fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Kardelenler Koleji

Kardelenler Koleji'nin tanıtım yazısını okuyarak eğitime bakış açıları hakkında bilgi edinin. Kurumun; fotoğraflarına, fiyatlarına, veli yorumlarına göz atın.

Kardelenler Koleji'nde Eğitim

KARDELENLER KOLEJİ

Kardelenler Koleji 1999 yılında yola çıkarken öğrencilerini düşünebilen, problem çözebilen, üretken, kendi benliğine saygısı olan, dilini iyi kullanan, soyut düşünebilen, çok kültürlü yaşam içinde topluma uyum sağlayan, sevgi ve dostluk erdemlerine sahip, toplumsal değerleri olan, mantıklı düşünebilen, estetik anlayışa sahip bireyler olarak yetiştirmeyi hedef edinmiştir. Değişimin odak noktasının insan olduğuna ve insanın toplumsal hayatını düzenleyen, geleceğini şekillendirenin de kaliteli eğitim olduğuna inanarak hareket etmektedir.


Kardelenler Koleji, sınıf mevcutları kalabalık okulların aksine butik olarak planlanan ve bu özelliğiyle her öğrenciyle birebir ilgilenen öğrenci iletişiminin kuvvetli olduğu, aile yapısında bir okul anlayışına sahiptir.


Kardelenler Koleji, öğrencilerin güvenliğini sağlamak ve olumsuz durumlarla karşılaşmamak adına özel güvenlik sistemleri ile güvenli bir eğitim ortamı sağlamaktadır. Ayrıca, öğrencilerin sağlıklı ve hijyenik koşullarda beslenmesine önem veren kurumda, yemekler doğal içerikli olarak hazırlanmakta ve sürekli olarak gerekli kontroller yapılmaktadır.


Okulda öğrencilerin analitik düşünme, problem çözme, yaratıcılık gibi becerilerini geliştirmesine olanak tanıyan Robotik kodlama, Akıl ve Zeka oyunları, Drama, Dans, Teknoloji ve Tasarım, Müzik, Görsel Sanatlar, Beden Eğitimi derslerine yer verilmektedir.


Kardelenler Koleji yabancı dil eğitiminde İngilizce'nin yanında ikinci bir dil olarak Almanca eğitimi vermektedir. Uyguladığı yöntem ile dili hayatın içine entegre eden okul bu sayede öğrencilerin daha verimli bir eğitim almalarını sağlamaktadır. Dersler görsel ve işitsel materyaller ile desteklenmekte ve öğrencilerin yabancı dili kavrama noktasında işleri kolaylaşmaktadır.


Kardelenler Koleji, Çocuk Akademisi için oluşturdukları ebeveynli oyun grupları ile 18 ayı tamamlamış çocukların oyun gruplarına katılmasını sağlamaktadır. Oyun grupları ebeveynlere çocuklarını hem eğlenirken görme hem de onların gelişimini gözlemleme fırsatı sağlamaktadır. Oynarken öğren, müzik-dans-hareket, sanat olmak üzere 3 farklı kategoriden oluşan oyun grupları her hafta sonu bir saatlik seanslarla gerçekleşmektedir. Kardelenler Koleji'nde bulunan ebeveynli oyun grupları çocuklardaki temel becerilerin gelişmesini sağlarken aynı zamanda anne ve babalarının yokluğunda geçirecekleri okul dönemlerine kolay adapte olmalarını sağlamaktadır.


4-7 yaş arası öğrencilerin bir araya geldiği sanat grupları, çocukları eğlendirirken aynı zamanda onlara eleştirel bakış açısı kazandırmaktadır. Kardelenler Çocuk Akademisi çocukları bu alanda eğlenceli ve yaratıcı eserler ortaya koymak için teşvik etmeyi amaçlamaktadır.


Birçok malzeme ve teknik ile çocuklar resim, heykel, mozaik, seramik, mobil heykel, ahşap boyama, takı, cam boyama, kukla, geri dönüşümlü malzemelerden 3 boyutlu çalışmalar, dokuma ve duvar resmi gibi çalışmalar yapmaktadır.


Kardelenler Koleji’nde, öğrencilerin yaz aylarında hem eğlenebileceği hem de öğreneceği, çeşitli aktivitelerle zenginleştirilmiş yaz okulu uygulamasına da yer verilmektedir. Bu sayede öğrenciler eğitime uzun süre ara vermeden ve okuldan kopmadan sonraki kademelere daha hazır bir şekilde devam edebilmektedir. Yaz okulu ile öğrenciler aynı zamanda arkadaşları ile daha fazla vakit geçirme fırsatı bularak sosyal ve kişisel gelişimlerini devam ettirebilmektedir.

Kardelenler Koleji Tanıtım Filmi
Kardelenler Koleji İndirimleri
Kardelenler Koleji Yorumları
Devamını Gör
Kardelenler Koleji'nde Eğitim
Kardelenler Koleji Tanıtım Filmi
Kardelenler Koleji Galeriler
Kardelenler Koleji Yorumları

Kardelenler Koleji Kampüsleri

Kardelenler Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Kika Kardelenler International Kids Academy Anaokulu Kampüsü
İstanbul / Gaziosmanpaşa
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Gaziosmanpaşa Kardelenler Koleji Kampüsü
İstanbul / Gaziosmanpaşa
comment-icon 44 Yorum announcement-icon 35 Duyuru
İstanbul Gaziosmanpaşa semtinde yer alan Özel Kardelenler Koleji İlkokulu, günümüzdeki okul ve sınıf mevcutları kalabalı...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Kardelenler Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum