fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Lütfen Bekleyin...

Doğrulanmış Profil
Özel Kardelenler Koleji İlkokulu

Özel Kardelenler Koleji İlkokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/17:00

Özel Kardelenler Koleji İlkokulu Hakkında

İstanbul Gaziosmanpaşa semtinde yer alan Özel Kardelenler Koleji İlkokulu, günümüzdeki okul ve sınıf mevcutları kalabalık okulların aksine butik olarak planlanan ve bu özelliğiyle her öğrenciyle birebir ilgilenen öğrenci iletişimi çok daha kuvvetli olduğu, aile yapısında bir okul anlayışına sahiptir. Okulumuz 09:00-16:10 saatleri arasında eğitim öğretim hizmeti vermektedir.
Özel Kardelenler Koleji İlkokulu öğrencileri haftalık 40 saat ders görmektedir. Bunun yanında okul sonunda verilen etütlerle birlikte sayı toplam 45 ders saatini bulmaktadır. Ana dersler haricinde (Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgiler, Fen Bilgisi) Robotik kodlama, Akıl ve Zeka oyunları, Drama, Dans, Teknoloji ve Tasarım, Müzik, Görsel Sanatlar, Beden Eğitimi bulunmaktadır. Kurum, 21. yüzyılın modern şartlarında Türkçenin yanında iyi bir dile sahip olması gerektiğine inanmaktadır. Bu nedenle özel okulda sadece İngilizce değil buna ilave olarak Almanca eğitimi de verilmektedir. Yabancı dili desteklemek amaçlı Duolingo sistemini kullanılmaktadır. Kardelenler Kolejii'nin eğitim anlayışı beraberinde öğrencilerin hedeflerine ilerlemelerinde aktif rol oynamaktadır.
Özel Kardelenler Koleji İlkokulu'nda her öğrencinin konu tekrarı yapabilmesi kendini konu tarama testleri ve deneme sınavları ile sınaması adına Morpa Kampüs sistemini kullanmaktadır. Okul yemekhanesi öğrenciler için hijyenik olup doğal besin maddelerini tüketmek için sağlıklı beslenmeyi önemsemektedir. Kardelenler Koleji, aynı zamanda birçok aktivite programı ile öğrencilerin zihinsel, fiziksel ve sosyal açıdan gelişimlerini desteklemektedir. Kurumda çok sayıda etkinlik ve öğrenciye faydalı geziler düzenlenmektedir. Yaz okulu uygulamasıyla öğrenciler eğitime uzun bir süre ara vermemektedir. Ayrıca kurumda servis imkanı ve özel güvenlik sistemleri de mevcuttur. Özel Kardelenler Koleji İlkokulu, öğrencilerin hem akademik hem de kişisel gelişimlerini destekleyerek başarılı bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktadır. Kurum, sağladığı eğitim olanakları ile öğrencilerin eksiksiz bir öğrenim süreci tecrübe etmesini amaçlamaktadır.

Duyurular ve Etkinlikler

Özel Kardelenler Koleji İlkokulu Soru - Cevap

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Robotik Kodlama Eğitmeni

- Satranç Öğretmeni

- Drama Eğitmeni

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Çoklu Zeka Modeli

- Sınav Odaklı Eğitim Sistemi

- Yaparak Yaşayarak Öğrenme

- Öğrenci Merkezli Eğitim Modeli

- Aktif Öğrenme Sistemi

- İşbirlikli Öğrenme Modeli

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Catering firması tarafından getiriliyor

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 40 dakika

● Tenefüsler kaç dakika sürüyor?

- 10 dakika

● Birinci sınıf öğrencilerine ödev veriliyor mu?

- Evet

● Birinci sınıf öğrencilerine sınav yapılıyor mu?

- Evet

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Branş Öğretmenleri

● Her sınıftan kaç şube var?

- 2

● Her yıl kadronuzda öğretmen değişikliği oluyor mu?

- Nadiren

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması ile

● Sanat ve spor faaliyetleri için ayda kaç kez etkinlik düzenleniyor?

- 2

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera Sistemi

● İlkokul 1’den 4’e kadar aynı öğretmenle devam edilebiliyor mu?

- Evet

● Okulda görev alan kaç öğretmen var?

- 16-20

● Özel gereksinim öğrencisi (kaynaştırma öğrencisi) kabul ediyor musunuz?

- Evet

● Verilen üstün yetenek bursları nelerdir?

- Spor Bursu

- Sanat Bursu

- Akademik Başarı Bursu

- Üstün Zeka Bursu

Özel Kardelenler Koleji İlkokulu Sıkça Sorulan Sorular

 • Özel Kardelenler Koleji İlkokulu ortalama sınıf mevcutları kaçtır?
  24
 • Özel Kardelenler Koleji İlkokulu hangi saatlerde hizmet veriyor?
  Tam gün eğitim saatleri 09:00 - 17:00 şeklindedir.
 • Özel Kardelenler Koleji İlkokulu hangi yabancı dil imkanlarını sunuyor?
  Kurumda İngilizce, Almanca dil eğitimi verilmektedir.
 • Özel Kardelenler Koleji İlkokulu yaz okulu hizmeti sunuyor mu?
  Kurumda yaz okulu hizmeti bulunmaktadır.
 • Özel Kardelenler Koleji İlkokulu hafta sonu eğitim veriyor mu?
  Hafta sonu eğitim verilmektedir.

Özel Kardelenler Koleji İlkokulu Yorumları (17)

 • EG

  Yönetim anlamında ciddi sorunları olan bir kurum haline geldi , velilere yanlış beyanları hiç çekinmeden verebiliyorlar . Her hangi bir sıkıntıda çözüm bulmak yerine dilerseniz okul ile iletişimi kesebilirsiniz deniliyor . Aile kurumu haline getirildiği için yaşadığınız sorunlar objektif bir şekilde değerlendirilmiyor . Eğitim anlamında iyiler evet ama yönetim anlamında hiç başarılı değiller tavsiye edebileceğim bir kurum değil ne yazık ki .sorun yaşandığında gerçekten sorun çözme odaklı yaklaşım sergileme konusunda ciddi gelişim göstermeniz lazım .

 • e

  Okuldan içeri adımınızı attığınız anda sıcaklığı hissediyorsunuz. Okuldaki tüm öğretmenler, tüm görevliler her çocuğun ismini biliyor. Çocuğunuz kendisini güvende hissediyor, siz de anne-baba olarak çocuğunuzun güvende olduğundan emin oluyorsunuz. Eğitime çok önem veriliyor. Her öğretmen her çocuğu her an ihtiyacı doğrultusunda desteklemeye hazır. Hepsinin ayrı bir birey olduğunun farkında olup ona göre hareket eden bir eğitim ve yönetim zihniyetine sahip. Biz çok memnunuz, kesinlikle tavsiye ediyoruz.

 • s

  Butik bir okuldur, öğrenci sayısı az olduğundan öğrenci ve öğretmen arası ilişkiler çok daha samimidir. Öğretmenler öğrencileri tek tek tanımakta ve ve iletişimi güçlü tutmaktadırlar. Bunun yanında bu okula bakarken, öyle kocaman spor salonları olan devasa okullarla karşılaştırmayın. Burası daha çok kendi imkanları ile, çocuklara samimi bir ortam yaratıp iyi bir eğitim vermeye çalışan ve kar amacı gütmeyen bir okuldur.Okuldan beklentilerimi yerine getiriyor.

 • h

  Tamamen butik ama eğitim mecrasına kök salmış bir kolej denebilir. Çocuklara ilgi ve eksik oldukları konularında öğretmenlerin ilgilenme şansı diğer okullara göre çok çok daha fazla. Bunu ben değil büyük kolejlerden buraya gecen cocukların anneleri babaları soyluyor aynı zamanda.

 • f

  Evrensel değerlerle yetişen ve her insana insan olduğu için önem veren bireylerin yetişmesi için canla başla çabalayan bir eğitim yuvası gerçek bir aile ve okul ortamı. Her çocuğu özel gören ve ona göre biçimlenen bir eğitim modeli ile kesinlikle tavsiye edilebilecek bir okul mevcut halinden memnunuz.

 • CU

  Cumhuriyetçi aydın bir ailenin yönetiminde idari kadrodan öğretmenine, kapıdaki güvenlik gorevlisine kadar tüm personelin çocuklarımıza kol kanat gerdiği butik bir okuldur. Öğretmenlerimiz öğretim ile birlikte eğitime de son derece önem veriyorlar. Çocuklarımız kapıdan girdikleri andan itibaren güleryüz ve sevgiyle sarmalanıyorlar ama bunun yanında dersler haricinde displin, öz bakım, adabı muaşeret, insan ilişkileri, Atatürk sevgisi de günlük akışlarında hep var.çocuğu ismiyle tanıyıp sarıp sarmalaması okula olan güven ve sevgimizi bir kat daha artırıyor. İyi ki Kardelenler kolejliyiz..

 • O

  Eğitimimiz beklediğiminde üzerinde. Özellikle yabancı dil eğitimi çok çok iyi. Bütün öğretmenlerimizden çok memnunuz.

 • C

  Ilkokul 1.sınıftan beri okulumuzda olmaktan çok mutluyuz. Okul idaremiz, Öğremenlerimiz , okul personeli herkes çocuklarımız ile yakından ilgilidirler.

 • üs

  İlgi ve hasasiyetlerine hayran kaldım. Çocuğa yaklaşımları, eğitim stratejileri, okulun konumu özellikle bahçesi çok güzel. Güvenilir bir kadroya sahip nadir okullardan.

 • kg

  Okulumuzda 2.yılımıza geçiş yaptık. Şimdiye kadar geçen sürede hiç bir olumsuz luk yaşamadık. Gayet disiplinli bir okul. Hocalarımıza çok iyi hem eğitim hemde çocuklara yaklaşımların gayet sıcaklar.

 • pc

  Öğretmen değişikliği olmayan tecrübeli okullardan biri tüm çalışanlar güler yüzlü çözüm odaklı bir okul.

 • MK

  Aile sıcaklığında tüm imkanların sağlandığı güvenli, eğitim konusunda başarılı bir kurum. Herşey için teşekkür ederiz.

 • Hg

  Kızımın her sabah heyecanlı bir şekilde kalkıp gittiği okulumuz şuana kadar hiç bir problem yaşamadık Yönetim kadrosu problem çözme odaklılar biz okulumuzdan çok memnunuz

 • Ed

  Yönetileri ve öğretmenleri tecrübeli butik bir okul biz anaokulundan itibaren kardelenler kolejinde eğitim görmekteyiz. Yeniliğe açık iletişim sorunu yaşamadım. Çocuğuma kattığınız herşeyden dolayı teşekkür ederim. Gaziosmanpaşada kayıt olabileceğiniz en kaliteli okul.

 • YS

  Kesinlikle aile sıcaklığında olan bir kurum Biz cokkk mutluyuz.Sorunlu okullardan sonra biz cok mutlu olduk.Iyiki varsiniz

 • Merhaba kızım 2. Sınıfta devam ediyor. Geçen sene başladık. Geldiğimizden bu yana kendini geliştiren bir eğitim kurumudur. Kızım okuldan mutlu olarak geliyor. Eğitim ve öğretim de başarılar diliyorum.Rehberlik alanının gelişmesini istiyorum. Kişiye odaklı çalışma yapılmalı. Öğrencinin eksik yanlarının tamamlamasına yardımcı olmalı.

 • GB

  Gaziosmanpaşa bölgesinde işlerini profesyonelce yapan harika bir kolej. Şirin ve her türlü imkana sahip. Çok saygılılar. Her şey için teşekkürler.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Kardelenler Koleji İlkokulu İletişim Bilgileri

Kazım Karabekir Mah. Kemal Şeker Bul. No 3 Gaziosmanpaşa/İstanbul
0 212 963 2078
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Harita
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum