fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

İpucu Koleji

İpucu Koleji fiyatlarına, bursluluk sınav tarihlerine, veli yorumlarına, erken kayıt dönemlerine hemen ulaşın. İpucu Koleji ile kolayca iletişime geçin.

İpucu Koleji'nde Eğitime Bakış

İpucu Koleji, Ankara’da eğitim vermekte olan özel bir eğitim kurumudur. Kurum eğitim çalışmalarını 1998 yılından beri sürdürmektedir. 1998 yılında dershane olarak eğitim hayatına başlayan kurum, 2007 yılında yayıncılık sektöründe de yer almış ve de 2019-2020 eğitim öğretim yılında özel okul olmuştur. “Başarı için önce ipucu” sloganıyla başarılı bir gelecek inşası için mutlu öğrenciler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Kurumun amacı Atatürk’ün ilkelerini benimsemiş ve cumhuriyetin öneminin farkında; akıl ve bilimi yoluna ışık olarak edinmiş, farklılıklara saygı duyan ve global düşünebilen bir nesil yetiştirmektir.


İpucu Eğitim Kurumları 6.000 metrekarelik kampüs alanına sahiptir. Bu kampüs alanında okul öncesi kademeden lise kademesine kadar eğitim verilmektedir. Her bir kademede öğrencilerin başarılı olmaları adına alanında gerekli eğitimlerini tamamlamış, çözüm odaklı, deneyimli ve öğrencilerle sağlıklı iletişim kurabilen öğretmenler görev almaktadır. Nitelikli ve donanımlı eğitim kadrosu ve yetkin idari kadro ile kurum içerisinde akademik imkanlar son derece yetkin bir biçimde öğrencilere sunulmaktadır.


İpucu Koleji anaokulu kademesinde öncelikli hedef öğrencileri ilkokulla beraber başlayacak uzun akademik serüvene hazırlamaktır. Çocukların gelişimlerini destekleyici aktiviteler açık alanda ve kapalı alanda alanında uzman eğitmenler eşliğinde gerçekleştirilmektedir. İlkokul kademesinde öğrencilerin eğitime karşı olumsuz bir tutum sergilememesi adına sınıf öğretmenliği sistemi titizlikle uygulanmaktadır. İlkokul birinci sınıftan itibaren haftalık 13 saat İngilizce dil eğitimi, 2. sınıftan itibaren ise haftalık 3 saat Almanca dil eğitimi verilmektedir.


İpucu Koleji ortaokulu kademesinde ise öğrencilerin lise sınavlarına hazırlık çalışmaları başlamaktadır. Beşinci sınıftan itibaren altıncı sınıf da dahil olmak üzere ayda bir deneme sınavları gerçekleştirilmektedir. 7. sınıfta üç haftada bir gerçekleştirilen deneme sınavlarının sıklığı liselere giriş sınavının yaklaşmasıyla artmaktadır. Bu sınav sonuçları doğrultusunda öğrencilerin eksikleri tespit edilerek bu konularda etütler gerçekleştirilmektedir. İpucu Koleji lise kademesinde 11. sınıftan itibaren üniversite sınavlarına hazırlık çalışmaları başlamaktadır. Bu çalışmalar doğrultusunda öğrencilere düzenli soru çözümü, deneme sınavı imkanları sunulmaktadır.


İpucu Okulları akademik gelişim kadar öğrencilerinin sosyal gelişimlerini de önemsemektedir. Bu önem doğrultusunda kurum içerisinde çeşitli öğrenci kulüpleri aktif olarak yer almaktadır. İlkokul kademesinden itibaren öğrencilere robotik ve kodlama dersleri verilmektedir. Böylelikle öğrenciler değişen dünya düzeninin önemli becerilerinden bir tanesi olan bilgisayar dilini erken yaşlardan itibaren öğrenmektedir. Bunun dışında kurum içerisinde gerçekleştirilen müzik, görsel sanatlar, piyano dersleri ile öğrencilerin yeteneklerini ve ilgilerini keşfedecekleri alanlar yaratılmaktadır.

İpucu Koleji Tanıtım Filmi
İpucu Koleji İndirimleri
İpucu Koleji Yorumları
Devamını Gör
İpucu Koleji'nde Eğitime Bakış
İpucu Koleji Tanıtım Filmi
İpucu Koleji Galeriler

İpucu Koleji Kampüsleri

İpucu Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

İpucu Koleji Kampüsü
Ankara / Etimesgut
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 19 Duyuru
Özel İpucu Koleji Anaokulu, çocukların okulöncesi dönemdeki tüm bilişsel, zihinsel ve akademik gelişimleri için gerekli...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

İpucu Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum