fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel İstanbul International School İlkokulu

Özel İstanbul International School İlkokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/16:00

Özel İstanbul International School İlkokulu Hakkında

İstanbul International School Üsküdar’ın en yeşil muhitlerinden olan Çamlıca bölgesinde bulunan özel eğitim öğretim hizmeti veren bir kurumdur. İstanbul’da yaşayıp İngilizce uygulanan bir müfredata ihtiyacı olan yabancı uyruklu öğrenciler ve veliler ve aynı zamanda uluslararası bir okulun imkanlarından faydalanmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için kaliteli eğitim programları sunan bir okuldur. 2000 yılında anaokulu olarak faaliyetine başlayan okul 2001 yılında ilkokul bölümünü de açmıştır. Milli Eğitime bağlı bulunan okul Cambridge Uluslararası Okulları listesine alınarak Cambridge organizasyonu tarafından da akredite edilmiştir. Aynı zamanda ISA (International Schools Association – Uluslararası Okullar Birliği) üyesi olan okul, kalitesini ve standartlarını geliştirmeye her geçen gün devam etmektedir. İstanbul Uluslararası Okulu değişen dünyada çocukların eğitim gereksinimlerine cevap verebilen ve ulusal veya uluslararası okullara geçiş imkanı sağlayan öğrenci merkezli bir program vaat etmektedir. Program, öğrencilerin ve anne babalarının deneyim, kültür ve perspektiflerini birleştirmelerine olanak sağlamaktadır. Eğitim programı bireyin bütün gelişimini karşılamaya yöneliktir ve merak etme, derinlemesine düşünme ve sorgulamayı rekabet yerine bilgi paylaşımının önemini vurgulayarak teşvik eder. Bütün öğrencilerin farklı ilgi, beceri ve yeteneklere sahip olduğunu bilerek akademik yönden en iyisi hedeflenmektedir. Öğrencileri farklı topraklara , farklı milliyetlere ve farklı dinlere sahip olan, okulu ve eğitim anlayışını oluşturan bir bütünün parçaları olarak kabul edilmektedir. Özel İstanbul International School İlkokulu çok dilli ve çok kültürlü olmayı önemsiyor ve kuvvetli bir biçimde destekler. Bu anlayış, eğitim yaklaşımına, programların işleyişine ve öğretmen seçimine belirgin bir şekilde yansımaktadır. İstanbul International School, sahip olduğu Cambridge Uluslar arası Okulu akreditasyonu ile İlk ve Ortaöğretim seviyelerinde sınav ugulayabilen onaylı bir sınav merkezidir. İstanbul International School, sahip olduğu lisans ile aşağıdaki sınavları uygulamaya yetkilidir; Primary Checkpoint Secondary Checkpoint, IGCSE Exams, A Level exams/ AICE exams. Okulun ilkokul bölümü sınıf öğretmenlerinin eğitim felsefesi; öğrencilerin bilişsel, sosyal ve duygusal yönlerden gelişimlerine rehberlik edip iyi bir dünya vatandaşı ve iyi bir yurttaş olmalarını sağlamaktır. Öğrencileri sadece akademik olarak değil, onları aynı zamanda arkadaşlarıyla iyi iletişim içerisinde, yenilikçi, sorgulayıcı, problem çözme becerilerini edinmiş, kendini tam anlamıyla ifade edebilen ve ne istediğini bilen bireyler olarak yetiştirmektir.

Yorumlar (4)

 • GB

  Eğitim sektörüne daha şimdiden başarılılarıyla adını altın harflerle yazdırmayı basarmış, özellikle çok uluslu yapısıyla büyük avantajları olan bir kurum.

 • UY

  Çocukların her yönden gelişimlerine ve kazanımlarına ağırlık verebilen, dünya çapında eğitim standartlarına sahip bir okul. Eğer çocuğunuzu göndermeyi düşünüyorsanız doğru bir karar almışsınız demektir. Okuldaki atmosfer ise inanılmaz kendinizi bir an Avrupa'nın ortasındaki bir kolejde zannedebilirsiniz.

 • HB

  Son derece kaliteli bir eğitim kurumu. Öğrencilerini dünya vatandaşı olarak mezun etmeyi gerçek anlamda başaran işine önem veren bir okul. Özellikle çocuklara sunduğu fırsatlar ve olanaklar açısında da velilerin bile okumak isteyeceği bir okul olduğunu düşünüyorum.

 • DK

  Uluslararası standartlarda eğitim almak için ideal bir okul. İki tür eğitim programı var. Hem Türk hem de yabancı uyruklu çocuklar için. Ancak tüm çocuklar dersler dışında birlikte vakit geçirdiklerinden özellikle ingilizce konusunda çok yararlı bir okul olmuş. Okulun fiyatları da sunulan imkanlara oranla gayet uygun olmuş.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel İstanbul International School İlkokulu İletişim Bilgileri

Turistik Çamlıca Cad. No 12 / Üsküdar- İstanbul
0 216 706 6874
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum