fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

KALEV Eğitim Kurumları

KALEV Eğitim Kurumları hakkında detaylı bilgilere hemen ulaşın. KALEV Eğitim Kurumları; fiyatlarına, adreslerine veli yorumlarına ve fotoğraflarına göz atın.

KALEV Eğitim Kurumları İle İletişime Geç

Başarılı

Bilgileriniz başarılı bir şekilde alındı. En kısa sürede okul.com.tr sizinle iletişime geçecek.

Kullanıcı sözleşmesi ve pazarlama iznini okudum ve kabul ediyorum.

Anaokulları

KALEV Eğitim Kurumları Anaokullar

KALEV Eğitim Kurumları anaokullarını inceleyin.

İNCELE
İlkokullar

KALEV Eğitim Kurumları İlkokullar

KALEV Eğitim Kurumları ilkokullarını inceleyin.

İNCELE
Ortaokullar

KALEV Eğitim Kurumları Ortaokullar

KALEV Eğitim Kurumları ortaokullarını inceleyin.

İNCELE

KALEV Eğitim Kurumları Hakkında

  • KALEV Eğitim Kurumları Eğitime Bakış
  • KALEV Eğitim Kurumları Tanıtım Filmi

Kalev Eğitim Kurumları’nda erken çocukluktan itibaren uygulanan yeni nesil eğitim yaklaşımımız, verdiğimiz eğitimin niteliğinin 21.yüzyıl ortalarındaki insan yaşamının kalitesini belirleyeceği bilinciyle yapılandırılmıştır.


Eğitim kurumlarının farklılıklarını ortaya çıkaran uygulamaları, yorumları ve yaklaşımlarıdır. Her okulun kendine özgü kültürü ve iklimi vardır. Dönüşümün nesnesi değil, öznesi durumunda kalabilmek, dönüşüm genlerine sahip, her çağın okulu olabilmek değerlidir çünkü eğitim de canlı bir sistemdir ve değişen, dönüşen koşullar karşısında tüm canlı sistemleri gibi yeni özellikler geliştirebilir. Nitelikli bir okulun özel bir kültüre ihtiyacı vardır. Sahip oldukları kültür, okulların kimlikleridir ve bir okulu diğerinden ayıran en belirgin özelliktir. Okullar fiziksel değil, kültürel sınırlara sahiptir.


Kuruluşundan bu yana Kadıköy Maarif sembolünün “Martı” olmasının ve mezunlarının “Martı” olarak anılmasının nedeni martılarla özdeşleşmiş olan özgüven ve özgürlük kavramlarıdır. KALEV Eğitim Kurumları’nda da özgüven, bilinçli farkındalık ve özgürlük kavramları eğitimdeki temel hedeflerimiz arasında yer alır.


Özgüven sahibi, farkındalığı yüksek, temel yaşam becerileri gelişmiş, bilgiyi nasıl kullanacağını bilen, öğrenmekten ve üretmekten keyif alan bireyler hayatın her alanında mutlu olurlar. Biz çocukluğun insanın en yaratıcı, en bilge ve en şiirsel hali olduğuna inanırız. Bu yüzden çocukluğa ve çocuk olmaya saygı duyarız. Çocuğun kendini tanımasına, benlik değerini geliştirmesine ve kendini fark etmesine yardımcı olmayı en temel görevimiz olarak görür ve bir çocuğun kendi potansiyelini gerçekleştirmesinin bize göre en önemli başarı olduğunu düşünürüz.


Güçlü rehberlik sistemimizin en temel işlevini çocuğu iyi tanımak ve onu kendi gerçeğiyle kabul etmek oluşturuyor. Çocuğun kendini gerçekleştirme yolculuğunda, çocuğa özel yol haritası çizmenin önemine inanıyoruz… Tüm çocuklarımızı, bilinen adıyla Bireysel Eğitim Planları (BEP) / KALEV'e uyarlanmış haliyle KALEV Uçuş Planı (KUP) ile takip ediyor ve her çocuğa kendine özgü yolculuğunda destek olan ve yolunu aydınlatan bir rehberlik anlayışı ile hizmet veriyoruz. Farkındalık kavramının, kişinin içinde bulunduğu ana bilerek ve yargılamadan dikkatini vermesiyle ilgili bir anlama hali olduğunu biliyor ve çocukların doğuştan usta oldukları farkındalık alanlarını Bilinçli Farkındalık (Mindfulness) çalışmalarıyla destekliyoruz.


Sınıflarımız sadece bilgi aktarımı yapılan yerler değil, bilginin deneyimlendiği öğrenme ortamlarıdır. Öğrenme süreçleri dinamik, interaktif ve karşılıklı etkileşimin gerçekleştiği ortamlarda hedefine ulaşır. Bilgi sahibi olmak yerine bu bilgiyi nasıl değerlendirdiğimiz önemli. Bilgiyi kaynak olarak kullanıp onu verimli hale getirenlerin fark yarattığı bir dünyadayız.


Hevesli çocuklar ve merak uyandıran, ilham veren öğretmenler… Eğitimin temel amaçlarından birinin bireylerin kendilerini eğitebilecek düzeye gelmeleri olduğunu biliyoruz. Öğrenme sürecinin dersin öncesine ve sonrasına da yayıldığı, öğrenme ortamıyla sınırlı kalmayan uygulamalarla çocukların yaşamını zenginleştirecek ve geleceğe ilham verecek yeteneklerini ve ilgilerini keşfetmelerine eşlik ediyoruz. Akademik Programımızı hazırlarken birçok teknik ve yöntemden yararlanıyor, tek bir disipline bağlı yaklaşımlardan kaçınıyoruz…


Ekoloji eğitimi ile önceliğimiz gelecek için sürdürülebilir bir yaşam kültürü oluşturabilmek ve sürdürülebilirlik kavramının bütünsel bir yaklaşımla algılanmasını sağlayabilmek. Çocukların doğayla olan bağlarını güçlendirmek için hayata geçirilen “Ekoloji Dersi”nde çocuklar, yaşlarına uygun olarak doğadaki yaşam döngülerini, permakültürün ve onarıcı tarımın temellerini öğrenirken doğayla daha uyumlu bir şekilde yaşayabilmek için neler yapılabileceğini deneyimlerler. Çocuklarımızın atık


KALEV Eğitim Kurumları Anaokulu

Lütfen Bekleyin

KALEV Eğitim Kurumları İlkokul

Lütfen Bekleyin

KALEV Eğitim Kurumları Ortaokul

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum