fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

İnci Koleji

İnci Koleji hakkında tüm bilgilere kolayca ulaşın. Her kampüs ve her eğitim seviyesinde aradığınız okulu hemen keşfedin.

İnci Koleji'nde Eğitime Bakış

İnci Koleji, deneyimli öğretim kadrosu ile müstakil binasında 260 öğrenciye 20 kişilik sınıflarda anaokulundan sekizinci sınıfa kadar eğitim veren seçkin bir eğitim kurumudur. İnci Koleji, kaliteyi hedefleyen, milli ve manevi değerlerimize bağlı, yeniliklere açık, teknolojik gelişmelere uyum sağlayan, modern bir eğitim kurumu olarak, Milli Eğitim Bakanlığı programının yanı sıra uluslararası programları kullanarak her öğrencinin bireysel farklılıklarını göz önünde bulundurup zihinsel, duygusal, fiziksel, sosyal, ruhsal ve akademik gelişimlerini bir bütün olarak sağlamayı; manevi değerlerimizi taşıyan, yabancı dil bilen bireyler yetiştirmeyi görev bilmektedir. Eğitim ve öğretimi sportif, sanatsal, sosyal ve kültürel etkinlikler ile güçlendirmeye de büyük önem vermektedir. İnci Koleji, öğretmen, öğrenci, veli, çalışan ve çevre arasındaki iletişimi güçlü tutarak, herkesin kendini mutlu ve güvende hissettiği bir eğitim ortamı sunarak hedefleri ve ilkeleri doğrultusunda adım atmaya kararlılıkla devam etmektedir.


Bir insanın hayatında başına gelebilecek en iyi şeylerden biri erken yaşta iyi bir öğretmenle karşılaşmasıdır. Bundan dolayı, İnci Koleji “uzman sınıf öğretmenliği” anlayışını benimsemiştir. Sınıf öğretmeni, sevgi ve şefkat sağladığı için, bilgini kaynağı, erdemin taşıyıcısı olduğu için, miniklerin geleceğini aydınlattığı için, öğrencilerin birincil olumlu örneği olduğu için çok önemlidir. Bu bağlamda, İnci Koleji sınıf öğretmenleri, sağlıklı iletişim kuran, öğrenciyi takdir eden, onun potansiyelini fark eden, ona yol gösteren ve öğretmeye aşık olan uzman eğitmenlerdir.


İnci Koleji, anaokulundan 8. sınıfa kadar eğitim vererek yeni nesilleri geleceğe hazırlamayı amaçlamaktadır. İnci Koleji Anaokulu, çocukların eğitim sürecini sevgiyle, saygıyla ve etkili bir biçimde başlatmak için Montessori yaklaşımını benimsemektedir. İtalya’nın ilk kadın doktoru Maria Montessori tarafından geliştirilen Montessori eğitim yaklaşımı, merkezinde öğrencilerin mutluluğunu, başarısını ve özgüvenini bulunduran, dünyaca ünlü bir öğretim metodudur. Montessori sistemi ile eğitim görmüş çocukların motor becerilerinin ve zihinlerinin diğer çocuklara göre daha iyi geliştiği araştırmalar ile kanıtlanmış bir gerçektir. Montessori “Çocuğun eline koymadığınız şeyi aklına koyamazsınız.” sözü doğrultusunda, somuttan soyuta doğru öğreten bir eğitim yaklaşımıdır. Öğrenciler öğrenecekleri kavramı önce görerek, dokunarak ve oynayarak tanımaktadır. Böylece o kavramı ezber ve dikkat eksikliği endişeleri olmadan, doğal bir şekilde soyutlaştırıp öğrenebilmektelerdir.


Her öğrencinin farklılıklarını tanımayı görev bilen İnci Koleji, bu bağlamda Çoklu Zeka Kuramını benimsemiştir. Çoklu zeka, zekayı tek bir skalaya indirgemeden, çevresel ve genetik etkenler ile bağdaştırarak yorumlanmasından ortaya çıkan bir kavramdır. Bu kuramın yaratıcısı Howard Gardner, “Frames of Mind (Zihin Çerçeveleri)” başlıklı eserinde zekayı, bir kişinin bir veya birden fazla kültürde anlamlı bir ürün ortaya koyabilme yeteneği, ya da günlük veya mesleki hayatında karşılaştığı bir problemi etkin ve verimli bir şekilde çözümleme becerisi olarak tanımlamıştır. Gardner, zekayı 8 farklı türe ayırmaktadır. Bunlar, mantıksal-matematiksel, sözel-dilsel, görsel, içsel, sosyal-kişilerarası, müziksel-ritmik, doğal ve kinestetik-bedensel zeka olarak sıralanmaktadır. İnci Koleji, öğrencilerinin her tür zekasını geliştirmeyi amaçlarken, aynı zamanda öğrencilerin öne çıkan zeka türünü tespit edip o alanda özelleşmelerini sağlamaktadır.


İnci Koleji, yabancı dil eğitimine büyük önem vermektedir. İnci Koleji öğrencileri zorunlu yabancı dil olarak İngilizce ve Çince eğitimi almaktadır. İngilizce, tüm küresel topluluk tarafından kullanılan “dünya dili” olarak öne çıkmaktadır. Uluslararası siyasetin, ticaretin ve kültürel etkileşimin birincil dilidir. İnci Koleji’nde İngilizce dersleri anadili İngilizce olan öğretmenler tarafından işlenmektedir. Uluslararası programları dahil eden kapsamlı bir İngilizce eğitim programı ile öğrencilerin konuşma, okuma, yazma ve dinleme becerileri geliştirilmektedir. Çince, dünyada en çok konuşulan dildir. Günümüzde uluslararası ticaretin ve sanayinin öne çıkan dillerinden biridir. Dünya ticaretinin yeni merkezi olan Çin, geleceğin en önemli ulusal kuvvetlerinden biri olarak belirmektedir. Anadili Çince olan öğretmenlerden yabancı dil eğitimi alan İnci Koleji öğrencileri, küresel düzeyde etkin, rekabetçi bireyler olarak yetişmektedir.


İnci Koleji Tanıtım Filmi
İnci Koleji Fiyatları 2024

İnci Koleji 2024 fiyatlarının ve yemek ücretlerinin ne kadar olacağını açıkladı. Duyurulan 2024 - 2025 eğitim ücretlerine; eğitim bedelinin peşin ödenmesi durumunda %10 indirim uygulanacaktır.

İnci Koleji 2024 - 2025 Eğitim Ücretleri
Eğitim Seviyesi Eğitim Ücreti Yemek Ücreti
Anaokulu 104.000 TL 45.000 TL
İlkokul 137.000 TL 45.000 TL
Ortaokul 150.000 TL 45.000 TL
İnci Koleji İndirimleri
İnci Koleji Yorumları
Devamını Gör
İnci Koleji'nde Eğitime Bakış
İnci Koleji Tanıtım Filmi
İnci Koleji Fiyatları 2024
İnci Koleji Galeriler
İnci Koleji Yorumları

İnci Koleji Kampüsleri

İnci Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Ankara İnci Koleji Kampüsü
Ankara / Çankaya
comment-icon 6 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Ankara’nın Çankaya ilçesi okulların çok yoğun olduğu bir semt. Bu okullar arasında İnci Koleji’ne bağlı olarak çalışan Ö...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

İnci Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum