik düşünceyle uygulayan, tam ve doğru iletişim kurabilen ahlaklı, duyarlı bireyler geliştirmek hedeflenmektedir. Kurumda öğrencilerin akademik gelişimlerinin yanı sıra, toplum hayatına uyumlu ve iyi karakter sahibi olmaları da hedeflenmektedir. Öğrencilerin yaratıcı, bağımsız, eleştiren düşünce becerileri kazanmaları, kişisel ve akademik bağlamda potansiyellerini kullanmaları hedeflenmektedir.


Öğrencilerin akıl ve zeka oyunları gibi eğlenirken zekalarını geliştirebilecekleri, kişisel gelişimlerine katkı sağlayabilecekleri atölyelere ve kulüp aktivitelerine katılımları desteklenmektedir. Ayrıca okul, sosyal sorumluluk projelerine önem vermekte ve öğrencileri projelere katılmaları ve bilinç kazanmaları için teşvik etmektedir.


Okul güvenlik amacıyla 7/24 kamera sistemi ile izlenmekte ve güvenlik görevlisi tarafından korunmaktadır. Okulun tamamı düzenli aralıklar ile profesyoneller tarafından ilaçlanmakta ve dezenfekte edilmektedir. Okuldaki tüm yemek menüleri diyetisyenler tarafından hazırlanmaktadır. Çocukların ders aralarında rahatlamaları için geniş bir bahçesi bulunan okulda ayrıca havuz da bulunmaktadır.

İlgi Okulları İndirimleri
İlgi Okulları Yorumları
Devamını Gör
İlgi Okulları'ndan Eğitime Bakış
İlgi Okulları Galeriler
İlgi Okulları Yorumları

İlgi Okulları Kampüsleri

İlgi Okulları kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Çekmeköy İlgi Okulları Kampüsü
İstanbul / Çekmeköy
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
İstanbul Çekmeköy 'de bulunan Özel Çekmeköy İlgi Okulları Anaokulu kaliteli eğitim programları ve çocukların tüm ihtiyaç...
İlgi Okulları Sarıyer Ortaokul ve Lise Kampüsü
İstanbul / Sarıyer
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel İlgi Okulları Anadolu Lisesi Sarıyer ilçesinde bulunan eğitmenleri genelde dershane kökenli olan bir kurumdur. Öğre...
İlgi Okulları Sarıyer Anaokul ve İlkokul Kampüsü
İstanbul / Sarıyer
comment-icon 4 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Tecrübesi ve diğer iki şubesiyle tanınan İlgi Okulları 3.kampüsüyle İstanbul Sarıyer’de eğitim ve öğretim hizmeti vermek...
Çekmeköy İlgi Okulları Anadolu Lisesi Kampüsü
İstanbul / Çekmeköy
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Çekmeköy İlgi Okulları Anadolu Lisesi, sunduğu eğitim hizmeti ile öğrencilerinin her açıdan gelişimini desteklemeyi...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

İlgi Okulları için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum