fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

İstanbul International School

İstanbul International School fiyatlarına, bursluluk sınavlarına ve erken kayıt dönemlerine hemen göz at. Kurum hakkında merak ettiğin tüm bilgileri incele.

İstanbul International School'da Eğitime Bakış

İstanbul International School, İstanbul’un Anadolu yakasında eğitim vermekte olan özel bir eğitim kurumudur. Kurum, uluslararası bir eğitim kurumudur. Kurumda yabancı kökenli öğrencilere eğitim imkanı sunulmaktadır. Kurum eğitime 2000 yılında, 12 kişilik öğrenci kadrosuyla başlamıştır. Kendi alanında gösterdiği eşsiz eğitim başarısı ile hızla ivme kazanmış ve çok daha fazla öğrenciye ulaşmaya başlamıştır. 2018 yılı itibariyle 470 kişiyi aşkın öğrenciye okul öncesi kademesinden itibaren, ortaokul kademesine kadar eğitim vermektedir. Her bir kademede öğrencilerin kendilerine güvenen, fikirlerini özgürce ifade eden bireyler olarak yetişmeleri adına öğrencilere nitelikli eğitimler verilmektedir. Kurumun kampüsü Çamlıca ilçesindedir. Yeşilliklerle dolu doğa ile iç içe bir eğitim ortamı öğrencilere sunulmuş durumdadır.


İstanbul International School uluslararası programlara akreditasyonu bulunan kurumlardan bir tanesidir. Verdiği yoğun ve nitelikli eğitim ile dünyanın dört bir yanındaki nitelikli üniversitelere öğrenci yetiştirmektedir. Kurumun akredite programı Cambridge ile öğrenciler uluslararası alanda nitelikli olan ve adından söz ettiren eğitim programlarıyla eğitim görmektedir. Kurum eğitim müfredatında uyguladığı uluslararası müfredat dahilinde öğrencilerine çift dilli eğitim vermektedir. Kurumda eğitim dili İngilizce’dir. Tüm dersler ve etkinlikler İngilizce işlenmektedir. Bunun yanında öğrencilere seçmeli olarak Türkçe ve İspanyolca dilleri öğretilmektedir. Kurumun dil eğitimindeki amacı, öğrencilerinin öğrendikleri dillerde iletişim kurabilecekleri şekilde öğrenmeleri ve öğrendikleri dile hakim olmaktadır. Bu dil eğitimiyle öğrencilerin birden fazla kültürü tanımaları ve benimsemeleri de desteklenmektedir.


İstanbul International School çok kültürlü bir kurumdur. Her türlü ırktan, dilden ve dinden öğrenci kabul edilmekte ve her bir öğrencinin farklılığı bir değer olarak kabul edilmektedir. Öğrencilerin sosyal ve akademik gelişimleri bir arada ele alınarak işlenmektedir. Öğrencilerin akademik kariyerleri planlanırken bireysel ilgileri ve yetenekleri gözetilmektedir. Kurum akreditasyona sahip olduğu Cambridge’a uygun bir müfredat takip etmektedir. Bu müfredat doğrultusunda öğrencilere matematik dersleri, fen dersleri, sosyal bilimler dersleri verilmektedir. Bu derslerin yanında müzik dersleri, dil dersleri, beden eğitimi dersleri, görsel sanatlar dersleri de kurum bünyesinde gerçekleştirilmektedir.


İstanbul International School ders dışı aktivitelerin çeşitliliğine büyük önem vermektedir. Akademik gelişim kadar sosyal gelişimin öneminin farkında olarak hareket etmektedir. Bu nedenle kurum içerisinde öğrenci kulüpleri aktif olarak görev almaktadır. Bu kulüpler ile öğrencilerin kendi ilgi ve yeteneklerini keşfetmeleri daha kolay olmaktadır. Yine öğrenci kulüplerinin yardımı ile öğrenciler arkadaşlarıyla daha kolay ve daha nitelikli bir biçimde sosyalleşme imkanı bulmaktadır. İstanbul International School öğrencilerine sportif, kültürel ve teknolojik alanlarda faaliyet gösteren kulüpler sunmaktadır.

İstanbul International School İndirimleri
İstanbul International School Yorumları
Devamını Gör
İstanbul International School'da Eğitime Bakış
İstanbul International School Galeriler
İstanbul International School Yorumları

İstanbul International School Kampüsleri

İstanbul International School kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Üsküdar İstanbul International School Kampüsü
İstanbul / Üsküdar
comment-icon 10 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
İstanbul International School Üsküdar’ın en yeşil muhitlerinden olan Çamlıca bölgesinde bulunan özel eğitim öğretim hizm...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

İstanbul International School için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum