fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

İTA Okulları

İTA Okulları hakkındaki tüm detaylara kolaylıkla ulaşın. İTA Okulları; fiyatlarına iletişim bilgilerine, veli yorumlarına ve bursluluk sınavlarına göz atın.

İTA Okulları'nda Eğitim

İTA OKULLARI'NDA EĞİTİME BAKIŞ

İTA Okulları 2014-2015 yılında eğitim-öğretim hayatına farklılık yaratmak amacı ile atılmıştır. Eğitim alanındaki tecrübesi uzun yıllara dayanan İTA, bu tecrübesini modern hayatın gereklilikleri ile harmanlayarak yenilikçi eğitim anlayışı ile öğrencilerin çok yönlü gelişimlerini desteklemeyi hedeflemektedir.


İTA Okulları, öğrenciler için yaptığı araştırmalar sonucunda oyunla eğitim vermektedir. İTA, oyunlarla eğitilen öğrencilerin yaratıcılık, soyut düşünme, problem çözme, işbirliği yapma, paylaşma, saygı duyma gibi günlük hayatın ve sosyal ilişkilerin temelini oluşturacak becerilerini daha rahat geliştirdiğini gözlemlemektedir. Oyunla kurulan etkinlikler öğrenciye sadece bilgi vermemekte, öğrencinin zihinsel, fiziksel ve sosyal gelişimini sağlamakta ve öğrencinin yaşayarak öğrenmesine fırsat vermektedir. İTA Okulları'nda öğrenciler oynayarak öğrenmektedir.


Kurum, öğrencilerini bir sınıf olarak değil her öğrencisini farklı bir birey olarak kabul etmekte ve gelişimlerine sınıf çerçevesinden değil birey çerçevesinden bakmaktadır. İTA Okulları, küçük yaştan itibaren verdiği eğitimle, öğrencilerin; zihinsel, fiziksel, sosyal ve duygusal gelişimlerini desteklerken, meraklı, öz güvenli, dürüst, sorgulayıcı, hoşgörülü ve yenilikçi bireyler olmalarını sağlamak amacı ile çalışma programlarını çeşitlendirmektedir.


İTA Okulları, öğrencilerin akademik yönden gelişimini desteklemek amacı ile Tasarım Yoluyla Anlama yaklaşımını kullanmaktadır. Bu yaklaşımla birlikte öğrencilerin öğrencilere sunulan bilgilerin kalıcılığı sağlanmaktadır. Üç aşamadan oluşan bu yaklaşım, öğrencilerin çok yönlü gelişimlerine katkıda bulunmaktadır.


İTA Okulları'nda yabancı dil eğitimi olarak İtalyanca ve İngilizce seçilmektedir. MEB yönergesiyle birlikte tam bir uyum içerisinde uygulanan eğitim programı ile birlikte haftada 10 saat İtalyanca ve 8 saat İngilizce eğitimi verilmektedir. İTA Okulları'nda alanında uzman eğitmenlerle verilen dil eğitimi, öğrencilerin dili etkin olarak kullanabilmesi için yapılandırılmaktadır. Yıl boyunda oluşturulan çalışmalar Türkçe, İtalyanca ve İngilizce eğitimini eş zamanlı olarak ele almaktadır. Bu sayede öğrencinin yabancı dillerle Türkçeyi anlamlandırması kolaylaşmaktadır.


İTA Okulları, özgüvenli, meraklı, araştırmacı, sorgulayıcı, sorumlu, çözüm odaklı, insan haklarına saygılı, mutlu bireyleri yetiştirmeyi amaçlayan bir uluslararası İtalyan okuludur. Uluslararası standartlara göre eğitim vermeyi; eğlenceli, dinamik ve gerçek hayatla bağlantılı bir eğitim ortamı sunmayı, eğitim programını ve ders içeriklerini sürekli uluslararası gelişmelere göre yenileyen, uluslararası etkileşime açık, özgür düşünce sahibi dünya vatandaşları yetiştiren bir okul olmayı görev bilmektedir. Çocukların İTA Okulları’na hevesle gelip zevk içinde vakit geçirdiği; bireysel, sosyal ve kültürel gelişimlerinin desteklendiği bir eğitim ortamı sunmaktadır. İTA Okulları eğitim sistemini “Çocuk oynayarak öğrenir.” ilkesi üzerine kurmuştur. Yapılan tüm etkinlikler öğrencilerin edindikleri bilgileri gerçek hayatla bağdaştırıp deneyimlemesine fırsat sunacak şekilde, oyun bazlı olarak düzenlenmektedir.


İTA Okulları Anaokulu

İTA Okulları Anaokulu, çocukların fiziksel, zihinsel, sosyal ve duygusal gelişimlerini destekleyen, onları meraklı, özgüvenli, dürüst, sorgulayıcı, hoşgörülü ve değişime adapte olabilen bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlayan, zevkli ve heyecan verici bir öğretim süreci yürüten bir eğitim programı uygulamaktadır. İtina ile tasarlanmış eğitim ortamlarında düzenlenen oyun temelli etkinlikler ile çocukların her gün yeni deneyimler elde ederek, yeni beceriler uygulayarak, sorgulayarak ve keşfederek öğrenmektedir. Bu eğitim programı, “Tasarım Yolu ile Anlama” eğitim yaklaşımının çerçevesinde tasarlanmıştır. Anaokulunda işlenen konular, Uluslararası Bakalorya’nın İlk Yıllar Programı’nın belirlediği Kim Olduğumuz, Bulunduğumuz Mekan ve Zaman, Kendimizi İfade Etme Yollarımız, Dünyanın İşleyişi, Kendimizi Düzenleme Biçimimiz ve Gezegeni Paylaşmak temalarını ele almaktadır.


İTA Okulları’nda İlköğretim

İTA Okulları İlkokulu’nda ve İTA Okulları Ortaokulu'nda, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sağlanan müfredatın genel amaç ve ilkeleri çerçevesinde hareket ederek, temel bilgi ve becerileri edinmiş, özgüven duygusu gelişmiş, merakçı bir ruha sahip, araştırmayı seven, sorgulayıc olmaktan çekinmeyen, eleştirel düşünme becerisine sahip, sorumluluk almaktan kaçınmayan, sorunlarını çözmeye odaklanan, insan haklarına ve farklı kültürlere saygılı, mutlu bireyleri yetiştirmeyi amaçlayan bir eğitim programı uygulamaktadır. Bu eğitim programının kapsamında her öğrencinin bireysel farklılıkları gözetilerek ders planlamaları yapılmaktadır.


İTA Okulları’nın ilköğretim programı da “Tasarım Yolu ile Anlama” yaklaşımı ile tasarlanmıştır. Bu yaklaşım üç aşamadan oluşmaktadır. Birinci aşamada öğretmenler işlenecek konu ile ilgili hedeflerini belirleyerek öğrencilerine kalıcı olarak kazandırmak istedikleri bilgi ve becerileri planlamaktadır. İkinci aşamada ise aktarılan bilgilerin kalıcılığını sağlamak için uygulanacak ölçme ve değerlendirme yöntemleri belirlenmektedir. Son aşamada ise hedeflere yönelik etkinlikler düzenlenmektedir. Bu üç kademeli süreç ile öğretmen ders planlamasına etkinlikler, materyaller ve içerikler ile başlamak yerine öğrencilerine kazandırmayı hedeflediği özelliklere odaklanmaktadır.


İTA Okulları'nda ilköğretim Türk ve yabancı öğretmenler tarafından çift dilli bir şekilde sağlanmaktadır. İtalyan ve İngilizce dersleri verilmektedir ve bununla öğrencilere anadilleri dışında başka bir dil öğrenerek uluslararası iletişim becerileri kazandırmak hedeflenmektedir. İtalyanca ve İngilizceyi özgüvenle kullanan öğrenciler, uluslararası platformlarda etkin roller üstlenebilmektedir.


İTA Okulları CELI Akreditasyonu

İTA Okulları, 12 Mayıs 2015 tarihinde Perugia Üniversitesi tarafından Türkiye’nin CELI İtalyanca akreditasyon merkezi olarak kabul edilmiştir. Bu sayede, ortaokulun son senesinde CELI sınavını başarıyla tamamlayan öğrenciler, İtalya başta gelmek üzere birçok ülkede CELİ sistemini kabul eden İtalyan okullarına geçiş yapabilmektedir. CELI adolescenti (CELI a) İtalyanca dil seviye sertifikası, 13-17 yaş aralığındaki çocuklar için yapılmaktadır. CELI adolescenti sertifikasına sahip biri hem okul ortamında hem iş ortamında kuvvetli iletişim becerilerine sahiptir. 13-17 yaş aralığına hitap eden bir sertifika olduğu için, CELI adolescenti ediminde kullanılan metin türleri ve içerikleri öğrencileri yaş seviyesi, ilgi alanları, küresel meseleler hakkındaki bilinçleri ve bu meselelere duydukları meraka göre hazırlanmaktadır. Gençler için yapılan CELI sınavları, Avrupa Konseyi için Avrupa Ortak Başvuru Metni'nin seviyeleri ile belirtilen yaklaşım ve öğrenme hedeflerine göre düzenlenmektedir.

İTA Okulları Tanıtım Filmi
İTA Okulları Fiyatları 2023

İTA Okulları 2023 - 2024 eğitim döneminde velilerden talep edeceği eğitim ve yemek ücretlerini belirledi. Açıklanan fiyatlara KDV dahildir. 2023 fiyatlarına okul servis ücretleri, okul kıyafet, kırtasiye ve kitap masrafları dahil değildir. Kurum kardeş indirim oranını ise yalnızca bir kardeş için %5 olarak açıkladı.

İTA Okulları 2023 - 2024 Eğitim Dönemi Fiyatları
Eğitim Seviyesi Eğitim Fiyatı Yemek Ücreti
Anaokulu 135.870 TL 37.800 TL
İlkokul 150.967 TL - 158.783 TL 37.800 TL
Ortaokul 158.783 TL 37.800 TL
İTA Okulları İndirimleri
İTA Okulları Yorumları
Devamını Gör
İTA Okulları'nda Eğitim
İTA Okulları Tanıtım Filmi
İTA Okulları Fiyatları 2023
İTA Okulları Galeriler
İTA Okulları Yorumları

İTA Okulları Kampüsleri

İTA Okulları kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Şişli İTA Okulları Kampüsü
İstanbul / Şişli
comment-icon 1 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel İTA Okulları Ortaokulu, öğrencilerini geleceğe hazırlarken uzman kadrosu ve yenilikçi yapısıyla hizmet vermekte ola...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

İTA Okulları için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum