fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Irmak Okulları

Irmak Okulları hakkında detaylı bilgilere ulaşın. Irmak Okullarının fiziksel imkanlarını, bursluluk bilgilerini, fotoğraflarını ve fiyatlarını hemen inceleyin!

Irmak Okulları Eğitime Bakış

IRMAK OKULLARI

Irmak Okulları, PYP programı ile 3 ile 12 yaş arasındaki öğrencilerin ilgi ve alakalarını tek bir noktada toplayıp sistematik düşünmeye zorlayan disiplinli olmayı öğreten bir yapı içinde eğitim hizmeti vermektedir. Bu program MEB'in müfredatıyla entegre edilmiş bir biçimde uygulanmakta böylece öğrenciler ulusal çapta yapılan sınavlarda başarılı olmaları amaçlanmaktadır. Okul ayrıca bilgileri belli bir sıraya sokup öğrencilere vermek yerine, öğrencilerinde öğrenme sürecine aktif olarak katılıp araştırma yapabildikleri bir eğitim sistemi ile yoluna devam etmektedir.


Irmak Okulları akademik başarının yanında öğrencilerine başkalarının duygu ve düşüncelerine saygı göstermeyi, adaletli ve dürüst olmayı, girişimci ruha rahip olmayı öğretmektedir. Sınıfların son teknolojiyle donatıldığı sınıflar PYP eğitimine uygun hale getirilmiştir.


Irmak Okulları bünyesinde eğitim gören öğrenciler birçok kulüp seçeneği ile ilgi ve istekleri doğrultusunda dönem boyu kendilerini geliştirebilme şansı bulurlar. Öğrenciler bu kulüplerin yaptığı etkinlikler ile okula daha istekli gelmekte eğlenceli bir eğitim hayatı geçirmektedirler. Irmak Okulları müzikal anlamda yetenekli öğrencilerin kendilerini keşfedebilecekleri ve yeteneklerini geliştirebilecekleri ortamlar yaratırken koro çalışmalarıyla da öğrencilere işbirliği içinde olmanın önemini kavratılmaktadır.


Irmak Okulları'nda eğitim hayatına başlayıp uyum sorunu yaşayan öğrenciler rehberlik bölümü sayesinde karşılaştıkları güçlükleri uzmanlar eşliğinde kolayca çözüme kavuşturabilirler. Bu noktada rehberlik birimi öğrenci ve veli ile işbirliği içinde çalışmaktadır. Yıl içerisinde öğrenciler ile dönemsel olarak görüşülüp gelişimleri takip altına alınır ve raporlar hazırlanır. Ayrıca rehberlik birimi tarafından yapılan grup çalışmaları ile öğrencilerin çeşitli alanlarda yetkinlik kazanmaları amaçlanır.


Irmak Okulları, etik ve estetik değerleri benimsemiş, sorumluluk duygusu gelişmiş, bilgi ve becerilerini topluma katkıda bulunmak için kullanan, vicdanlı, başarılı, yaşam boyu öğrenen bireyler yetiştirmeyi hedefleyen uluslararası bir eğitim kurumudur. Bilgi işlemeyi özümseyen ve kişisel yetenekleri geliştiren eğitim modelleri ile öğrencilerine özgür öğrenim ortamı sunmayı amaçlamaktadır. Uluslararası bir kurum olarak, Irmak Okulları çeşitli uluslararası eğitim kuruluşları tarafından akreditasyon elde etmiştir ve birçok uluslararası program yürütmektedir. Council of International Schools (Uluslararası Okullar Konseyi) ve European Council of International Schools (Avrupa Uluslararası Okulları Konseyi) üyesi olan Irmak Okulları, Uluslararası Bakalorya (IB) ve AP College Board tarafından akredite edilmiştir. Türkiye’de Uluslararası Bakalorya tarafından tüm IB programlarını sunmak için onaylanan birkaç kurumdan biridir. IB Primary Years Program (İlk Yıllar Programı), IB Middle Years Program (Orta Yılları Programı) ve IB Diploma Programı Irmak Okullarında uygulanmaktadır. AP programına dahil olan Irmak Okulları, lise sınıflarında üniversite seviyesinde dersler verebilmekte ve öğrencilerini yükseköğretime büyük bir avantajla başlatmaktadır.


Irmak Okulları IB İlk Yıllar Programı

Okul öncesi eğitim ile İlkokul eğitimini bir bütün olarak gören Irmak Okulları, hem Irmak Anaokulunda hem Irmak İlkokulunda, aralık vermeden IB İlk Yılları Programını (PYP) uygulamaktadır. İlk Yıllar Programı, öğrencilerin akademik, sosyal, duygusal ve kültürel gelişimini hedefleyen, uluslararası düzeyde düzenlenmiş bir eğitim programıdır. Çeşitli öğrenim yaklaşımları, öğretim yöntemleri ve analiz stratejileri öğrencilere sunulmaktadır. Her öğrencinin akademik hayatı ve ötesi için gerekli olan zihinsel yeterliliği edinebilmesi için, her öğrencinin öğrenim tarzına uygun eğitim sağlanmaktadır. İlk Yılları Programı eğitim felsefesi, her öğrenciye öz yeterlilik, öz güven ve bağımsızlık duygularını aşılamayı hedeflemektedir. 20 yılı aşkın PYP tecrübesi ile Irmak Okulları bu yenilikçi programı kullanarak öğrencilerinin potansiyellerinin en üst düzeyine ulaşmasını sağlamaktadır.


Irmak Okulları IB Orta Yılları Programı

Irmak Okulları Ortaokulu, 11-16 yaş aralığındaki öğrencilere en etkili eğitim ortamını sunmayı amaçlamaktadır. Bu doğrultuda, Irmak Okulları bu kademede IB Orta Yıllar Programını uygulamaktadır. Asırlara dayanan IB tecrübesi ile Irmak Okulları, 2023 yılında başlayarak IB Orta Yıllar Programının kazanımlarından en iyi şekilde yararlanmaktadır. Ortaokul döneminin kritik çocukluktan gençliğe geçiş sürecini kapsadığının farkında olan Irmak Okulları, İlk Yılları Programı ile öğrencilerine kendilerini tanıyabilecekleri ve dünyayı gözlemleyebilecekleri bir eğitim ortamı sunmaktadır. Orta Yıllar Programı, kapsamlı ve disiplinler arası bir müfredata sahiptir fakat sadece öğrencilere akademik bilgi aktarmakla kalmamaktadır. Aynı zamanda öğrencilerin bireysel ilgi, yetenek ve tutkularının peşinden koşmalarını teşvik etmektedir. Sosyal sorumluluk projelerine yer veren Orta Yılları Programı, erdemli ve sorumlu bireyler yetiştirmektedir. Orta Yıllar Sistemini ustaca uygulayan Irmak Okulları, öğrencilerinin kişisel, sosyal, fiziksel ve akademik gelişimini desteklemektedir.


Irmak Okulları IB Diploma Programı

IB Diploma Programı dünyanın en üstün eğitim kurumları tarafından tanınan, uluslararası standartlara göre geliştirilmiş bir eğitim programıdır. IB Diploma Programı, geniş kapsamlı ve özelleştirilmiş bir eğitimin yanı sıra, yurt dışındaki üniversitelerde geçerli olan krediler sağlamaktadır. IB Diploma Programının 3 temel unsuru bulunmaktadır; Theory of Knowledge (Bilgi Kuramı), Extended Essay (Bitirme Tezi) ve Creativity/Action/Service (Yaratıcılık, Eylem, Hizmet). Bilgi Kuramı, disiplinler arası bilgi ve beceri kazandıran bir ders programıdır. Bilgi Kuramı, öğrencilerin dogmalarını yıkmasını ve küresel meselelere felsefi bir bakış açısıyla bakmasını sağlamaktadır. Yaratıcılık/Eylem/Hizmet, Bilgi Kuramı ile aktarılan felsefi değerleri tamamlayan bir programdır. Öğrenciler bu programda topluma hizmet etmenin ve ilgi alanlarında uzmanlaşmanın önemini öğrenmektedir. Öğrenciler kendi ilgi alanlarında faaliyetlerde bulunmakta ve toplumsal hizmet projelerine katılım göstermektedir. Bitirme Tezi ise öğrencilere üniversite hayatlarında gerekli olacak yetenekleri kazandırmayı hedeflemektedir. Her öğrenci bağımsız araştırma yürütüp 4000 kelimelik bir kompozisyon yazmakla görevlendirilmektedir. Bu üç unsur sayesinde her öğrenci araştırma yapmayı, bilgileri analiz etmeyi ve topluma katkıda bulunmayı öğrenip, yetişkin hayatlarına bağımsız ve başarılı bireyler olarak adım atmaktadır.

Irmak Okulları Tanıtım Filmi
Irmak Okulları İndirimleri
Irmak Okulları Yorumları
Devamını Gör
Irmak Okulları Eğitime Bakış
Irmak Okulları Tanıtım Filmi
Irmak Okulları Galeriler
Irmak Okulları Yorumları

Irmak Okulları Kampüsleri

Irmak Okulları kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Irmak Okulları Kadıköy Kampüsü
İstanbul / Kadıköy
comment-icon 23 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
İstanbul’da eğitim vermekte olan Özel Irmak Anaokulları’nın bir parçasıdır. Özel Irmak Anaokulu Milli Eğitim Bakanlığı’n...
Irmak Feneryolu Anaokulu Kampüsü
İstanbul / Kadıköy
comment-icon 9 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
30 ile 54+ ay arasındaki öğrencilere eğitim öğretim hizmetleri sunan Özel Irmak Feneryolu Anaokulu İstanbul ilinin Kadık...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Irmak Okulları için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum