fb
İTA Okulları

İTA Okulları

İTA Okulları hakkındaki tüm detaylara kolaylıkla ulaşın. Okul eğitim seviyesi ve daha fazlası hakkında en iyi bilgilere hızlıca göz atın.

İTA Okulları İle İletişime Geç

Başarılı

Bilgileriniz başarılı bir şekilde alındı. En kısa sürede okul.com.tr sizinle iletişime geçecek.

Anaokulları

İTA Okulları Anaokullar

İTA Okulları anaokullarını
inceleyin.

İNCELE
Anaokulları

İTA Okulları İlkokullar

İTA Okulları ilkokullarını
inceleyin.

İNCELE
Anaokulları

İTA Okulları Ortaokullar

İTA Okulları ortaokullarını
inceleyin.

İNCELE

İTA Okulları Hakkında

  • İTA Okulları'nda Eğitim
  • İta Anaokulu

İTA OKULLARI'NDAN EĞİTİME BAKIŞ

Özel İTA Okulları 2014-2015 yılında eğitim-öğretim hayatına farklılık yaratmak amacı ile atılmıştır. Eğitim alanındaki tecrübesi uzun yıllara dayanan İTA, bu tecrübesini modern hayatın gereklilikleri ile harmanlayarak yenilikçi eğitim anlayışı ile öğrencilerin çok yönlü gelişimlerini desteklemeyi hedeflemektedir.


İTA Okulları, öğrenciler için yaptığı araştırmalar sonucunda oyunla eğitim vermektedir. İTA, oyunlarla eğitilen öğrencilerin yaratıcılık, soyut düşünme, problem çözme, işbirliği yapma, paylaşma, saygı duyma gibi günlük hayatın ve sosyal ilişkilerin temelini oluşturacak becerilerini daha rahat geliştirdiğini gözlemlemektedir. Oyunla kurulan etkinlikler öğrenciye sadece bilgi vermemekte, öğrencinin zihinsel, fiziksel ve sosyal gelişimini sağlamakta ve öğrencinin yaşayarak öğrenmesine fırsat vermektedir. İTA Okulları'nda öğrenciler oynayarak öğrenmektedir.


İTA Koleji, öğrencilerini bir sınıf olarak değil her öğrencisini farklı bir birey olarak kabul etmekte ve gelişimlerine sınıf çerçevesinden değil birey çerçevesinden bakmaktadır. İTA Okulları, küçük yaştan itibaren verdiği eğitimle, öğrencilerin; zihinsel, fiziksel, sosyal ve duygusal gelişimlerini desteklerken, meraklı, öz güvenli, dürüst, sorgulayıcı, hoşgörülü ve yenilikçi bireyler olmalarını sağlamak amacı ile çalışma programlarını çeşitlendirmektedir.


İTA Okulları, öğrencilerin akademik yönden gelişimini desteklemek amacı ile Tasarım Yoluyla Anlama yaklaşımını kullanmaktadır. Bu yaklaşımla birlikte öğrencilerin öğrencilere sunulan bilgilerin kalıcılığı sağlanmaktadır. Üç aşamadan oluşan bu yaklaşım, öğrencilerin çok yönlü gelişimlerine katkıda bulunmaktadır.


İTA Okulları'nda yabancı dil eğitimi olarak İtalyanca ve İngilizce seçilmektedir. MEB yönergesiyle birlikte tam bir uyum içerisinde uygulanan eğitim programı ile birlikte haftada 10 saat İtalyanca ve 8 saat İngilizce eğitimi verilmektedir. İTA Okulları'nda alanında uzman eğitmenlerle verilen dil eğitimi, öğrencilerin dili etkin olarak kullanabilmesi için yapılandırılmaktadır. Yıl boyunda oluşturulan çalışmalar Türkçe, İtalyanca ve İngilizce eğitimini eş zamanlı olarak ele almaktadır. Bu sayede öğrencinin yabancı dillerle Türkçeyi anlamlandırması kolaylaşmaktadır. Her sınıf seviyesine göre farklı olarak yapılandırılmaktır.


İTA Okulları Anaokulu

İTA Okulları İlkokul

İTA Okulları Ortaokul

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum